[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Nisia »

[quote="limba81"]I zapewniam Cie ze jest "wygodniejsze" od Cat's Dream i zdrowsze.[/quote]
I tu pozwolę sobie zacytowac (troche na temat, trochę off - ale chyba tego nie cytowałam)[quote="lek. Lidia Lewandowska"]Cytat:
żwirków drewnianych typu Cat's Best Universal


Te żwirki (typu drewnianego) są bardzo dobre, ale trzeba zwracać uwagę na firmę. Np.Pigwa się absolutnie nie nadaje, bo po nasikaniu na nią przez szczurki zaczyna strasznie pylić, wywołując u nich przewlekłe infekcje dróg oddechowych. Trzeba więc sprawdzić, jak dużo potrzeba wilgoci, aby do takich zjawisk dochodziło. Pigwie wystarczy bardzo mało. Na temat Cat's Best nie umiem się wypowiedzieć, bo osobiście go nie próbowałam - mam nadzieję, że jest lepszy.

Cytat:
ściółki bawełnianej No-Smell

Te ściółki są bardzo milutkie, zwierzątka je lubią, ale dramat zaczyna się wtedy, gdy któreś zechce się nimi najeść. Wtedy trafia na stół operacyjny z zatkaniem żołądka/jelit. Dlatego ich stosowanie jest ryzykowne.

Cytat:
żwirku z kolb kukurydzu Chipsi

To jest bardzo dobre rozwiązanie, jeśli tylko zwierzak je polubi Wink

Zasada jest jedna - nie mogą to być podłoża, które po spożyciu zagrażają życiu zwierzęcia (zatkania), nie mogą być perfumowane (alergie) i nie moga pylić (choroby dróg oddechowych).
Reszta to już gusta właścicieli i zwierzaków Wink[/quote]:
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Vella »

Wypróbowałam już:
wiórki
koci żwirek (paskudztwo)
Cat's dream
Pigwa

obecnie jestem przy ściółce kukurydzianej Chipsi i chyba już przy niej zostanę.
Najdroższa z dotychczasowych, ale jakoś podoba nam się najbardziej.
Nawet materacyk na półeczkę wypchany właśnie tą kukurydzą ;)



Jedno co mnie niepokoi, to że Canalie drapie się tak samo niezależnie od ściółki jaką jej zapewniam. Alergia więc to raczej nie jest, pasożytów nie ma. No cóż, może obserwuję ją zbyt uwaznie i dlatego wydaje mi się, ze drapie się zbyt często ;)





edit:
[quote="szczurzynka"]no wiec jesli jest w fazie testow to dlaczego już jest w sprzedazy :drap:[/quote]
szczurzynko - to, że Lazanka pisze "moze jednak przetestuje ta chipsi" nie oznacza, ze produkt jest w fazie testów, a jedynie że Lazanka jeszcze go nie uzywała.
Ostatnio zmieniony pt lis 03, 2006 2:53 pm przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: limba »

Zwialo posty ;)
Kupilam sciolke z kolb kukurydzy na allegro, firmy Sonnenland. Bardzo jestem zadowolona. Wystepuje w dwoch rozmiarach granulek, ja testuje wieksze.
Jak na razie sprawdza sie rownie dobrze co Chipsi, a jest razem z przesylka ok 10 zl tansza niz Chipsi.
Pan na allegro byl na tyle mily ze jak poprosilam to wystawil dla mnie aukcje ;)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

RE: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Ratata »

Mnie się udało nabyć inną 'podróbkę' Chipsi - absorbent kukurydziany dla kotów Szczęśliwy Kot, zapłaciłam osiem złotych za pięciolitrowy worek.
Nie powiem, żebym była zachwycona... Owszem, całkiem nieźle chłonie wilgoć, ale jednak słabiej niż drewienka chociażby. Poza tym szczury z łatwością rozsypują go dookoła klatki:?. Ogromnym plusem jest to, że nie pyli w ogóle i pochłania też w pewnym stopniu zapach moczu. Zobaczymy, jak długo wytrzyma bez wymieniania.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

RE: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: gijane »

ja uzywam cat's best ekoplus.
sciolka jest super, nie smierdzi, wrecz lekko pachnie jakby meblami. jest to zwirek zbrylajacy, wiec usuwanie siuskow jest bardzo latwe- poprostu wybieram zbrylone grudki.jest wydajny.
wykonany jest z takich jakby rozdrobnionych paleczek, takich jak w cat's best, tylko pokruszonych.

jedynym minusem jest cena- za 10l zaplacilam ponad 30 zl :/ ponoc mozna dostac troche taniej, ale i tak cena bedzie spora. ale na szczescie wydatek dosc zadki- przez 3 tyg zuzylam mniej niz polowe opakowania. mysle ze wystarczy mi na ok. 2 miesiace( a mam baardzo duza podloge klatki- 90x60)
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

RE: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Lazanka »

[quote="Ratata"]
Mnie się udało nabyć inną 'podróbkę' Chipsi - absorbent kukurydziany dla kotów Szczęśliwy Kot, zapłaciłam osiem złotych za pięciolitrowy worek.
[/quote]

Hmm widze ze wcielo moja wypowiedz sprzed paru dni/tygodnia... Ja juz o tej sciolce pisalam tutaj - kupilam ale narazie czeka na uzycie :). Ale co do ceny Ratata - ja kupowalam "szczesliwego kota" za 6,50 (ok sklep wygladal dosc obskornie ale opakowania nie uszkodzone :P).
-=Lazanka=-
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

RE: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Ratata »

No wcięło chyba sporo postów... wiem, że przepłaciłam, ale kupowałam w najdroższym zoologiku na świecie (w GK :/ ).
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: limba »

Dla warszawiakow, chyba najtaniej Chipsi, >>KLIK<<
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: maua_czarna »

Czy ktos wie, gdzie w Katowicach mozna nabyc Chipsi? Mysle raczej o "normalnych" sklepach,nie takich jak ten w S**** C**** C****;) Moze gdzies by sprowadzili,jesli wiecej osob byloby chetnych? Nie moge nigdzie wyczaic ;)
A moze warto zainwestowac jednak w Szczesliwego Kota? czy ktos wiecej ma z nim jakies doswiadczenia?
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: maua_czarna »

up...
poki co nie chca mi sprowadzic w pobliskim sklepie, bo dla 4ech opakowan im sie nie oplaca, a jesli juz to bedzie 40 zl za opakowanie...
serio nikt z was nie kupowal w Kat? a jak nie, to chocby gdzies blisko,zeby mozna bylo dojechac tramwajem:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Filipw »

Szukałem w tym temacie za pomocą wyszukiwarki ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie mnie dręczące.

Jak Często należy sprzątać w klatce szczura, przy dwóch ogonach, gdzie używana jest ściółka Chipsi mais?

Przy trocinach sprzątałem co 2- góra 3 dni bo strasznie śmierdziało :( i było to dość niezdrowe. dla szczurów


Filip
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Tweetka »

Spokojnie raz na tydzień. I nie dlatego, bo śmierdzi, bo ta ściółka jest naprawdę rewelacyjna, a dlatego, bo gromadzą się kupcole :).
Chipsi jest bardzo wydajna, fajnie obkleja bobki. Nie pyli, nie śmierdzi. Nie zamienię jej na żadną inną, póki co.
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Mona i Kuba »

Spokojnie raz na 2 tygodnie, w ekstremalnych sytuacjach raz na 3 tyg. Czasem wystarczy tylko usunac miejsca najbardziej zakupkane i dosypac troche nowej swiezej sciolki. Co najwazniejsze ta sciolka nie pyli i sie nie rozpada wiec przy calkowitej zmianie nie musisz obdrapywac najchetniej zasikiwanych miejsc z zaschnietego blotka...

U nas sie sprawdza!
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: strup »

Na prawdę na tak dugo starcza? :o No może, ale nie przy 8szczurach ::)
czy ma ktoś z was szczurka uczulonego na pyłki i stosuje tą ściółkę i jest ok?
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Tweetka »

Ś. P. Stefciu był uczulony. Przy Chipsi problemy się skończyły. Od tamtej pory używam tylko tego i ogonom chyba jest dobrze.
Przy 8 ogonach Chipsi na pewno lepiej się sprawdzi, niż żwirek drewniany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”