podłoże drzewne buk/olcha

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
olaola
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 29, 2014 9:36 pm
Lokalizacja: Warszawa

podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: olaola »

Zastanawiam się nad takim podłożem, czy ktoś uzywa/uzywał? Bedę wdzięczna za opinie osób, które znają produkt z "autopsji"

http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... gory-90030
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: smeg »

To bardzo popularna ściółka, poszukaj na forum opinii pod hasłem "zrębki bukowe" albo "Chipsi Extra/XXL" ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: yss »

zamierzam je nabyć jak tylko się dofinansuję czyli mam nadzieję na dniach, też słyszałam, że świetna ściółka :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: sliwkowapanna »

masa opinii jest, również mam i bardzo lubię:) mam pół roku a nawet połowy worka nie zużyłam ;)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: yss »

kupiłam, ściółka klasy 8 czyli 8mm drewienka, wydawało mi się, że 4 mm to będzie taka sieczka ale widzę, że 4 mm byłoby jednak lepsze.
Trzeba ją przyklepać po wsypaniu, wtedy nic nie sterczy ;) z tej 4 mm nie sterczy nic z założenia.
Dobra dla łapek, nie rozpada się w pył jak żwirki drewniane, no i ta cena ach :) Póki co wsypana tylko do dwóch kuwet i jeszcze nie zmieniana.

I jak ładnie pachnie świeżym drewnem...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Ruda89
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 14, 2014 8:36 pm

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: Ruda89 »

A jeden z moich ogonków chyba nie lubi tych zrębków. Kichał ciągle i dziś wyciągnęłam ich na pół dnia z klatki, wyczyściłam zrębki, położyłam póki co ręczniki papierowe i nie słyszałam jeszcze kichnięcia ale poczekam jeszcze do jutra, może dwa dni i wtedy będzie wszystko jasne..
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: olgapsiara »

Dziś właśnie kupiłam zrębki i powinny dojść może jutro. Wzięłam rozmiar 10mm.
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: olgapsiara »

Używam ich już miesiąc i gorąco polecam :)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: pupillo_pl »

Może trochę odkopiemy.
Może jakieś aktualne oferty na temat zrębków, głównie bukowych, klasy 04? Macie ogromne doświadczenie po używaniu takich podłoży od tak dawna, może ktoś podzieli się opinią na ich temat...tylko błagam konkretnie, ci, którzy używają już jakiś dłuższy czas...
Obrazek
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: cucumberek »

u mnie niestety do dłuższego używania nie doszło, ponieważ okazało się, że najwyraźniej moje chłopaki mają na nie alergię. Od wprowadzenia zrębków silny świąd, strupki na pyszczkach- przeszło po powrocie do żwirku. Ktoś jeszcze miał podobny przypadek? ??? kurcze szkoda, bo z tego co wypróbowałam, zanim zaczęła się ta akcja, to naprawdę fajne podłoże.
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: pupillo_pl »

A ktoś z Was używał ściółki z kukurydzy, drzew liściastych (nie pisze tutaj o trotkach), krzewów owocowych?
Obrazek
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: olgapsiara »

Ja polecam, żebyś w sklepie miał zrębki. Smród jest dużo mniejszy i ogólnie są fajne Oraz tańsze od zwykłych palletów.... :)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: pupillo_pl »

Będą już niebawem zrębki, oferta już jest, czekam tylko na próbki towarów, ponieważ to są różne klasy, chce dotknąć wszystkie, poza tym jeśli ktoś reflektuje na próbkę, chętnie podeślę jak tylko otrzymam je od producenta. Ewentualny kontakt na PW. Będą na pewno nieco tańsze niż te kupowane na allegro, a tak samo dobre, z odpowiednimi certyfikatami PZH oraz Państwowego Inspektoratu sanitarnego

A i jeszcze ciekaw jestem Waszych opinii na temat podłoży z drzew owocowych, może ktoś z Was używał.
Obrazek
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: Malachit »

Ściółkę z kukurydzy stosowało/stosuje kilka osób, jest trochę na ten temat np. tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=166& ... +kukurydzy (chociaż tytuł wątku nie zachęca, to opinie później są dobre)
Dla mnie ściółka z kolb jest trochę za lekka. Zła nie jest, ale u mnie jej używanie zbiegło się w czasie z nabawieniem się przez stado świerzbu i dlatego ja mam do niej uraz, nawet, jeśli to nie była jej wina :P
Wyszukiwarka nie gryzie
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: pupillo_pl »

W takim razie, domniemam, że ściółka z drzew liściastych/owocowych będzie cięższa, tym samym lepsza. Kukurydza jakby nie było jest zupełnie inną rośliną niż drzewa liściaste czy owocowe.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”