Granulat? [Czy od żwirku bolą łapki?]

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Jack18
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 02, 2012 9:50 am

Granulat? [Czy od żwirku bolą łapki?]

Post autor: Jack18 »

Cześć
Wczoraj kupiłem szczurki ok. 3 miesięcy. Chciałem również kupić granulat zamiast trocin lecz pani powiedziała, że dla małych szczurków lepsze są trociny, gdyż od granulatu mogą boleć łapki. To prawda? ???
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Granulat?

Post autor: anka28 »

w trocinach bardzo często można przynieść do domu pasożyty ::)
większość forumowiczów używa właśnie granulatu drewnianego albo betonitu ale to do kuwetek narożnych :)
w klatce dla szczurków powinny być jakieś plastikowe tarasiki -półki np z tac,hamaczki podwieszane,koszyki plastikowe wtedy szczury chodzą po kołkach tylko jak się załatwiają lub coś(zależy od wystroju) i im ten żwirek nie przeszkadza :) ja osobiście kupiłam za ok 10zł kuwetę narożną i tam sypie żwirek,reszta dużej kuwety(dołu klatki) jest pusta(przecieram raz dziennie jeśli mokre i jest tanio(żwirku używam kilka razy mniej niż jakbym sypała do całej kuwety i dla szczurów wygodnie :)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
Camellia
Posty: 346
Rejestracja: pn sie 13, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Granulat?

Post autor: Camellia »

Trociny mogą, choć nie muszą, pylić i uczulać szczurki. Co więcej przy używaniu trocin zapewne szybciej zaczyna śmierdzieć w klatce. Wydaje mi się, że kocie żwirki bądź takie drewniane "kołeczki" typu Cat's Dream mimo wszystko będą najlepsze. Sama mam w planach używanie kociego żwirku z Lidla (Coshida) do narożnej kuwety, a na spód klatki może też dam trochę tego żwirku i chusteczki, które szczurki podrą tworząc swojego rodzaju "ściółkę".

Zachęcam do poczytania wątków dotyczących ściółek, na pewno pomogą Ci w doborze odpowiedniego materiału :)

http://szczury.org/viewtopic.php?f=166&t=6612
http://szczury.org/viewtopic.php?f=166&t=16656

Galeria moich chłopaczków Obrazek
Obrazek

Oraz ich wątek: klik!
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Granulat?

Post autor: mikanek »

Ja polecam do kuwety narożnej granulat np. betonitowy Benek, łopatką przesiewa się tylko zbrylony (zasikany) żwirek i bobki. Jest ekonomicznie. Reszta spodu klatki albo goła, albo jakieś szmatki...Ja ostatnio daję trociny, ponieważ młode pokolenie szczurze podsikuje również poza kuwetą i po jednym dniu unosił się masakryczny zapaszek. Teraz poza kuwetą narożną ze żwirkiem, sypię trociny jaśkowe- w ogóle nie pylące i bardzo miękkie ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Granulat?

Post autor: mikanek »

Dodam, że sprzątam tylko dwa razy w tygodniu i nie ma żadnych niepożądanych smrodków ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Jack18
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 02, 2012 9:50 am

Re: Granulat?

Post autor: Jack18 »

Dzięki, dzisiaj kupiłem granulat drewniany. ;)
Awatar użytkownika
sherlock
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 8:48 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: Granulat?

Post autor: sherlock »

Wydaje mi się, że gdyby od chodzenia po granulacie bolały łapki, to byłoby widać, że jest to dla szczurka niekomfortowe. Dziwnie unosił by do góry łapki podczas chodzenia albo by popiskiwał. Niczego takiego u żadnego ze szczurów nie zauważyłam, a mam do czynienia ze sporą gromadką i używam tylko i wyłącznie z granulatu, wysypując go na całe dno klatki. Ewentualnie gdyby bryłki miały kłuć ogony w boczki przy leżeniu zawsze dostają jakiś materiał i sianko.
Zwolennikiem trocin nie jestem w ogóle z paru względów: po pierwsze często są to produkty oszukane, z drzew łatwo mogących uczulić, po drugie ze względu na strukturę bardzo się pylą i mogą się łatwo dostać do oczu powodując zapalania, po trzecie szybciej robią się smrodliwe.
Ze mną: Watson
Za TM: Sherlock [*]
akanti
Posty: 22
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 2:07 pm

Re: Granulat? [Czy od żwirku bolą łapki?]

Post autor: akanti »

moje maja taki "betonowy" w calej klatce i sa baardzo szczesliwe. Lapki nie bola, a zwirek nie pyli, no i jest tani, bp 10zl za 10l. Kupiony w lidlu.
Ze mną: Fred i George
Gdzieś hen daleko: Larra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”