trociny+zwirek- jak zmieszac

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szeregowiec
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2014 10:02 am

trociny+zwirek- jak zmieszac

Post autor: szeregowiec »

Szczurki mialy wczesniej trociny jako podloze, nie przeszkadzaly im w zaden sposob, nie uczulaly sie itp ale na forum dowiedzielismy sie ze lepszy jest zwirek drewniany wiec postanowilismy im kupic. Sprzedawca powiedzial ze mozna je mieszac z trocinami wiec pytanie- w jakich proporcjach to zmieszac?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: trociny+zwirek- jak zmieszac

Post autor: Paul_Julian »

Ja bym nie mieszał :) Mozna kupić sam żwirek, albo tzw. pelet na allegro, albo tzw. zrębki wędzarnicze.
Nie ma żadnych ustalonych proporcji ile ma być tego, a ile tego :)
Ja mieszam drewniany żwirek i bentonit - bo w bentonit fajnie wsiąkają siuśki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Fibius
Posty: 51
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 3:38 pm

Re: trociny+zwirek- jak zmieszac

Post autor: Fibius »

Z bentonitem jest ryzyko zjedzenia a to może zaszkodzić na układ pokarmowy. Bezpieczniejszy jest sam drewniany pellet. Jednym minusem jest możliwość wysypywania go z klatki podczas harców lub kopania w nim :-) Mimo wszystko, jest to najlepszy obecnie rodzaj podłoża. Nie trzeba go mieszać z trocinami.
Obrazek
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: trociny+zwirek- jak zmieszac

Post autor: mikanek »

a ja polecam nauczenie szczurów korzystania z kuwety, jako podłoże do kuwety wg mnie najlepszy jest betonit (na tyle zwierząt nigdy nie zauważyłam, żeby któreś go jadło).
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
micitanka
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 19, 2015 3:21 am

Re: trociny+zwirek- jak zmieszac

Post autor: micitanka »

Szczur może nauczyć się do kuwety robić? A czy papier toaletowy mógłby być w takiej kuwecie?
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: trociny+zwirek- jak zmieszac

Post autor: pupillo_pl »

Zrębki bukowe, KL04 i 08, to zdecydowanie dobre rozwiązanie. Zrębki te super chłoną i nadadzą się na podłoże dla szczurków idealnie. Wielu tego używa i naprawdę są pod wrażeniem. Poza tym, że dobrze chłoną, to jeszcze to sama natura, bo drewno w czystej postaci, bez dodatków, bez chemii.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”