Zapach cedrowy

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Zapach cedrowy

Post autor: Pająk »

Wiem, że cedr jest wyjątkowo szkodliwy i trujący dla szczurów, szczególnie w ściółce. Chciałam jednak spytać czy sam zapach cedrowy również jest szkodliwy?
Kupiliśmy zawieszki na mole do szafy. Szafa stoi blisko klatki stada. Śmierdzi cedrem w całym pokoju.
Jak sobie przypomniałam dziś rano, że przecież to może być szkodliwe dla ogonów, to wyjęłam.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zapach cedrowy

Post autor: Paul_Julian »

Uzywałem antytabak http://www.kosmetykionline.pl/product-p ... etrza.html i nie zauwazyłem pogorszenia zdrowia. Wydaje mi sie , ze chrumkoliły tak samo jak wczesniej.

Ale teraz juz sam nie wiem. Nie sądzę, zeby przez zapach w pokoju cos sie mogło stac (nie wdychają bezpośrednio i nie tarzają się w tym) , ale moze udaloby się zmniejszyć emisję zapachu ( odswiezacz ma regulację , zapach w "kartoniku" czy "drzewko" mozna mniej wysunąć z folii).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zapach cedrowy

Post autor: smeg »

Masz jeszcze opakowanie? Sprawdź, czy zawiera fenole, bo to one są tymi trującymi związkami w cedrze i sośnie. Ale nie sądzę, żeby był szkodliwy dla szczurów, bo równie dobrze mógłby być też dla ludzi. Na ściółce człowiek nie siedzi cały czas, jak szczur, ale zawieszkę na mole wdycha w równym stopniu :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapach cedrowy

Post autor: Pająk »

Jedyne co jest napisane to - substancja czynna: empentryna
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zapach cedrowy

Post autor: smeg »

Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapach cedrowy

Post autor: Pająk »

Wielkie dzięki smeg, rozwiewa to trochę wątpliwości. Nadal pozostaje kwestia, że ten preparat jest cedrowy. Ale dochodzę do wniosku, że chyba sam zapach cedru (bo to pewnie sztucznie dodawany zapach jest) nie powinien być szkodliwy...
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”