Sciolka bawelniana - stop-smell

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Mada »

Czy ktoś z was może testował ten wynalazek? Ostatnio bardzo często widuję w sklepach zoo jako ściókę dla gryzoni. Ja także zakupiłam małą paczuszkę wiec jeżeli nikt z was nie testował to mój Kreciu właśnie zaczął :)
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2007 10:56 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: ESTI »

To przekaż nam jego odczucia co do tego wynalazku. ;)
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Ewqa »

Znajoma to testowała na swoich szczurkach, podobno super, wiec napiszcie jak u was?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Krówka. »

opinia na temat sciólki zaprzyjaźnonej hodowczyni (testowana na myszkach):

"Nie bardzo odpowiada mi kolor tego podłoża i myszki okropnie w tym
mieszają. W niektórych pojemnikach wstawiam szklaneczki z wodą do
picia i myszki do nich wrzucają kłęby tej ściółki. Poza tym
przyczepia sie bardzo do kołowrotków.
Ale z drugiej strony długo tłumi przykry zapach w ubikacjach mysich.
Producent zaleca usuwanie mokrych kłębów ściółki i to się sprawdza.
Poza tym myszy lubią nurkować w korytarzach, które z tego sobie
robią. No i chyba jest bezpieczniejsza pod względem pasożytów. Z
wiórek czy trocin są pyły i swierzbowce a z bawełny nie.
Chyba jest najlepsza ale okropnie droga i tylko taka szara... :("
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Mada »

Niestety nie sprawdza się. Owszem mimo zalania nie śmierdzi bardzo ale bardzo szybko łapie wilgoć. Kreciu siedzi cały czas w jednym miejscu więc zdarza mu się nasikać po siebie.
Beza i Marokko jak im dałam tej ściółki utopiły ją z miejsca w jogurcie - obrzydliwość.
Zdecydowanie wolimy granulat.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Sciolka] Euro-zoo NO-SMELL (bawelna)

Post autor: Anita »

Patrzcie co znalazłam :)

http://www.animalia.pl/produkt.php?kat=108&id=4442

Ktoś coś wie na ten temat? Wygląda zachęcająco...
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 2:12 pm przez Anita, łącznie zmieniany 1 raz.
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: mrs.jingles »

ja nie wiem, ale chetnie b ym sprobowala, jesli trafie na nia w normalnym sklepie. chyba ze ktos zdecydowanie odradza ;)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Ewqa »

Znajoma raczej polecała te ściółkę, że jest miękka- szczurki mogą w niej spac i kopać, dobrze chłonie siuśki i zapachy- same zalety. U mnie w sklepie proponowali że moga sprowadzic tą ściólkę bo nie mieli, ale za to w hurtowni była.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: mataforgana »

Anita, ja się właśnie rejestruje i zamierzam zamówić! :) bo wygląda bardzo zachęcająco... ;)

trociny są niezdrowe, żwirek mało przyjemny, a taka bawełna wydaje się byc rozwiązaniem doskonałym ;)

zobaczymy jak to będzie w praktyce wyglądało.

dam znac :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Anita »

Czekam na znaki ;) Jeśli się sprawdzi, byłoby idealne na posłanko dla sikających panien i koniec szczurzych smrodów :twisted:
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: mataforgana »

zamówione. łączny koszt, z przesyłką przez Pocztę Polską ( niech ją piekło pochłonie ), 26.90. wypróbuje niestety dopiero po powrocie z Łodzi, informacje i opinie komisji ds. kontroli jakości za tydzień ;)
Ostatnio zmieniony sob wrz 10, 2005 2:55 pm przez mataforgana, łącznie zmieniany 1 raz.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: KasiaGdańsk »

No bardzo ciekawe, może i ja się skuszę jak mi się Cat's Dream skończy... :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Desiree
Posty: 71
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 1:56 pm

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Desiree »

no to czekamy na opinie:) sama chetnie to wyprobuje, zważywszy, ze kosztuje mniej wiecej tyle co cat's dream a jest tego az 15litrów(cat's dream tylko 7l.), wiec to sie oplaca:Doczywiscie pod warunkiem osobistego odbioru na ul. Czerniakowskiej(gdziekolwiek to jest:)), bo z przesylka wychodzi drogo.. jak nie znajde w zoologiku to sie chyba tam przejade:)
Angie, Tequilla, Frida i Niunia:)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: mataforgana »

mi wyszło, że za opakowanie razem z przesyłką zapłacę tyle samo ile za 3 pięciolitrowe opakowania Benka, dlatego zamówiłam. a jeśli się sprawdzi, zmuszę jakiś zaznajomiony zoologik żeby mi to sprowadzali ;)

bo z przesyłką wychodzi prawie tyle co normalnie za 2 opakownia...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Desiree
Posty: 71
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 1:56 pm

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Desiree »

http://szczury.org/viewtopic.php?t=6676 tutaj jest opinia co do bawelnianej sciolki, a wiec chyba mniej wiecej takiej jak ten no-smell.. przyznam, ze troche mnie to zniechecilo :| a co to jest ten benek? :oops:
Angie, Tequilla, Frida i Niunia:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”