Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: lovekrove »

Używalam na samym początku Chipsi Mais i byłam z niego w miarę zadowolona. Co prawda uporczywy w sprzątaniu, ponieważ jest dobry, no i drogi strasznie. W tamtym wątku jest właśnie Chipsi Mais polecany dla szczurzych alergików.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: kinia87 »

no nic, jak beda dalej wpylac to, to sie przerzucimy na chipsi mais...
dzieki lovekrove!
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
ammy88
Posty: 396
Rejestracja: pn lis 29, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa / ZST

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: ammy88 »

Moje też to chrupią czasami mimo pełnej michy przysmaków... Coś nowego i ładnie pachnie to dziwisz im się że im się jeść chce? :D Do tej pory im nie szkodzi - kupki robią ładne no i to w końcu naturalne: słoma to nic innego jak suszona trawa...Ale oczywiście mogę się mylić...
moje małe faceciki: Rico&Mieciu&Toffie&Heniutek
W szczurzym niebie Rayo&Alvaro&Koksik-Gacuś&Felix
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29187
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: kinia87 »

to mnie ammy uspokoilas ;)
mozliwe, ze ten artykul to jedna wielka bzdura wyssana z palca. Nie jest to jakies "pewne" źródło. Zwykły artykuł dot. ściołek dla gryzoni, nie wiadomo przez kogo pisany... jak próbowałam szukać coś odnośnie zjadania tej ściółki czy możliwych skutków jej spożycia nie odnalazłam nic, co by wskazywało na jakiś efekt uboczny...
no to obserwujemy...
poki co sobie pochrupuja od czasu do czasu ... ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: klauduska »

moje podjadały Pinio i żyją :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: smeg »

A próbowałaś używać żwirków bentonitowych? One chyba nie uczulają.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: kinia87 »

na szczescie (na chwile obecna) reakcja na ten granulat jest ok ;) tzn. chrumkanie nie wrocilo, jeszcze troche czasem psikna, ale to juz schodzi po prostu do konca... podjadac sobie troche podjadly troszke, ale to tak jak ammy pisze, cos nowego i przyjemnie pachnacego;) az sama mam ochote sprobowac :D mam nadzieje, ze nic im po tym nie bedzie...
a bentonitowy sprobuje, gdyby sie okazalo, ze to jednak uczula (mam nadzieje, ze nie, bo b. mi to odpowiada, slicznie naturalnie pachnie, nie rozsypuje sie w pyl, nie pyli)...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
ammy88
Posty: 396
Rejestracja: pn lis 29, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa / ZST

Re: Vitakraft - FARMER'S - brykiet słomiany

Post autor: ammy88 »

Tak jeszcze w woli uzupełnienia tematu, dla tych którzy mają wątpliwości czy podjadanie ściółki nie zaszkodzi pupilom, pozwolę sobie zacytować z innego wątku (odnośnie szczurek kinia87):
lovekrove pisze:A odnośnie tej ściółki, to spytałam pania weterynarz, czy słomiana ściółka po zjedzeniu może być szkodliwa (sama dla alergików polecała słomianą), to powiedziała, że nie dość, że nie zaszkodzi, to jeszcze poprawi trawienie, także super ;D
moje małe faceciki: Rico&Mieciu&Toffie&Heniutek
W szczurzym niebie Rayo&Alvaro&Koksik-Gacuś&Felix
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29187
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”