Wkłady higieniczne - czym przyczepić do podłoża?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Wkłady higieniczne - czym przyczepić do podłoża?

Post autor: Marika »

Zaczęłam używać u szczurka wkłady higieniczne. I pojawił się mały problem: czym to przyczepić żeby po każdej nocy podkład nie był zwinięty gdzieś w kącie a cała kuweta zapaskudzona? Pierwsza myśl to była taśma dwustronna, ale byłby problem z wymianą wkładów bo mocno trzyma, no i trochę strach że szczur się do tego przegryzie. Jakieś pomysły czym to przyczepić? ???
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
18weronika19
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 11, 2013 9:36 pm

Re: Wkłady higieniczne - czym przyczepić do podłoża?

Post autor: 18weronika19 »

Możesz spróbować przytrzasnąć je klatką o kuwetę. Nie radzę niczym przyklejać bo kuwetą się zniszczy ;) .
18weronika19
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 11, 2013 9:36 pm

Re: Wkłady higieniczne - czym przyczepić do podłoża?

Post autor: 18weronika19 »

18weronika19 pisze:Możesz spróbować przytrzasnąć je klatką o kuwetę. Nie radzę niczym przyklejać bo kuwetą się zniszczy ;) .
Kuweta*
Awatar użytkownika
Ruda52
Posty: 78
Rejestracja: pt paź 11, 2013 1:18 pm
Lokalizacja: Berno/ CH

Re: Wkłady higieniczne - czym przyczepić do podłoża?

Post autor: Ruda52 »

gdzie można kupić takie wkłady, swoją drogą?
Magda jestem :)

"Kto nie szanuje zwierząt to i nie będzie szanował drugiego człowieka"
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Wkłady higieniczne - czym przyczepić do podłoża?

Post autor: nienazwana »

U mnie podkłady kompletnie się nie sprawdzają. Szczury je sieczkują natychmiast. Materiał (celuloza?) jest bardzo drobny i po pogryzieniu dramatycznie pyli. A pod spodem ze względu na ceratę robi się jedna paskudna kupowo-sikowa kałuża. No i szczury wchodzą pod podkład, przewalają je i łażą po tych siurach. Fuj. Nawet jak były po operacji wolałam ręczniczki papierowe. Może są mniej chłonne i trzeba częściej wymieniać, ale lepiej się sprawdzają. Za bardzo się tego do kuwety przykleić nie da.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wkłady higieniczne - czym przyczepić do podłoża?

Post autor: smeg »

Poprawna nazwa to chyba podkłady higieniczne, takie jak dla chorych osób na łóżko. Można je kupić w aptece, są różne rozmiary. Ja używam ich tylko przy chorych szczurach, do chorobówki zamiast ściółki. Świetnie się sprawdzają np. po operacjach albo u staruszków, które mają problemy z poruszaniem się. Jako standardowej ściółki dla zdrowych szczurów ich nie polecam, bo rzeczywiście są zbyt łatwe do rozgryzienia i robienia bałaganu.

W chorobówce u upartej szczurzycy miętoszącej wszystkie podkłady w kąt, przyklejałam je po prostu od spodu szeroką taśmą klejącą. Nie miałam dwustronnej, ale z takiej zwykłej robiłam pętlę z klejem na zewnątrz i używałam jak dwustronnej. Nie trzymała tak mocno, ale w tym przypadku to raczej zaleta ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Ruda52
Posty: 78
Rejestracja: pt paź 11, 2013 1:18 pm
Lokalizacja: Berno/ CH

Re: Wkłady higieniczne - czym przyczepić do podłoża?

Post autor: Ruda52 »

Ja dalej szukam przyczyny alergii u mojej małpki, są dni lepsze, dni gorsze....
Teraz mają ręczniki papierowe, a pod spodem gazetę.
WSZYSTKO JUŻ ZMIENIŁAM CO MOGŁOBY UCZULAĆ COLE, a dalej zdarza się mieć czerwony nos i kichac.
Jutro znów idziemy do weta... jestem pełna nadziei, że coś konkretnego pwie,
Magda jestem :)

"Kto nie szanuje zwierząt to i nie będzie szanował drugiego człowieka"
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkłady higieniczne - czym przyczepić do podłoża?

Post autor: Buba »

Ruda52 pisze:Ja dalej szukam przyczyny alergii u mojej małpki, są dni lepsze, dni gorsze....
Teraz mają ręczniki papierowe, a pod spodem gazetę.
WSZYSTKO JUŻ ZMIENIŁAM CO MOGŁOBY UCZULAĆ COLE, a dalej zdarza się mieć czerwony nos i kichac.
Jutro znów idziemy do weta... jestem pełna nadziei, że coś konkretnego pwie,
Czerowny wyciek z nosa i oczu to tak zwana porfiryna. Poczytaj sobie na forum.
Skąd brałaś szczurki? Moje jeszcze parę tygodni od przywiezienia ze sklepu czasami "obdarowywały" mnie brudnymi mordkami ::)
Zafundowałam im tygodniową kurację Vibovitem i już jest ok. Dieta to podstawa.
Przepraszam za offtopa >:D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”