[Sciolka] - Trociny zapachowe

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
galimatyas
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 6:59 pm

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: galimatyas »

[quote="Matylda"]zwirki nie uczulaja, a sianko i trociny tak, po co pozniej leczyc szczura jak mozna nasypac troche zwirku i dac mu papier toaletowy albo chusteczki?[/quote]
w pełni się zgadzam, Stefan i kichał jak szalony i miał porfirynowy wyciek z noska, i dopiero, gdy zmieniłam na żwirek, to mu przeszło. Poza tym podtrzymuje opinię, że niezbyt ładnie to pachnie, a do tego dochodzą jeszcze wiórki rozsypane wokół klatki i w całym pokoju :| zwirek jest dość wydajny- nie trzeba go jakoś strasznie dużo i dłużej pozostaje świeży, niż trociny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Ania26 »

Lubię jak moje dziewuchy pachną drewnem i "ciepłym zwierzątkiem".... nie bardzo rozumien na co komu ta cytryna?
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Dawid
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 9:37 pm

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Dawid »

apropo trocin to powiem tyle NIE KUPUJCIE ZAPACHOWYCH moja szczurcia żyje sobie na normalnych i jest w porządku więc nie polecam bo jak miała zapachowe to zaczeła kichać teraz już nie kicha



Pozdro :D
Szczuraski czym by beznich był świat Pozdro dla ogoniastych
Malka
Posty: 24
Rejestracja: czw sty 04, 2007 10:30 am
Kontakt:

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Malka »

Dla mojej kochanej Malci daję drewnianą ściółkę.Podobno jest odrobaczana.Kiedy miałam Milusia(samiec) dałam mu tą miękką i się rochorował przez co go straciłam podobno... :cry:

_____________________
Ze mną jest,był i będzie
Milu
Yenny
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 3:50 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Yenny »

Wysłałam mojego ojca do sklepu po trociny i kupił cytrynowe firmy Animals. Jak dotychczas byłam zadowolona z tej firmy więc postanowiłam spróbować dokładnie obserwując Rebusa czy aby nie ma na nie alergii. Na szczęście nie ma ;)
Nawet, gdy już czyściłam mojego ogonkowi, trociny nadal pachniały... :D

Polecam :)
Agatka94
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 06, 2007 3:04 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Agatka94 »

Ja nabywam mojej małej jabłkowe. W domu nie roznosi się szczurzy zapach a trociny są kolorowe i ładnie wyglądają. Dodam ze ona nie ma na nie alergi . ;)
7 grudnia 2007r. Stiuartessa pierwszy raz puszczona wolno po pokoju :-)
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Ratata »

[quote="Agatka94"]W domu nie roznosi się szczurzy zapach[/quote]
W domu zawsze unosi się szczurzy zapach, a żeby nie był przykrym należy często sprzątać, a nie maskować go jakimś chemicznym aromatem. Szczury mają dużo czulszy węch niż ludzie i jakiekolwiek nienaturalne zapachy są dla nich drażniące/męczące.
[quote="Agatka94"]trociny są kolorowe i ładnie wyglądają[/quote]
nie ma z czego się cieszyć, są pewnie sztucznie barwione...mogą zaszkodzić szczurkowi, z resztą on tych kolorków i tak nie widzi. Poza tym łatwo razem z trocinami przywlec jakieś pasożyty... jeżeli zależy Ci na ładnym zapachu, przestaw się na ściółkę drewnianą lub kukurydzianą i dawaj do klatki sianko miętowe Zuzali, czy coś w tym stylu.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Yenny
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 3:50 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Yenny »

Hmm ja na sianko dla zwierzaków mam uczulenie, ale czy zdałaby efekt suszona mięta dosypywana do trocin? :drap:
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: RattaAna »

Ja używam granulatu w 100% drewnianego, który super wchłania płyny, szczurasy go tolerują (nie kichają, nie drapią się), czasem w nim pokopią. Ładnie pachnie - po prostu naturalnym drewienkiem. Jak się "zużyje" to się krusz i opada na samo dno kuwetki. A żeby szczurasom nie bylo za twardo, oprócz tego dokladam parę kawałków ligninki (legninki?) takiej najzwyklejszej w rolkach - z apteki; tą już codziennie trzeba wymieniać, no ale to zajmuje kilka sekund;-)
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
madzandza
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 05, 2007 8:04 pm

RE: [Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: madzandza »

a ja kupuję mojej małej wiórki o zapachu pamarańczy "Vitapolu" i jestem z nich zadowolony. Ostatnio w gratisku do klatki dostałem takie wiórka ale zwykłe ale grubsze i je daję na spód a na wierzch te zapachowe i wszystko bardzo ładnie wsiąka. z resztą moja mała sika i sra w jedno miejsce więc mam i tak mniej roboty :D...
madzandza
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 05, 2007 8:04 pm

RE: [Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: madzandza »

a ja kupuję mojej małej wiórki o zapachu pamarańczy "Vitapolu" i jestem z nich zadowolony. Ostatnio w gratisku do klatki dostałem takie wiórka ale zwykłe ale grubsze i je daję na spód a na wierzch te zapachowe i wszystko bardzo ładnie wsiąka. z resztą moja mała sika i sra w jedno miejsce więc mam i tak mniej roboty :D...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”