[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: morzeszek »

[quote="Nakasha"]morzeszek - Jak już piszesz, to, bardzo Cię proszę, rób to poprawnie. Zachowuj odpowiedni szyk wyrazów w zdaniu i znaki interpunkcyjne - jak kropki, przecinki i zaczynaj zdania dużą literą... to bardzo pomaga czytać, tak, że nikt nie musi domyślać się o co Ci chodziło.[/quote]

hmmm a słyszałaś kiedyś o czymś takim jak dysortografia ja poprostu nie jestem w stanie sie nauczyć ortografi a o interpunkcji to juz wogle nie ma mowy potrafie całe wypracowania pisać jednym zdaniem :?
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: ESTI »

Dysortografia...ona nie zwalnia Cię od próbowania. A jeśli teraz nie będziesz nad tym pracował, to współczuję w dorosłym życiu, bo kto zatrudni człowieka, który pisać nie umie. :roll:
A kropke na końcu zdania mógłbyś postawić, żebyśmy wiedzieli, kiedy kończysz myśl...to samo tyczy się przecinków...
Obrazek
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: morzeszek »

hmm powiem ci że tego nie da sie naprawić tyle co ja mam problemów przez to to nawet sobie nie wyobrarzasz

staram sie nową myśl zaczynac od nowego wiersza
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: ESTI »

I od razu lepiej. 8)
Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

Bo chyba każdy wie, kiedy zaczynać, a kiedy kończyć zdanie?..... ;) O ortografię nawet się nie czepiam, mój ukochany i młodsza siostra mają te, chm chm, zaburzenia i potrafią "które" napisać "kture" ^^''....

Kupiłam zapachowego Benka - sądziłam, że to bzdura i niepotrzebne, zwykły wystarczy - ale szczurki zdają się.... lubić ten zapach? (ja go lubię na pewno :lol: ) Od razu się w żwirku wytarzały :roll:
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: jokada »

a benek sie nie pyli za bardzo ?
jakos mam opory przed takimi zwirkami

no i jak sie szczurom chodzi po takim podłozu ?
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Masterton »

moim zdaniem benek nie pyli ani trochę, prędzej zatanowiłabym się na żwirkami drewnianymi, one są straszne

stosowałam benka, ale moje królewny nie chciały po nim chodzić, a jesli sie zdecydowały to zgarniały całe podłoże w jeden róg i wypychały za klatkę
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

Hmmm a moje go uwielbiają - biegają po nim, łażą, jak juz pisałam, tarzają się w nim - widocznie zależy to od szczura.....

Ale zauważyłam 1 wieeelki plus żwirków - moje szczurki zrezygnowały z załatwiania się na półeczce [miały taką jedną wybraną] i teraz schodzą na dół i robią na żwirek! Jestem pod wrażeniem :lol:

Nie, na razie nie zauważyłam, żeby specjalnie pylił - ale to też zależy od ilości pyszczków ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
grabasch
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 7:54 pm

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: grabasch »

Mam podobny problem (chodzi o zapach), bo mam 13 sztuk.
Dostałem Zuźkę, a po tygodniu okazało się, że jest w ciąży. I po kolejnym tygodniu miałem 12 małych klusków.

Kumpela ma żółwie (stepowe), strasznie klepały tzn. często trzeba było wymieniać im piach. W końcu gościu w sklepie poradził jej ściółkę (czy korę) do terrariów, składa się z grubych trocin 10% i reszta to kora. Kora ma garbniki i hamuje rozwój bakterii i dzięki temu nie klepie - tak twierdził gościu.
Piach wymieniany był wcześniej, co tydzień, a teraz jest już 3 miesiące i nic nie czuć!!!.

Poważnie zastanawiam się nad tym rozwiązaniem. Co sądzicie o zaadoptowaniu tego dla naszych potrzeb??
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Ewqa »

No nie wiem.
Ja przetestowałam juz Pigwę i Catsdream i wiórki też. Ale najlepiej jak do tej pory spisuje się drewniany żwirek koci po rogach, a wiórki na środek.
Drewniany żwirek koci to "Yama drzewna" bo nie pyli, ładnie pachnie, i wchłania zapachy. Wiórki takie zwykła bezfirmowe za 1,70.
Na innym forum czytałam że wiórki Chipsi sa bardzo wydajne i dobrze chłona zapachy czy ktoś próbował szczurzastych?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

Też słyszałam o korze - widziałam u mnie w sklepach zoologicznych i podobno naprawdę się sprawdza. Niestety nie można tego u mnie kupić - sklepy specjalnie zamawiały, ale im się nie opłacało i przestały :/

A u mnie żadne trocinki, drewniane żwirki czy coś podobnego nie skutkuje. Swojądrogą żwirek pochłaniający zapach też musze wymieniać co 3 dni.

Przynajmniej mniej pachnie ;) Ale i tak 4-tego już jedzie - co mnie irytuje, bo to jest kosztowne - ale nie pomyślałam, że szczurzy (głównie samce - nawet po kastracji są po prostu obrzydliwe :D ) mogą TAK śmierdzieć - mam za swoje ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Fam »

mam te wiorki chipsi ale na opakowaniu pisze ze sa z pelnego dzewa sosmowego (!?!?) ale sa niemieckie i to moze tylko taki chochlik drukarsko tlumaczeniowy, ja mieszam je ze zwyklymi, ale tak 5:1, dodaje garstke tylko. trzeab przyznac ze sa mieciutkie mile w dotyku, wydajne (bardzo mocno sprasowane) i o bardzo mocnym ale przyjemnym zapachu jablka (sa tez inne) i dobrze chlona, kosztuje kolo 5zl, do dostania w supermarketach w dzialach zoologicznych (w normalnych zoologach nie widzialam). mi kupila je mama, przez ta sosne troche boje sie stosowac
za tęczowym mostem: Karolcia
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

U mnie te wiórki oczywiście też nie są dostępne :lol: hmmm ale ciekawe, co do tej kory.... to kora z drzewa... więc może po prostu wystarczy iść do lasu i sobie nazbierać? Czy może kora "kupna" jest w jakiś sposób hm hm przerobiona?

[BTW polecam wywar z kory dębu na bóle miesięczne - wystarczy pomoczyć się w tym z 20 min i naprawdę czuć ulgę ;)]
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
grabasch
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 7:54 pm

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: grabasch »

Z moich wnikliwych obserwacji to na korze z lasu znajdują się następujące niechciane przeze mnie ustrojstwa:

1 Świat fauny reprezentują: Żuczki, skorki, pchełki, gąsienice, ślimaki i inne.
2 Świat flory reprezentowany przez: Porosty, grzybki, pleśnie itp.
3 Odpady takie jak: smary, oleje, kwas z akumulatora itp.
4 Oraz gwóźdź programu.... czyli to, co wypada i wylewa się pieskom podczas spacerów po lesie.

Po lesie biegać z kozikiem i drzew kaleczyć nie będę. Wole sobie pospacerować i (hmm czy aby na pewno) i popykać fajeczkę.

Na korze kupnej nie znalazłem w/w niechcianych przeze mnie dodatków.

Jeszcze jedna istotna sprawa mianowicie niewybuchy i niewypały leżą sobie od 2 wojny światowej wprawdzie ich coraz mniej ale nigdy nic nie wiadomo :] .

i niech moc będzie z wami :drunken: :D
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

... wiesz, zależy o jakim lesie mówimy. Mi chodzi o taki, gdzie nie ma piesków, a tym bardziej samochodów (Wigierski Park Narodowy, za Suwałkami - tak się składa, że jest tam kilka wiosek i mamy tam domek na lato). Poza tym czy szkodzi umyć korę? I rzecz jasna pozwolić jej wyschnąć/lub wytrzeć jak ktoś ma cierpliwość. O niewypały się nie boję, znam dobrze te lasy - niestety była tam linia frontu, ale z tego co wiem miejscowi z większością sobie poradzili ;) Zresztą jak już tam pojadę to nie ma nic innego do roboty, tylko opalać się, płukać w rzeczce, pływać w jeziorku i chodzić po lesie - zatem bez problemu mogę kilka kilo sobie pozbierać. Czasem kora jest na tyle zmurszała (ale nie spróchniała), że z łatwością odrywa się od drzewa. Oczywiście nie mam na myśli ogołocenia 1 drzewka z całej kory w zasięgu ręki :lol: .

Chodziło mi o to, czy ta kora "kupna" jest tą samą korą, która rośnie na drzewach, czy to przerobione syntetycznie coś, co producent podstępnie korą nazwał. Z tego co widziałam, wyglądała jak najzwyklejsza kora, ale nie miałam opakowania w ręku, więc wolę w razie czego zapytać ;)

Chwilowo pyszczki są szczęśliwe ze żwirkiem, ale może kora byłaby lepsza (naturalna, itp.)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”