Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
marta1000
Posty: 54
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 1:45 am

Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: marta1000 »

Kupiłam dziś w markecie pakę granulatu PINIO do klatki, nie doczytalam, ze podłoże wykonane jest z drewna drzew iglastych aaa ??? słyszalam, ze moze byc szkodliwe dla szczura? oddac dla kota czy mozna uzywac??
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz używać. Wiekszosc zwirków drewnianych jest z iglastych, niestety.
Jesli zauważysz jakieś kichanko, drapanie się , to wtedy trzeba spróbować jakiś inny. Może pylic troche , ale większość pyli :( Musisz poobserwować.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
marta1000
Posty: 54
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 1:45 am

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: marta1000 »

do tej pory szczurek mieszkał w trocinkach i recznikach papierowych, nie zauwazyłam objawow alergii ale lepiej dmuchac na zimne. ;) Całe szczescie, ze jego siuski nie śmierdza ale to może kwestia młodego wieku :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: Paul_Julian »

Ty masz chyba dziewczynkę , babskie siuśki tak nie śmierdzą. Pinio na pewno będzie lepsze od trocinek :) Ręczniczki papierowe sa najlepsze.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: szczurzyca. »

Najlepiej będzie jak zaadoptujesz mu towarzysza. ;)
szczury to zwierzęta stadne.
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
marta1000
Posty: 54
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 1:45 am

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: marta1000 »

no pewnie,że najlepsze;) małej się podobają i wszystkie znosi do spanka a że teraz dosyć chłodno mam w mieszkaniu kupiłam taki milusi polarowy szaliczek dziecięcy i pół dostanie w kawałkach do pojemniczka w którym śpi a z drugiej połówki powstanie hamaczek ;)
Awatar użytkownika
marta1000
Posty: 54
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 1:45 am

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: marta1000 »

szczurzyca. pisze:Najlepiej będzie jak zaadoptujesz mu towarzysza. ;)
szczury to zwierzęta stadne.
Wiem, że przydałaby się towarzyszka ale mała musi troszkę poczekać. Po pierwsze chcę być w 100% pewna płci żeby uniknąć niespodzianek w przyszłości. Po drugie trzeba jeszcze taką towarzyszkę znaleźć ??? Malutką kupiłam od faceta w sklepie akwarystyczno -wędkarskim ??? miał ich ze 100 i to na zapleczu - trzyma pewnie dla miłośników węży i po tym maluszku deptały dorosłe szczury :( zrobiło mi się jej szkoda. Było tam jeszcze dużo innych małych szczurków ale ten był najmniejszy. Także nie chcę już szczura od niego już zrobiłam błąd,że sobie zarobił na mnie a wiadomo jak jest popyt to będzie nadal handlował szczurkami >:( I tak cud, że szczurek jak na razie zdrowy.
W zoologicznym kupować nie chcę, zresztą widziałam w jednym tylko, gdzie akurat trafiłam na karmienie szczurków - kebabem :o brak słów. Najchętniej zaadoptowałabym jakiegoś malucha. W moim mieście jest pani, która hoduje szczurki ale planuje miot dopiero za 2 miesiące więc może wtedy mała dostanie koleżankę :)

Drugą sprawą jest klatka, ta którą mam aktualnie nie nadaje się na 2 szczurki. Kupiona na szybkiego i przyznam zupełnie bezmyślnie. Na razie to dla szczurka jest ogroomna, ale jak urośnie to nie wiem czy nie będzie za mała, ma 2 plastikowe półeczki(jedną wyjmę i zawieszę hamak polarowy :) , wysoką kuwetę i duże drzwiczki - to z plusów. Minusem jest wymiary 50/50/30 na 2 szczurki samice to mało. Ewentualnie dokupię klatkę pododnej długości i sprobuję połączyć. Może uda się upolować dużą używaną.

Postaram się wstawić zdjęcie może doradzicie co by z nią wykombinować ???
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: szczurzyca. »

Najchętniej zaadoptowałabym jakiegoś malucha. W moim mieście jest pani, która hoduje szczurki ale planuje miot dopiero za 2 miesiące więc może wtedy mała dostanie koleżankę :) [/quote]
Upewnij się, że to nie jest pseudohodowla! ;) na forum masz nazwy prawdziwych hodowli. szczurzyczkę możesz adoptować też z forum, a transport się zawsze znajdzie, niekoniecznie PKS i PKP. :) i kup większą klatkę lub połącz z inną. :)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
numiko
Posty: 73
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: numiko »

Tak odpowiadając na pytanie - ja stosuję Pinio wymieszany z niewielką ilością trocin bukowych. Chłopaki nie kichają i nie maja innych niepokojących objawów - a zatem z naszego doświadczenia - polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: mietła »

właśnie kupiłam żwirek Pinio taki zielony.10l za niecałe 16 zł w Animalia.Cena dobra.Oby żwirek się sprawdził.Teraz mam Pet's Dream i jest ok ale tamtel się leoiej opyla.A w miejscu gdzie spią daję ręcznik papierowy,który muszę codziennie rano wymieniać,bo małe szczochy pod siebie sikają i tak śpią w tym >:( jak ktoś ma sprawdzony i niedrogi żwirek to dajcie cynk.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
triplefive
Posty: 159
Rejestracja: śr lip 01, 2009 4:09 am

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: triplefive »

uzywalam pino i moja malutka dorobila sie pasożytów na skorze, weterynarz powiedziala ze najprawdopodobniej od sciolki sie robale wziely.. 100% nie ma.. no ale..
Awatar użytkownika
numiko
Posty: 73
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: numiko »

No i niestety odrzuciliśmy żwirek Pinio oraz trociny, pomimo że były bukowe. Chłopaki zaczęli się drapać i udaliśmy się do Alvetu. Dr Gałganek poleciła zamienić podłoże na papierowe ręczniki oraz powiedziała, że Pinio jest zbyt pylącym żwirkiem. Zatem narazie moja pozytywna opinia o Pinio jest cofnięta.
Obrazek
borówka
Posty: 341
Rejestracja: pt paź 29, 2010 6:22 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: borówka »

numiko pisze:No i niestety odrzuciliśmy żwirek Pinio oraz trociny, pomimo że były bukowe. Chłopaki zaczęli się drapać i udaliśmy się do Alvetu. Dr Gałganek poleciła zamienić podłoże na papierowe ręczniki oraz powiedziała, że Pinio jest zbyt pylącym żwirkiem. Zatem narazie moja pozytywna opinia o Pinio jest cofnięta.
Super, właśnie go kupiłam. :x
Awatar użytkownika
numiko
Posty: 73
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Help czy podłoże PINIO może być szkodliwe?

Post autor: numiko »

Borówko daj ogłoszenie ze odsprzedasz komuś kto ma kota. Może znajdzie się ktoś chętny.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”