[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
grabasch
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 7:54 pm

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: grabasch »

Nie............ To jest zwykła kora, nie jakieś tam syntetyki. Chyba jest z sosen tak mi się wydaje. Specjalistą w dziedzinie kory to nie jestem, ale ma chyba podobny kolor i zapach. Jak się dowiem, z jakich drzew jest to dam znać . I nie jest przetworzona. Tylko pocięta na równe kawałki.

ech fajnie mieć domek na lato w Wigierskim Parku Narodowy, za Suwałkami ................
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Fam »

ja dodam o chrispi, sprawdzilam ma opakowaniu note po niemiecku chiszpansku i angielsku, nie ma tam mowy o sośnie, tylko w polskim tak napisali, wiec sa bezpieczne, polecam, jedyny ich minus to ze sa zapachowe, ale przy 8 szczurach to nawet lepiej, pozatym swietnie chlana, sa wydaje, miekkie i pzyjemne w dotyku i wogule nie pylace (wiurki z cheblowanai a nie ciacia, sa wzdloz wlokien a nie w poprzeg) polecam goraco, u nas do dostania w tesco i ceurfourze w zoologach nie ma
za tęczowym mostem: Karolcia
Gothika
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 16, 2005 3:43 pm

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Gothika »

Ja mam również stadko ;) Polecam na ściółkę wymieszac trociny wraz z drobnym żwirkiem dla kotów pochłaniającym zapachy, ja dodaje jeszcze do tego moim zwierzakom suche siano.
Zwirek kupuje w Tecso 5 kilogramowy worek w granicach 6 -7 zeta.
Jedyny sposób aby uniknąc przykrego zapachu, zwirek niestety troche sie kurzy, lecz nie ma rozwiązan idealnych :P
pozdro
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Dona »

o nie nie! ja mieszania z kolei nie polecam, bo o ile żwirek doskonale pochłania zapach, o tyle połączenie go z trocinami które niemiłosiernie śmierdzą po nasiąknięciu szczurzym moczem daje mieszankę wybuchową ;) przynajmniej w moim przypadku... a jak żwirek był zapachowy to już w ogóle tragedia... ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

Chrispi... poszukam u mnie, ale naprawdę wątpię, czy będzie... najwyżej kupię jak będę w Warszawie - czasem się tam wybieram ;) co do mieszania zgadzam się z Doną - u mnie nie zdaje to egzaminu ;) Żwirek jest mięciuśki, więc nie ma problemu - one zresztą i tak śpią na najwyższej półce :lol:
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: endru_ »

Eeee... ja tam wcale tak często wiórków nie wymieniam. No ja nie wiem codziennie ? Albo co 2 dni ? U mnie srednio wychodzi raz na jakieś 4-7 dni. Dostają 4-7 centymetrowa warstwe wiórów i normalnie im starcza. Robia tam w sumie tylko kupki, spią najcześciej na pieterkach, i tam mają swoje szmatki na których śpią, jak i się oczywiście załatwiają [ja nie wiem co te szczurasy maja do siebie że z łóżka toalete sobie robią :P] Więc częstym wymianom conajwyżej podlegają legowiska szczurasków. Trociny wymieniane dopiero kiedy zaczynają już wyglądać na zaniedbane a nie kiedy odrazu komuś w pokoju lekki zapaszek przeszkadza. Niestety ale takie są uroki posiadania szczurasków, nikt nie powiedział że zawsze ładnie pachnie. Ale zbyt częsta wymiana wiórków nie na rękę szczuraskom, bo lubia spać na własnym terenie, a jak prawie codziennie mają nowy ? Daje im może wieksza swobode niz wiekszośc moze sobie pozwolic, ale z takiego zalozenia wychodze :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Fam »

ja sie zgadzam, ja mam coprawda tylko jedna i klatke na 3 wiec zapach raczej nie jest odczuwalny, ale nie sprzatam calosci, tylko gniazdo, calosc raz w tygodniu, albo nawet raz na dwa, zato nakladam duzo trocin na raz
za tęczowym mostem: Karolcia
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

No hmmm.... muszę wymieniać co 2 dni, bo śmierdzi strasznie - to nie jest lekki zapaszek, szczury też zaczynają śmierdzieć. Wymieniam im szmatki, na których śpią co 2 dni i tak samo żwirek - sypię dużo, ale i tak po tym czasie jest CAŁY w kupkach, tak, że szczurki nie mają nawet jak po nim chodzić. Może i wolałyby spać na swoim terenie - ale ja wolę, żeby miały czysto ;). Kto nie ma 8 szczurów, nie może sobie wyobrazić, jak ona cuchną ;) Ale i tak moje małe smierdziuszki kocham i muszę o nie dbać :P

Znalazłam fajne podściółki z kory - są idealne (starczyłyby mi na tydzień) - 15 zł za woreczek 1 kg. Tragedia :roll:
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: endru_ »

No ja mam naprzyklad 7 szczurków, 4 babki i 3 facetów i wcale nie śmierdzi ;/

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Fam »

bo nie czujesz, to kwestia przyzwyczajenia, jak ktos nie ma kotow i wejdzie do mieszkanie a kotorym ktos 3ma koty to poczuje, a wlasciciel nie
za tęczowym mostem: Karolcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”