[Sciolka] - Pet Sanit

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: sauatka »

kupilam dzis (zwirek) podloze sanitarne (tak pisze na opak.) "Pet Sanit" i chcialam zapytac czy moze ktos taki mial i wyprobowal... ja kupilam na probe jak sie nie sprawdzi to nie bede kupowac. Za 1kg zaplacilam 3,50zl.
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2006 8:13 pm przez sauatka, łącznie zmieniany 1 raz.
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: AniaP »

Owszem, kupuje Pet Sanit, ale mieszam go moim dziewczynom z torfem ("Gucio" torf dla gryzoni). Robię mieszankę ponieważ sam Pet Sanit jak dla mnie za słabo wchłania wodę (siuśki), a poza tym jest mało wydajny (dość dużo trzeba nasypać żeby jako tako pokrył kuwetę, a 3,50 za pudełeczko w sumie małe i na krótko wystarcza to też trochę dużo). Polecam mieszankę bo wydajniejsza ;) Zamiennie stosuję też CatsDream (np miesiąc moją mieszankę i miesiąc CatsDream) i nie widzę różnicy, jeżeli chodzi o zapaszki, wymieniać trzeba tak samo często. Może tylko pewną niedogodnościa Pet Sanitu i torfu jest otoczenie klatki tzn. kiedy dziewczyny buszują i powywalają to poza klatkę muszę odkurzyć, bo bardziej się roznosi, brudzi, dalej się rozsypuje, poprostu jest za drobne...
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: sauatka »

a no ta miesznke juz trocin nie sypiesz ? :) bo babka mi w sklepie powiadziala ze trzeba... A ile kosztuje ten torf "Gucio" ?
dziekuje za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: Ania »

Babka Ci w sklepiepowie wszystko, jesli "to wszystko" ma do sprzedania i możesz to kupić. Nie zwracaj uwagi na to co mówią sprzedawcy. Druga sprawa - do zoologa nie idzie się pracować po szkole medycznej czy biol-chem... dlaczego słowa pracownicy sklepu zoologicznego miałyby mieć większe znaczenie niż to, że chce sprzedać to, co zalega jej na półkach?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: AniaP »

"Gucio" kosztuje coś chyba ok.2,50 i też nie jest to duże opakowanie. Dwie paczki torfu wymieszanego z Pet Sanitem wystarczają mi na 5-6 razy (na jedną klatkę). Tanie to w sumie niestety nie jest, ale podobnie wychodzi jak duża paczka CatsDream, na którą wydajesz jednorazowo ok.15 zł.
Trocin od dawna nie używam i nie widzę potrzeby dawania ich na takie podłoże (trociny mogą uczulać szczurka, a ja od dawna walczę z drapaniem u Niuńki, tak na marginesie chyba w końcu jest lepiej, ale to po maści na grzybicę) Daję papier i ręczniki papierowe. Czasem młodszym dziewczynom wrzucam sianko, choć też trochę się obawiam, bo tylu forumowiczów pisze o pasożytach z sianka...tfu, tfu odpukać mam nadzieję że nam się nie przyplączą...
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: sachma »

ja kupuje "Cat's Dream" i jak dla mnie jest niezly :) za 7l placi sie kolo 15zł... mi to wystarcza na miesiac, ladnie wchlania... jeszcze nie widzialam zeby bylo mokro w klatce... a Bandyta bawi sie poidelkiem i zawsze cos wyleje :wink:
Obrazek
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

PIGWA, nie genowefa ale takie fajne granulki

Post autor: macz21 »

:D Jojego ogonka trzymam na pigwie, jeśli ktoś nie wie co to jest to już tłumacze.

PIGWA = granulat drzewny, sprzedawany jako ściółka dla kota i innych zwierząt domowych. Jak dla mnie jest to idelna ściółka dla wszystkich gryzoni ponieważ:
1. Jest z drewna pracowanego w granulki
2. Jest niezwykle chłonna
3. Wchłania oprócz wody zapachy!!!!!! :D

Ostatnio w sprzedaży pojawiła się pigwa w opakowaniach promocyjnych 7 kg + 20% gratis a kosztuje to ok 13-16 zł, Ja daje pod cienką wartswe trocinek i starcza mi na dwa miesiące.

W znajomym sklepie zoologicznym szczuraski trzymane są wogóle tylko na pigwie (klatka wysypana po całości) i po tygodniu w dużej klatce mimo 10 szczurków z czego więksdzość to śmierdziuszki (samczyki) wogóle nie ma zapachu szczurka!!!

W przypadku pigwy gdy dostanie się na nią woda/mocz, granulka taka rozpada się na pył (prosta fizyka, przy prasowaniu zwiększono energię substratu a przy wchłanianiu płynu energia jest oddawana) i jest suchutko, niektóży polecają zamiast wymieniac całej ściółki wymieniać tylko fragment gdzie jest nasiusiane ale jak dla mnie to dobre przy kocie a przy szczrku to raczej wymiana całości jest wskazana.

Naprawde polecam!

PS Kupijcie polską PIGWĘ, jest lepsza od importowanej i tańsza, pytajcie w sklepach "wszystko dla zwierząt" albo w zoologicznych.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 08, 2007 5:52 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
vedzion
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 9:05 pm

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: vedzion »

Witam,
Dla poprzednich szczurków używałam PetSanit, który wysypywałam pod warswętrocin, ale tylko w miejsce gdzie robiły siusiu, czyli w jednej częsci klatki. Rzeczywiście wchłaniał niemiły zapaszek i wilgoć, ale z racji swojej drobnej konsystencji często lądował poza klatką. Teraz mam zamiar spróbować tych granulek, o których piszecie z takim zadowoleniem, mam nadzieję, że szczurek (Piszka III) będzie zadowolona.
Pozdrawiam serdecznie.
vedzion@op.pl
Agata :-)
gg 4322496
vedzion@op.pl

Moje szczęścia:
Vedzia- Alaskan Malamute- 19.10.1994
Myszka-Piszka- ------------- 16.08.2004 (data umowna)
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: martwa »

..heh, ja już zaczynam kombinować jakby tu oszczędzić, bo co spojrzę, to żwirek cały zasiusiany, zakupciany :/ wcześniej używałam jakiegoś pospolitego drobnego kociego żwirku, ale się nie sprawdził - zbyt dużo kosztował, na zbyt krótko starczał..
..ostatnio kupiłam żwirek drzewny PIGWA, polecany przez macz21; na początku byłam zadowolona - idealnie chłonie siuski, co eliminuje wszelkie niewygodnie zapaszki, a także, jak już część granulek rozpadnie się w pyłek - kupki się nim przysypują, obtaczają i szczurek nie ma możliwości ubrudzenia się, zero wilgoci no i smrodków, ale..
..to diabelstwo strasznie pyli! macz21 - czy w twoim przypadku było to samo? u mnie meble, na których stoją klatki, choć czarne, są 'okurzone' całe na biało od tego pylenia, nie mówiąc już o szczurkach - Docent (kaptur b&w) lubi spać na ziemi, a jak wstaje to wygląda jakby się w mące tarzał :D
..w sumie nie mam już pomysłow ; P może narzucę na tę pigwę sianko, czy cuś : >
czasami po prostu brakuje kamieni
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: Beeata »

dokladnie,pigwa pyli jak diabli i dlatego zrezygnowalam z niej bo nic co pyli nie jest zdrowe dla szczura
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: moni »

Jak wygląda PetSanit? Ma formę granulek?
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
nosfera2
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 20, 2004 9:25 pm

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: nosfera2 »

Cats Dreams czy jak mu sie tam zwie jest dobry ja tez go uzywam, dla swojego ogonka u mnie w Miescie kosztuje kolo 17pln, a w Auchan(czy jak mu sie tam zwie :D ) placilem 9pln, polecam jest naprawde dobry:))))))))))) :D
Fred , Fred , Stiu , Filutka
vedzion
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 9:05 pm

Cat's dream

Post autor: vedzion »

Witam,
Kupiłam wczoraj ściółkę Cat's dream, o której przeczytałam na forum wiele pozytywnych opinii. Ma formę średniej wielkości granulek, wydaje się w porządku, włożyłam ją do klatki, ale tylko w te miejsca, gdzie moja Myszka-Piszka Trzecia robi siusiu. Sprawdza się, bo idealnie chłonie siuśki i nic nie czuć. Ale mam pytanie do osób, które używają Cat's dream, czy szczurkowi nie zaszkodzi to, że granulki po nasiąknięciu rozpadają się na drobny proszek? i jeszcze jedno, czy Wasze szczurki nie próbują podgryzać tych granulek?

A w sprawie PetSanitu, to ma formę bardzo drobniutkich ziarenek (jak malutkie kamyczki), koloru jasnoniebieskiego i niestety trochę pyli, ale położony pod regularnie stosowaną ściółkę nie powinien sprawiać kłopotu, jak się zamoczy to się zbryla w większe kulki. W sumie to nie jest złe podłoże, ale zapachu nie pochłania idealnie.
Pozdrawiam serdecznie.
vedzion@op.pl :D
Agata :-)
gg 4322496
vedzion@op.pl

Moje szczęścia:
Vedzia- Alaskan Malamute- 19.10.1994
Myszka-Piszka- ------------- 16.08.2004 (data umowna)
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: koteczek »

ja tez uzywam Cat's dream, ale mnie to rozpadanie sie troche denerwuje, ale chyba nie jest szkodliwe... moje na poczatku tez probowaly go podgryzac ale szybko zrezygnowaly
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Sciolka] - Pet Sanit

Post autor: sauatka »

Pet Sanit juz nie urzywam poniewaz szczurcie baaardzo sie drapaly bylam u weta i powiedzial ze mozliwe ze to od tego, zebym sprobowala znienic sciulke (bo jak mialy zwykle trocinki to nic) no i kupilam Cat's Deram i nic, koniec drapania... nie ma brzydkich zapachow. U mnie zaplacila ma Cat's Dream 15zl. ale starcza na baaaardzo dlugo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”