[Sciolka] - Sianko

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: ania85 »

a ja własnie chciałam spytać jak długo powinno sie prażyć takie wióry/sianko. Szukałam w dawnych postach, ale nic nie znalazłam :cry:
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: moni »

Ja to mam takie troszkę głupie pytanie.Czy to sianko w piekarniku to się nie zapali? :?
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Angua »

Ja mialam obiekcje co do siana - dostałam za darmo ogromny wór, co mnie finansowo odciazyło, ale balam sie ze mogą byc w nim kleszcze; niemniej do tej pory ani jednego nie znalazlam. Tym mniej prawdopodobne, ze znalazloby sie cos w sianku ze sklepu. Zreszta zawsze przed włozeniem do klatki przetrzasam sianko pod katem robali.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: ania85 »

hmm... a może sprawię takie sianko moim pupilkom? ...miałam kiedys królika i pamiętam że strasznie fajnie - własnie takim siankiem pachniało - może to trochę ukróci 'aromacik' trocinek ;)
tylko nadal nie wiem ile czasu trzeba je wyprażać :(
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Karolcia
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 26, 2004 12:41 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Karolcia »

Najlepiej używać żwirku higienicznego dla zwierzaków ja kupuje taka paczkę 8,5l za 9zł.Bo mój szczuras miał wielkie problemy przez trociny i weterynarz zabronił trzymania go w trocinach i sianie. Ten żwirek jest bardzo ekonomiczny starcza na długo i świetnie wchłania.Naprawde warto spróbowac.
karolcia
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: oliwi@ »

też to to słyszałam i znam na własnym przykładzie. mój szczur dostał wszołów od siana. od tego czasu mieszka na żwirkowym podłożu... niestety w sianie często gnieżdżą się różne robale :?
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: GoHa »

Ja stosuje teraz tylko zwirek. Trocin nigdy nie stosowalam... a sianko mnie zrazilo do siebie od czasow przyniesionych pasozytow. I wole z nim nie ryzykowac wiecej... Szkoda potem nerwow ogonkow.
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Mageda »

MOja Zuzia siedziała wcześnie w tym właśnie żwirku oraz w sianie. Siano było "pewne" gdyż miałam je z własnej działki. Jednak Zuzanna ma na nie uczulenie, więc pozostaliśmy przy żwirq i ligninie.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: ania85 »

ech... to może póki nie widać objawów żadnego uczulenia - my też zostanirmy przy ściółce...
jakoś to sianko widzę nie jest najlepszym rozwiązaniem..
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: olka »

Niestety tak to bywa z tym sinem - ja tez trafiłam na pasożyty właśnie w sianku. Co do prażenia to trociny tak szybko się nie zapalą (z tego co wiem drewno ma wysoką temperaturę "zapalania się"). W piecach do palenia trocin (w tartakach) temperatura sięga rzędu kilkustet stopni. W domowych piekarnikach można zrobić ok 200 - więc spokojnie. Poza tym pasożyty powinny wyginąć po krótkim prażeniu w temp. mniejszej niż 100 stopni. - ale pewności nie mam. Co do prażenia siana - to się chyba zapali....Może ktoś ma dokładne wiadomości na ten temat?
Olka
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: moni »

Chcę zakomunikować,że jestem kolejną osobą, której szczury nabawiły się pasożytów od siana.
Sianko w związku z tym odradzam.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Sciolka] - Sianko

Post autor: lajla »

u mnie niestety tez flod spal na sianie i nabawil sie pchel (siano uzywalam bardzo dlugo a pchel nabawil sie tylko w tedy keidy na nim spla ma przkry anwyk sikania tam gdzie spi czli do domku i na hamak) no ale tak anprawde neigdy sie nie wie czy tarfi sie na "czyste" siano czy pelne neichciancyhc zyjatek ale jatez neistety przestalam kupowac zapach bardzo mi tego brakuje bo kocham ten zapach :)
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Zuszka »

moj juz śp szczurek tez nabawil sie pasozytow, przypuszczam ze wlasnie od sianka i to samowet powiedziala.

CO do trocin to zalezila mi prazyc w temperaturze 200 stopni przez 5 minut. Trociny sie nie zapala - gwarantje wam, ale w calym domku smierdzi palonym drewnem ;P co do siana to nie wiem, jak zareaguje na taka temperature
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: sachma »

wiem ze trociny moga byc szkodliwe... bo jesli sa z drzew iglastych to uczulaja szczura.... ale siano jest dobrze.... szczur wsuwa siano i wytwarza w przewodzie pokarmowe witaminki :D nie wiem co za wet tak ci poradzil :? moze poszukaj innego? :?

co do pasorzytow... hymm nie spotkalam sie z czyms takim... ale jak przynosze szczura do domu to jest posypywany posypka przeciw robala... tak na wszelki wypadek :wink: w sumie moze kupujecie jakas lipna firme? nie wiem... ja nie slyszalam o robalach w sianie....
Obrazek
Luthien
Posty: 27
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:31 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Luthien »

Ja też nie słyszałam. Moje szczurcie jak im dać siano,to je wsuwają,spać wolą na gałęziach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”