[Inne] - Rozsypywanie trocin

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cos

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: cos »

A Ig czasami z premedytacją wysypuje trocinki:mrgreen: tz. gapi się na mnie i rusza łapkami.:mrgreen::mrgreen:
rozyn

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: rozyn »

Ale mnie to deneruje jak wstaje sobie rano a tam taka kupa trocin poza biurkiem leży :evil: Dosłownie czasem wysypie poza klatke tyle trocin że szok :?
cos

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: cos »

Kiedyś wysypał połowę twoich trocin musiałem zbierać. Do tego w trocinach było troszkę kup. :(
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Mycha »

Ja swoje klatki obudowałam od zewnątrz tekturką i się odzwyczaiły :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: cos »

A ja kupiłem Igowi sianko i przestał wysypywać bo się nie dało.
zabulec

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: zabulec »

:) dobrym pomyslem jest przewiazanie dolnej czesci kratki sznurkiem (poprzeplatac) by nie bylo szar przez ktore sciolka wyleci :) albo tekturka..hehe..ale to tez dziala w druga strone..szczuras siedzi i wcina dzielo naszej kilkugodzinnej pracy :)) a w nocy moze niezle halasowac jak zacznie szarpac sznurek i klatka zacznie skakac...hmm..moze lepiej pozostawic jak jest i niech sie sypie?? :wink: albo podlozyc cos pod klateczke ze rano tylko fiu i do kosza to co wysypane...hehe....
cos

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: cos »

Z tekturą kiedyś próbowałem. Męczyłem się aż w puściłem w końcu Iga. A on zaczął wcinać tekturę. Musiałęm ją ściągnąć.
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Cobra »

Moj szczur zostaje sam na noc z zamknieta klatka, domyslam sie, ze kopie, bo jak przychodze to jest naokolo klatki pelno sciolki.... jak bede mu sprzatac to nasypie mu mniej sciolki, a tak apropos jak zabezpieczyc przed sciolka wypadajaca z kuwety???? :drunken: ja przez niego zwariuje, bo co dziennie musze mu tam odkurzac....
Ostatnio zmieniony pn lut 20, 2006 11:18 am przez Cobra, łącznie zmieniany 1 raz.
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: KasiaGdańsk »

Kup żwirek, moja mała go ma i mam zero problemu z brudzeniem.... :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Ewelka
Posty: 26
Rejestracja: czw cze 23, 2005 5:54 am

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Ewelka »

jak miałam królika miałam ten sam problem :D
możesz wziąć karton i uciąć na potrzebną wysokość i wstawić do środka klatkę dzięki czemu ściółka będzie wlatywała do kartonu. ;)Pozdrawiam - Ewelka =]
W oczekiwaniu na szczurki... =]
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Wackowa »

apropos królika to nie można królików trzymać w trotach ;/ niestety bo chorują!!
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Cobra »

ja nie mam trocinek... ja mam specjalna mieszanke chusteczek wlasnej roboty i granulatu kukurydzianego, pozdro
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: pani_rotten »

mialam ten sam problem...zezygnowalam z dywany i mam parkiet, latwiej sie sprzeta :lol:
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Meggy »

miałam ten sam problem ze świnuchami :) możesz spróbować przepleść pręty grubszą folią czy szmatkami, ale możliwe że szczurowi spodoba się ta zabawka i będzie ją regularnie niszczył... polecam żwirek, bo jest cięższy i nie lata jak trociny... ew. możesz postawić klatkę na większym kawałku ceraty żeby można to było zmieść zamiast odkurzać ;)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: knautia »

jak miałam trociny, to też było codziennie pełno wokół klatki, na pewno to samo dzieje się z innymi lekkimi ściółkami.
teraz mam żwirek i nie ma problemu :)
w dodatku moje boją sie odkurzania, a mam wykładzinę w całym pokoju, więc dla wszystkich jest lepiej :D
jak nie chcesz zmieniać ściółki, to faktycznie postaw na kawałku ceraty, albo wykładziny zmywalnej i zmiataj, zamiataj :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”