[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: douchee »

Tak... nie pomyliłam działów. Ostatnio zapisałam się na francuskim forum, gdzie również mówi się o tym, że nie powinno się używać trocin. Oki, jestem w stanie się zgodzić z tym pyłkiem, ale czy nie szkodzi on też innym zwierzętom?? Trociny w ogóle powinny być wycofane ze sprzedaży z tego wynika, ale nie o tym chciałam pisać. Zaproponowano mi, żeby używać kukurydzy właśnie. Ponoć hałasuje trochę, ale można dość długo utrzymać czystość, bo kupki wybiera się pincetą, ale jeszcze nie wiem co z siuśkami i czy to nie śmierdzi... Wymyśliłam sobie, że jeśli szczur siusia raczej w jedno miejsce, to nie jest taki problem, bo tam można ułożyć coś innego lub po prostu chusteczki higieniczne, coś co będzie wchłaniać. Nie wiem co dalej, ale pomysł ciekawy. U nich ponoć można kupić kukurydze w sklepie zoologicznym jako ściółkę właśnie. Co o tym myślicie?? Zapraszam do dyskusji :-D
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 8:14 pm przez douchee, łącznie zmieniany 1 raz.
:)
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Gumcia »

a kukurysza nie jest troszke za twarda?? Szczurkowi chyba może się obsunąć łapka z kukurydzy i zrobi sobie kuku ;)
takie moje spostrzeżenia, a napewno będzie za głośno, zwłaszcza w nocy ;)
Ja osobiście nawet prubować nie będę tej metody ;) chociaż może i jest to dobry pomysl, ale ja w taki układ nie ten tego teges :P
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: krwiopij »

nie dam glowy, ale wydaje mi sie, ze na zachodzie sprzedaje sie po prostu taki zwirek/granulat ze sprasowanych lisci kukurydzy... u nas jeszcze tego nie widzialam...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: douchee »

Pytałam się dokładnie, bo sama nie byłam pewna. Chodzi o ziarna kukurydzy. Sprasowane liście chyba aż tak nie hałasują. Poza tym wytłumaczono mi jak chłop krowie, że chodzi o ziarna...
:)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: moni »

Mi się wydaje,że takie ziarna kukurydzy to nie pochłaniają siuśków, a jeżeli już to w małej ilości.
W związku z czym po pewnym czasie ziarna kukurydzy zapewne pływają.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Anita »

A zresztą czy szczury nie będą zjadać swojej ściółki? ;)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: douchee »

Moje kukurydzy zdecydowanie nie jedzą. Tak jak 95 % zawartości kartonika z ziarnami...
:)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: limba »

Z tego co pamietam mozna kupic u nas scółkę zrobionąz kukurydzy ...
http://animalia.pl/produkt.php?kat=108&id=1477
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Re: Ziarna kukurydzy

Post autor: myszka »

[quote="douchee"]Zaproponowano mi, żeby używać kukurydzy właśnie. Ponoć hałasuje trochę, ale można dość długo utrzymać czystość, bo kupki wybiera się pincetą, ale jeszcze nie wiem co z siuśkami i czy to nie śmierdzi...[/quote]
hmm.. długo utrzymać czystość.. ciekawe... już sobie wyobrażam jak codziennie rano albo wieczorem z pencetą stoję obok klatki i wybieram kupy :lol:
Swoje droga to interesujące... do tej pory słyszałam tylko o suszonych liściach kukurydzy... ciekawe jak radzą sobie z wilgocią :roll:
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: moni »

[quote="limba81"]Z tego co pamietam mozna kupic u nas scółkę zrobionąz kukurydzy ...
http://animalia.pl/produkt.php?kat=108&id=1477[/quote]

Nie powiem,żeby było tanie. :?
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: limba »

No niestety nie jest to tania rzecz...dlatego jej nie uzywam :( ale skoro podobno starcza na dlugo to może się opłaca spróbowac :roll:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: douchee »

Pour ceux qui comprennent le français:

Oui du coeur de maïs, cela forme des petites boules de graines dures, c'est un peu bruyant mais au moins pas nossif pour eux... Tu en trouve dans les animalerie, si tu veux voir à quoi cela ressemble, rends-toi sur http://wanimo.com rayon rongeurs _ rats _ litière....

oici quelques liens pour voir les photos de la litière de maïs :

http://www.hagen.com/france/small/produ ... 2510040102

http://ratoon-city.over-blog.com/article151124190.html

Elles est absorbante mais comme elle est dure, elle n'est pas délicates pour leurs pattes !
La litière de chanvre est la meilleure, mais encore plus difficile à trouver !

Mówię przecież, że nie chodzi o żadne liście, tylko o ziarna...
:)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: limba »

Fajo tylko ze ja do not understand French :?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: douchee »

No więc to było dla tych, co francuski rozumieją... Dosłownie zacytowane słowa Francuza, bo może ja coś źle rozumiem...
:)
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Cathycash »

nie chodzi o kukurydze, tylko ściółkę z wysuszonych kolb. Miałam kilka razy, całkiem niezła, ale wolę żwirek dla kota czy coś w stylu cat's dream. Kukuryziana ściółka szybko idzie a jest straaasznie droga.
żegnam szanowne towarzystwo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”