[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Rrruda
Posty: 28
Rejestracja: pn mar 14, 2016 9:00 am
Lokalizacja: Gdańsk ♥

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Rrruda »

nienazwana pisze: Kupuję na allegro żwirek drewniany tuptuś cappuccino (nazwa chyba od koloru kobli ;)). 30 kg, dwa wielkie wory starcza naprawdę na długo. Jest dobry, ma przyjemny drewniany zapach, nie pyli. Jedynie na dnie opakowania jest trochę takiego pyłu drewnianego ale tak jest w każdym drewnianym żwirku. Polecam.

Dzięki za konkretną odpowiedź! Może ktoś jeszcze coś podrzuci na studencką kieszeń? ;D
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia! :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Malachit »

Na allegro jest jeszcze pellet (który jest tym samym, co tuptuś) i zrębki wędzarnicze - też podobno dobre. Swoją drogą, może po prostu zrezygnuj z wysypywania całych kuwet na rzecz narożnych? :P
Wyszukiwarka nie gryzie
Rrruda
Posty: 28
Rejestracja: pn mar 14, 2016 9:00 am
Lokalizacja: Gdańsk ♥

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Rrruda »

Malachit pisze:Na allegro jest jeszcze pellet (który jest tym samym, co tuptuś) i zrębki wędzarnicze - też podobno dobre. Swoją drogą, może po prostu zrezygnuj z wysypywania całych kuwet na rzecz narożnych? :P
Z nimi się nie da. :D
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia! :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

Rruda, kup kocie kuwety i wstaw do środka :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fryne
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 14, 2016 8:09 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: fryne »

moje dotychczasowe doświadczenie (krótkie, bo kilku-miesięczne, ale jednak) jest następujące:
- no-name z zoologa z drzew iglastych w sprasowanych wałeczkach do bani (pyli, kichanie na maksa, nie zatrzymuje zapachów)
- cat's best eko drobny i miękki, świetny do utytłania polarowych kocyków i obtoczenia żarcia ;) ; moim zdaniem nie zbryla
- chipsi mais - ładuję tylko do kuwety narożnej - pannom się podoba, nie pyli

zastanawiam się nad benkiem (do narożnej kuwety) lub zrębkami bukowymi po całości. głównie dlatego, że jedna panna mi trochę kicha, ale nie chorobowo jakby (rzadko kicha, nie ma wysięku, jest żywa i ma apetyt), tylko tak, jak się kicha na pył. ale to tylko jedna na trzy, więc nie wiem sama...
może się z nią przejdę na wszelki wypadek do weta.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: yss »

Zrębki bukowe lub olchowe polecam czterema rękami.
Ponoć przy dużej liczbie szczurów - jak powiedzmy 9 samców - nie dają rady chłonąć zapachu,jak np cat's best - ale cat's best jest piekielnie drogi. Zrębki kosztują 40 zł z wysyłką za worek 60 l, dwa worki to jakieś 69 zł chyba już z wysyłką. Jestem zadowolona z ich wchłaniania moczu i zapachów, naprawdę nie narzekałam na to nigdy. I się nie rozpadają jak pellet. Nie lubię rozpadania się mokrego pelletu. ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”