[Sciolka] - Sianko

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: jokada »

Ma ktos pomysł czym można zastąpić siano?
musze sprawdzić czy przypadkiem nie jestem na nie uczulona
chciałabym czyms je zastąpić na pewien czas
i tu powstaje problem- czym
musi być to cos włóknistego, stosunkowo miekkiego
nie chłonacego wilgoci

coś co scali i zmiękczy ściółke ze żwirku i trocin
coś co bedzie sie nadawało na gniazdko (nie bedzie chłonać wilgoci)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Ania »

Lignina. Do dostania w aptece, stosunkowo miękka. Niestety wilgoć chłonie bardzo mocno, nic innego nie znam. A gdyby tak.... słoma?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
qxik

[Sciolka] - Sianko

Post autor: qxik »

co do wilgoci to chyba dobrze ze ją chłonie ..... ja polecam zwykły nei aromatyzowany papier toaletowy .. nie powoduje zadnych uczuleń .. ani dla szczurka ani dla ciebie .....
ADA
Posty: 112
Rejestracja: pn paź 13, 2003 11:38 am

[Sciolka] - Sianko

Post autor: ADA »

A czy to konieczne ?
To chyba od Ciebie Aś nauczyłam się metody z hamaczkami. Moja Klarcia na dole ma żwirek drewniany i podwieszone dwa hamaczki "letni" z bawełenki i "zimowy" ze starego szalika. A w swojej kryjówce za radiem - to po za klatką, stare bawełniane bokserki mojego syna. Sianko przestałam wkładać po paru tygodniach bo śmierdziało i świnka morska znajomych umarła podobno właśnie od zatrucia takim siankiem.
Klarcia nie wygląda na niezadowoloną :rolleyes: , więc może na chwilę wróć do hamaczków. :unsure:
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: jokada »

głównie chodzi mi o cos co mogłabym włozyć do gniazdek ( z kołowrotków)
sianko było warstwa zapewniającą wentylacje i szybsze wysychania papieru który był na wieszchu ( który był niestety zasikiwany)

no i sianko kładłam na półeczki bo Olaf ma brzydki zwyczaj wypychania zwirku
(który "ładnie" sie toczy przez pół pokoju <_< ) i trocin z klatki
przez położone w rogach sianko trudniej mu to przecisnąć

jak na razie dostały papier toaletowy pocięty w paski
ale to cały czas papier...

większośc zaciągnęły do gnazdek

dzięki za rady
będe sie nadal pytac w sklepach, moze cos ciekawego odkryje ;)
PALATINA

[Sciolka] - Sianko

Post autor: PALATINA »

Poleciłabym Ci psią sierść (taką wyczasaną - prosto ze szczotki) , ale...
1) Trzeba mieć odpowiedniego psa - Ja mam polskiego owczarka nizinnego (kupa sierści + 4 łapy) :D
2) Szczurki czasem zjadają taką sierść :angry: i ciągnie się ona w ich odchodach - kupki nawlekają się psia futro i powstają "śliczne" koraliki! :(
Dlatego ODRADZAM!!!
Choć poza tym to psia sierść jest idealna - ciepła, miękka, nie chłonie wilgoci, dosyć przewiewna... Super, ale...
Kiedyś dawałam ją zmieszaną z wiórkami (do domków), ale zawsze znajdowałam ją w odchodach, choć nigdy zaden szczurek się do tego nie pochorował!
Lepiej jednak nie ryzykować.
Kronos_Bloodaxe

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

witam jestem tu nowy i sądze że ten temat jest odpowiedni do mojego pytanie .
Jak wymieniam wiurki to najpierw wkładam jakis papier , mam tego szczurka od wczoraj ma z półtora miesiąca , więc się pytam czy opłaca sie dawać papier i czy także można używać do tego gazete . Bo Shrek ( tak go nazwałem :D ) lubi ją gryść i dzielić na części poczym na tym spać .
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: jokada »

papier niezadrukowany/papier toaletowy/lignina/chusteczki
- nie ma przeciwskazań

moje stfory dostają sporo papiru toaletowego- zaciągaja go do swoich gniazdek

gazeta/papier zadrukowany - zdecydowanie NIE - farba drukarska może zaszkodzić zdrowiu szczurków
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Czarna20 »

Gałka jest cały czes w gazetach i nic jej nie jest. Na początku była w trocinach ale gazety są:
1) tańsze
2)lepiej się sprząta
3)jakoś tak nie pachnie jak w trocinach
4)szczur ich tak nie rozrzuca jak trociny
5)nie dostają się do oczu jak trociny

Używam takich pociętych w niszczarce do papieru(w każdej szkole potną jak się poprosi a w pracy to już wogóle łatwo). Gałka bardzo dobrze wije sobie z nich gniazdo i robi tunele.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: AniaP »

Pomysł z niszczarką jest świetny, tylko ja mam obawy co do gazet, jednak farba drukarska jest szkodliwa, czesem nawet gazety długo po kupieniu nią "śmierdzą". Nie zaryzykuję z moją Niuńką bo i tak z trudem uwalniamy się od drapania, a to mogłoby jej zaszkodzić, ale przetestuję z czystymi kartkami, może będą robiły za sianko z którego takie piękne domki sobie budowała.
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[Sciolka] - Sianko

Post autor: IVA »

Moje nie przepadają za sianem więc najczęściej daję im jednorazowe, papierowe ręczniki ale kiedyz ich nie miałam i dałam paier toaletowy o zapachu rumianku. Nic się złego nie stało a szczuraski pięknie pachniały rumiankiem. :lol:
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Czarna20 »

z tymi czystymi kartkami to jest tak że te np.od drukarki jak na moje oko są twardawe. Można by takie z bloku listowego.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
aqua

[Sciolka] - Sianko

Post autor: aqua »

MOJE SZCZURKI MAJA ZWIREK PRZYKRYWANY TROCINAMI.
MAJA TEZ HAMAK I DOMEK DREWNIANY WLASNEJ ROBITY ALE DZIS ZLIKWIDOWALAM DREWNIANA PODLOGE Z UWAGI NA ZAPASZEK, CIAGLE WILGOTNA WIEC DZIS MAJA TAN TEZ ZWIREK I TROCINKI, FAKT LATAJA ONE W KOLO KLATKI.
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Wadera »

Ja mam zle doswiadczenia z aromatyzowanym papierem. Szczury po prostu zjadaly go masowo! A najlepsiejsze byly truskawkowe chusteczki higieniczne!
Obecnie do robienia gniazda daje zawsze niepachnacy i niekolorowy papier (tak, tak... czerwone wzorki na serwetkach sa rowniez pycha! ...w przeciwienstwie do mdlej bieli....... -_-")

A odnosnie zjadania papierow... najlpyszniejsze sa stare, spurszale ksiazki z biblioteki :) :) :)

:)

Wadera
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: AniaP »

Chciałam tylko dodać, gdyby ktoś chciał spróbować, że zastosowałam u Niuńki "sianko" z niszczarki i narazie dobrze się sprawdza. Pomieszałam trochę kartek zwykłych białych i właśnie wspomniany blok listowy, jeszcze to dodatkowo pogniotłam żeby zmiękło i wydaje się niezłe, a przy tym bardzo wydajne z ok max 40 kartek wyszła cała reklamówka "sianka". Niuńka stosuje to jak sianko, wróciła do budowy swoich domków bo z ligniny ich nie robiła
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”