Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ammy88
Posty: 396
Rejestracja: pn lis 29, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa / ZST

Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: ammy88 »

Mój Rico to szczur hiperaktywny (takie małe ADHD) - biegał, skakał, dosłownie rzucał się na klatkę i co za tym szło strasznie rozsypywał trociny, w których mieszkał pierwotnie. Dla mnie nie wyglądało to ładnie, taki burdel dookoła klatki, zwłaszcza że chłopaki mieszkają tuż przy moim łóżku. Codzienne odkurzanie? Trzeba mieć na to czas, z którym u mnie kiepsko. Zaczęłam więc szukać. Przy okazji robienia zakupów w Animalii w oczy rzuciła mi się słoma granulowana dla gryzoni - opakowanie 4 kg, cena - nieco wyższa niż kociego żwirku (wiem bo w domu rodzinnym czasami mnie po Benka wysyłają) - postanowiłam więc spróbować.
Paczkę ową kupiłam pod koniec listopada i jest bardzo wydajna - dla dwóch ogonków jeszcze nie musiałam dokupować - sprzątam im mniej więcej co tydzień (tak z myciem kuwety), czasami jak nie padam na pyszczka to kupki wybiorę. Zapachów nieprzyjemnych nie odnotowałam, a i chłopaki lubią sobie popodgryzać i mam pewność że im nie zaszkodzi (bo to w końcu sprasowana trawa jakby nie patrzeć).
Czemu nie wybrałam polecanego tu kociego żwirku? No cóż, moja kotka strasznie go rozsypuje, przykleja się do łapek i jest w całym mieszkaniu - wolałam nie ryzykować jak bardzo Rico potrafiłby go wprawić w lot. Słoma ma jednak większe granulki - średnica to jakieś 6 mm, długość różnie: 1-1,5 cm.

Poniżej zdjęcia jak to się sprawdza w praktyce - Rico cały czas mi pomagał :D

Wersja przed sprzątaniem:
Obrazek

W trakcie z pomocnikiem:
Obrazek

To co zostaje jako brudek po przesianiu:
Obrazek
Obrazek

Wersja czysta:
Obrazek
moje małe faceciki: Rico&Mieciu&Toffie&Heniutek
W szczurzym niebie Rayo&Alvaro&Koksik-Gacuś&Felix
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29187
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: sasza&masza »

Fajnie to wygląda takie sprzątanie .. ale jak by się to sprawdziło przy 7 ogonach? i w towerze? ile tam litrów jest?
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
ammy88
Posty: 396
Rejestracja: pn lis 29, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa / ZST

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: ammy88 »

Ile litrów to na opakowaniu nie jest podane, tylko masa 4kg. Jednak idąc za Twoim pytaniem pomierzyłam opakowanie linijką 15 cm (innej miarki nie posiadam) i wyszło mi że jest ok. 6 litrów - nie pamiętam jak dużo było tego w opakowaniu - gdyby liczyć że opakowanie było pełne (a nie było tych granulek aż po czubek) to objętość opakowania wyniosłaby 8,62 litra. Ja obstawiam w granicach 6-7 litrów. Przy większej ilości szczurków i w Towerze nie mam pojęcia jak to mogłoby się sprawdzać. Moje chłopaki są tylko dwa (plus trzeci w innej klatce), a kuweta do ich klatki jest 60*30 - w tym tygodniu będzie większa 70*50.
moje małe faceciki: Rico&Mieciu&Toffie&Heniutek
W szczurzym niebie Rayo&Alvaro&Koksik-Gacuś&Felix
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29187
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: kinia87 »

zamowienie na animalii zrobione :) Ammy dzieki za namiary na ta sciolke dla moich alergikow :)
Mam tylko nadzieje, ze to nie bedzie uczulac...

P.S. Dzisiaj dalam pierdoly na reczniki papierowe i chrumkanie nochalem jak reka odjal ;)

Czekamy na slome :)))
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
ammy88
Posty: 396
Rejestracja: pn lis 29, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa / ZST

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: ammy88 »

Mam nadzieję, że uczulać nie będzie, aczkolwiek wiadomo jak to jest - co jednych nie uczula dla innych może być uciążliwym alergenem. Moje chłopaki nie kichają wcale. Powodzenia zatem z dobraniem odpowiedniej ściółki dla Twoich alergików.
moje małe faceciki: Rico&Mieciu&Toffie&Heniutek
W szczurzym niebie Rayo&Alvaro&Koksik-Gacuś&Felix
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29187
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: kinia87 »

to przy okazji tego tematu pytanie tez do innych osob, ktore uzywaly podobnego granulatu ze slomy. Czy sa znane jakiekolwiek przypadki alergii na ten specyfik?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: kinia87 »

dzisiaj moje pierdoly dostaly ta sciolke i jestem przerazona... bo to jedza na potege!!!!!! czytalam gdzie, ze powoduje zaburzenia ukl.pokarmowego i jest to niezdrowe :/ co mam robic???
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: lovekrove »

Wyjąć?
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: kinia87 »

a masz jakis inny pomysl? mam alergikow - zwirek odpada, troty jakiekolwiek tez. Bawelniana nie bedzie dawala rady ze smrodem, lniana tez mi odradzono. Na recznikach raczej do konca zycia ich trzymac nie bede... o problemach trawiennych pisano przy granulacie ze slomy (ten natomiast jest zrobiony z warzyw i granulowanej slomy) nie wiem, czy bedzie powodowal te samo dolegliwosci? :/
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: lovekrove »

Poczytaj tu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=11270
Może nie każdy żwirek będzie je uczulał?
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: kinia87 »

to jest watek glownie o osobach, ktore maja alergie, a nie szczurach ;) ale dzieki lovekrove :)
jesli chodzi o zwirek, to kupilam jeden z lepszych polecanych (najmniej pylacy, i niby antyalergiczny) chipsi ultra, to cos jak cat's best. Niestety bylo jeszcze gorzej niz po trotach..
Zostaje jeszcze chipsi mais...tyle, ze u mnie w sklepach nie moge dostac tego bezzapachowego, ciagle tylko same citrus:/
Znowu z neta musze zamowic... ech.. moze to byla tylko proba zasmakowania sciolki - oby jednorazowa... :/
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: lovekrove »

Wiesz, może spróbuj kukurydzianej Chipsi Mais?
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: lovekrove »

To jest o szczurzych alergikach ;) Wczytaj się.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: kinia87 »

no wlasnie napisalam wyzej, ze chyba tylko to mi pozostaje... ;) jednak wyczytalam, ze mimo wszystko chipsi mais dość mocno pyli :( jak bedzie pylilo tak jak chipsi ultra, to bedziemy tkwic w martwym punkcie...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: kinia87 »

czytalam czytalam... jest pol na pol ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”