Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ciekawska
Posty: 10
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 2:50 pm

Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: Ciekawska »

Witam.Może ktoś Forumowiczów miał/ma podobny problem...Mamy 3 pannice-ja i narzeczony-od ok.2tygodni.Wcześniej tez były z nami gryzonie.Chłopak ma astmę...panny alergię na trociny...a chłopak na te kołeczki...Na pewno nie na panienki ta alergia(objawia się bardzo silnym katarem i mocno zaczerwienionymi oczami,ja mam mniejszy katar i tylko delikatnie suche oczy-krople pomagają.Ale u chłopaka to masakra po prostu) .Tych kołeczków używam pierwszy raz - wcześniej przez trzy lata były trociny-nie było żadnych kłopotów.Teraz mamy Pinio-takie zielone opakowanie.Fakt-trochę to pyli.U mnie najgorzej do doby po sprzątaniu klatki,ale u chłopaka z dnia na dzień się nasila.Może ktoś ma/miał podobny problem z alergią na ściółkę a nie na zwierzęta?
Dodam tylko,że konsultacja z lekarzem nastąpiła-Pani doktor również stawia na ściółkę,ponieważ mieliśmy gryzonie,mamy psy,testy alergiczne były robione-na sierść jako taką nie ma uczulenia.Żeby nie było ;) - przeczytałam wszystkie tematy na forum dotyczące ściółek/ podłoży,ale wszędzie napisane jest o ewentualnym nadmiernym kichaniu...szczurków ;D .
Bierzemy pod uwagę nadejście wiosny i "zaglądające" nam do domu drzewa liściaste.Tylko,że na wiosnę ja nie mam uczulenia.Stawiamy na podłoże.Jesli ktoś z Was zetknął się z podobnym problemem-prosze o jakieś wskazówki,co ewentualnie pomogło.Dziewczyny wywieźliśmy do brata-sprawdziliśmy też reakcję na obecne kołeczki,wsypując je do miski(nieuzywanej przez sczurasy) i stawiając w tym pokoju gdzie jesteśmy z dziewczynami-no i katar taki,że tony papieru na smarkanie idzie.Oddawanie dziewczyn nie wchodzi w grę - to nawet nie moje widzimisię.Chłopak je uwielbia,bo "nie odgryzają palców" ;D .
Będę wdzięczna za ewentualne wskazówki.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: Malachit »

Nie wiem, co konkretnie go uczula, ale jeśli po prostu ta drewniana ściółka, to po prostu wymienić na jakiś inny koci żwirek (byle nie silikonowy). Szczury raczej nie jedzą ściółek, więc im nie zaszkodzi. Jakiś żwirek bentonitowy np.
Wyszukiwarka nie gryzie
Ciekawska
Posty: 10
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 2:50 pm

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: Ciekawska »

Tak-ta drewniana ściółka powoduje katar i pieczenie oczu u niego i u mnie-tylko z inną intensywnością.Dzięki-trzeba będzie przetestować te kocie żwirki.
bobroska
Posty: 53
Rejestracja: pt maja 04, 2012 11:16 am

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: bobroska »

A może bawełniana ściółka? Na nią chyba nie ma szans mieć alergii.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: KITEgirl »

może ściółka z kolb? pierwszy link z brzegu -> http://www.krakvet.pl/chipsi-mais-podsc ... 10957.html
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: BlackRat »

Też mam ten problem, mam astmę i alergię na ogrom rzeczy. I właśnie o dziwo żwirek drewniany (niby nie pylący) uczula mnie bardziej od np. wiórków, choć te również. Spróbowałam kiedyś żwirku z kolb kukurydzy, nie uczulał, ale jakoś moje skarby nie przepadały za żwirkiem (żadnym) stąd zazwyczaj stosuję wiórki (tylko najpierw je "oczyszczam" z kołków itp - przy tym to dopiero kichania i płaczu jest ;]). Możesz też spróbować jak radziła Malachit żwirek z glinki - ja nie próbowałam z obawy, że któryś może zjeść (zdarzało się, że któraś z moich pieronic zjadała żwirek).
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: KITEgirl »

BlackRat szczury często gryzą nowe przedmioty w klatce. z czystej ciekawości. wątpię żeby jadły żwirek. wiele osób na forum trzyma pupile w żwirku zbrylającym i jest ok.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: BlackRat »

Nie nie, one naprawdę go zjadały. Poza tym miałam ogonki, które nie chciały w ogóle schodzić na żwirek, dlatego preferuję trociny. Ale nie słyszałam nigdy o ściółce bawełnianej, więc chyba się skuszę, jak już będę mieć maleństwa, bo niestety ostatnio zostałam sama :(
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Ciekawska
Posty: 10
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 2:50 pm

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: Ciekawska »

BlackRat-no własnie..z trocinami-nawet najtańszymi i najbardziej pachnącymi drzewem nigdy Łukasz-ani ja-nie miał problemów.Ale nowe szczurze panny maja-więc musze znaleźć coś-co i jemu i im życia utrudniać nie będzie.Przy tych kołkach-gdyby to bylo tylko np po sprzątaniu-że pyli itp-to byłoby do rozwiązania:sprzątam raniutko w dzień-później wietrzę-Łukasz wraca późno wieczorem.Jest w miare ok.Ale niestety-pomieszczenie w którym jest ta sciółka-czy to używana w klatce,czy zamknięta np w pojemniku plastikowych-Łukasz momentalnie zaczyna smarkać,nasila się to z dnia na dzień,dochodzą po 3-4dniach silne duszności.Byłam troszkę zdziwiona-bo trociny też pyliły-a wiele razy sam zmieniał wcześniejszym gryzoniom trociny-pokichał kilka razy i było ok.Spróbuję tego,co inni Forumowicze proponują.Metodą prób i błędów chyba coś znajdziemy :).Wyjścia nie mamy-MUSIMY znaleźć rozwiązanie.Nawet jeśli pojawią się ataki duszności-i ja będe skłonna dziewczyny oddać(nie oceniajcie mnie negatywnie-ale wiem jak moja mama męczyla się przy śwince morskiej.)-Łukasz absolutnie się na oddanie córek nie zgodzi.Już wsciekły,że wyjechały do brata-i dziś je przywozi.
Panienki nie zjadają mi ściółki zupełnie.Więc może jakoś pomieszam to gliniane coś i np te kukurydziane coś-bo jednak na samym żwirku kocim ich nie widze-lubią spać w kuwecie na kołeczkach.
Dziekujemy wszystkim za pomoc-bo w tematach podłoża jestem totalnie zielona.W innych tematach doczytałam które podkłady dość mocno pylą-więc wiem,czego nawet nie próbować,przynajmniej na razie.
Bardzo dziękujemy ;D
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: KITEgirl »

Ciekawska dla mnie mieszanie ściółek jest bez sensu. kup może jakiś nieduży worek żwirku zbrylającego i ten z kolb. sprawdź po kolei co małym najlepiej podpadnie no i Łukaszowi.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: alken »

ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Ciekawska
Posty: 10
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 2:50 pm

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: Ciekawska »

Dzięki wszystkim za pomoc i linki.Chyba znaleźliśmy odpowiednie dla chłopaka i dziewczyn podkłady ;D ;D
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: BlackRat »

Jakie? Może ja również spróbuję.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Ciekawska
Posty: 10
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 2:50 pm

Re: Ściółka/podkład dla alergika...człowieka...

Post autor: Ciekawska »

Najlepiej sprawdziła się ta ściółka kukurydziana z Chipsy oraz bukowe wiórki,które w linkach wyżej są.dodałam żwirku bentonitowego(jakoś tak :) )-i pasuje i dziewczynom i chłopakowi :). Czekam jeszcze na trociny bukowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”