[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

W bentonitach nie będzie pasozytów, ale za to niektóre pylą , mocno pachną , i jest teoria , ze jak szczurek zje, to może mu sie zbrylić w brzuszku. Podobno od malego kawałeczka nic się nie stanie, ale ja moich pilnuję i nei pozwalam jeść w kuwecie-kibelku.

U mnie pomieszany Benek uniwersalny z Benkiem green forest i drewnianym cat's bestem (czy eco plus, nie pamietam , taki drobny).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Moje często jedzą w kuwecie rzeczy obtoczone w Benku i jeszcze nigdy żadnemu nic nie było. Zwykle idealnie wygryzają, że zostawiają to, co się obtoczyło (czasem samo, czasem z resztkami np. banana) i tyle.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

Moje też , ale może niektóre sa łapczywe. No i co to za jedzenie w towarzystwie kupy :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: xxx »

U mnie Hugro, nie wchłania rewelacyjnie, ale nikt od niej nie kicha, niektórym zwierzakom wręcz pomaga przy alergiach, dodatkowo Zeo cat's z zeolitu, nie zbryla się, dobrze wchłania, dobrze radzi sobie z bakteriami i smrodkiem, podobno ma też jakieś wł. lecznicze ::) cena też dość przystępna, choć konopna wychodzi taniej, więc ona króluje.
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: aneczkaa »

Ja teraz testuję Benka leśnego. Zapach o wiele delikatniejszy niż Benka lawendowego (i chwała mu za to!), przyjemny. Dzięki temu chyba zwiążę się z nim na dłużej. Nie ma też tego charakterystycznego zapachu żwirku uniwersalnego. Na razie jest naszym faworytem ;)
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: sasza&masza »

Benek lawendowy to istna masakra. Na wejściu do pokoju mdliło mnie od zapachu.
Ja do kuwety używam benka bio natural tego błekitnego. Chłonie zapach i jest w porządku.
A ogólnie mam wysypaną całą klatkę trocinami.
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

Sasza&masza, napisz jakiej firmy masz trociny :) Bo skoro piszemy, że w tanich trotkach mogą być pasozyty czy alergie , to warto wiedziec jakie sa dobre.
Chociaz i w lepszych mogą być pasozyty. A moje albinoski zachorowały po drobnych trocinkach chipsy , najpierw kichały , potem zeszło szybko na oskrzela. Zwykłym szczurkom nie przeszkadzało, najpierw był 1 albinosek, po smierci wacika był drugi.

Tez mam Benka Green forest i jest fajny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: `naatka »

kupiłam w niemczech jakiś żwirek winstona EKO. pachnie troche zieloną herbatą i jest miękki, tak jakby otoczony lekko bawełną O_O
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
koniczynka666
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 18, 2011 6:03 pm
Lokalizacja: lubelskie/mazowieckie

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: koniczynka666 »

Ja kiedyś używałam wiórków, takich lepszych, bez pyłu (luźno pakowane), ale szczurasy lubiąc kopać robiły straszny bałagan wokół. Potem dodawałam trochę sianka i było lepiej. Jednak moja mama narzekała, że jej śmierdzi i kazała sprzątać co drugi dzień O.o Doszłam do wniosku, że finanse nie wytrzymają i udałam się do zoologa celem nabycia żwirku. Wzięłam Norka Cat (12zł za 8,5l) i jestem zadowolona z niego. Nie pyli, ładnie się rozpada, chłonie brzydkie zapachy (mama była zachwycona) i nie ma zwyczaju się przyklejać do kuwety. Szkoda tylko, że w moim sklepiku już go nie mają. Zamówiłam na allegro żwirek od użytkownika Kantorex i mam nadzieję, że też będzie dobry. Dla miękkości daję papierowe ręczniki albo ścinki szmatek.
"Jeśli coś kochasz, puść to wolno. Jeśli wróci - jest twoje. Jeśli nie - nigdy twoje nie było."
W Zwierzaczkowym Niebie: Pipi, Lenka, Lorka
Przy mnie: Pimka, Mamba oraz koci Bobek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Afera »

A co uważacie o żwirkach silikonowych?
Wiecie co... ręce mi opadają. Używałam wiórek chipsi później vitakraft i NIC, żadnych pasożytów a kilka dni temu kupiłam pet's dream i wszystkie szczury mają strupki, najprawdopodobniej pasożyty, zaraz lecimy do weta. Szok. ;/ Już nie wiem czego używać. Może spróbować żwirek silikonowy?
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: gosja1 »

Aferson, jeśli szczur Ci zje silikonowy przez przypadek to pewnie znacznie gorzej się to może skończyć niż zjedzenie jakiegoś drzewnego, który jest naturalny. Nie potrafię podać innych konkretnych przeciwwskazań, jednak pamiętam, że jak kiedyś pytałam o silikonowy to ktoś z tego forum napisał, że nie jest polecany.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Afera »

Dzięki za odpowiedź, sama doszłam do takiego wniosku, że to sama chemia jednak... i wyczytałam, że bardzo śmierdzi jak się szczurek zsiusia i żółknie.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: gosja1 »

Jest jeszcze jedna rzecz, ktorą zauważył mój mężczyzna :D W takim białym żwirku pewnie strasznie bobki szczurze widać ;-) Co prawda nie wiem, jak wielu osobom, poza nim, mogłoby to przeszkadzać, ale skoro poza tym ten żwirek żółknie, to pewnie nie wygląda to najlepiej i tutaj już nawet walory estetyczne dla mnie by decydowały :).

Zaczynam się cieszyć, że moje szczury dość mężnie znosiły testy żwirków (a przewijało się ich wiele u nas). Czasem manifestowały swoje niezadowolenie poprzez odgarnięcie całego podłoża w róg klatki (głównie robiły to z trocinami), ale nie chorowały.
Ogólnie zostałam przy CBE+ i próbuję paskudy nauczyć korzystać z kuwety narożnej.
Obecnie jednak z ogoniastymi wakacjujemy się u moich rodziców i mama kupiła żwirek Teo z supermarketu za 8 zł. Chyba to jest zwykły bentonitowy, ale trochę inny niż Benek. Też mi śmierdzi gliną jak inne takie żwirki, ale całkiem dobrze spełnia swoją funkcję i nie pyli za bardzo. Szczurom w ogóle nie przeszkadza :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Afera »

Już mam wyniki zeskrobiny. Niestety ściółka Pet's Dream wywołała silną reakcję alergiczną u mojego szczura.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Esik
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 25, 2011 8:55 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Esik »

A próbował ktoś z was eko żwirek sosnolik? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”