[Sciolka] - Trociny zapachowe

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gracja

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Gracja »

Witam! Ostatnio kiedy byłam w hipermarkecie "GEANT" to widziałam tam trocinki o zapachu cytrynowym... Zastanawiałam się, czy nie kupić ich mojemu Ziomkowi, żeby pachnało u niego cytrynką, ale w skład mogą wchodzić różne chemikalia... Powiedzcie mi... mogę takie kupić :?: :?
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 11:18 am przez Gracja, łącznie zmieniany 1 raz.
asiczka

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: asiczka »

napisz koniecznie jakiej firmy były są trocinki
ja przez dłuższy czas fundowałam moim pupikom cytrusowe i jabłkowe
niemieckiej firmy, były strasznie drogie, ale moje małe nigdy nie miały
żadnych po nich kłopotów
teraz jak jest lato to trocinki wcześniej zaczynają śmierdzieć, więc przerzuciłam się na podściółkę z granulatu z kukurydzy(nie z ziarenek)
i na dosyc długo mi starczają-cenę jadnak może przemilczę(sic!)
pozdrawiam
Gracja

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Gracja »

No właśnie to jest niemieckiej firmy... coś zaczynające się na CH i też jest niemieckie... kosztuje 3.69 lub coś koło tego...
Rita

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Rita »

NIE KUPUJ!!!!! KUPIŁAM TAKIE JAK OPISUJESZ( WŁAŚNIE W GEANCIE) I MOJA RITA DOSTAŁA UCZULENIA OD TEGO!!!
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Ania »

Nie polecam JAKICHKOLWIEK zapachowych rzeczy. Pamiętajcie, że w sklepach są i będą pojawiać się różne 'fajne' rzeczy aby przyciągnąć i zachęcić ludzi do zakupu. Ja osobiście nie chciałabym, żeby mój dom intensywnie pachniał cytrynami gdy ja nie mogłabym sobie wyjść z mieszkanka kiedy mam na to ochotę. Szczury mają bardziej intensywny węch niż ludzie, mogą się od tego rozchorować.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
PALATINA

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: PALATINA »

Moja współlokatorka kupiła takie wiórki (już się skończyły).
Nawet nie zapach był w nich najgorszy, bo szybko wywietrzały.
One były strasznie, jak to opisać,... twarde, nieprzyjemne w dotyku i bardzo mocno sprasowane. Trudno je było wydobyć z opakowania, trzeba je było kawałkami wyrywać, bo o wysypaniu nie było mowy!

A co myślicie o granulacie drewnianym dla kotów?
Kupiłam dla chłopaków na próbę, ale strasznie hałasuje, jak po tym chodzą.
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Mageda »

ja kupiłam swojej małej taki granulat drewniany, wygląda to jak pałeczki, Moim zdaniem sa one bardzo dobre, gdyż wchłaniają wszystko i wogóle nie czuć nieprzyjemnego zapachu. Wcześniej zmieniałam swojemu szczurkowi co 2 -3 dni, a teraz co 5 a nawet 6 dni. Więc widać ogromną różnicę. Uzywam go także dla szynszyli oraz chomika i widać ogromne plusy.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Olga

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Olga »

A ja często kupuję takie wiórki cytrynowe . Są do dostania w większości sklepów zoologicznych w moich okolicach :D . Ostatnio byłam w dwupiętrowym sklepie zoologicznym i tam były nawet tej samej firmy wiórki też :orzechowe , czekoladowe , cytrynowe i zielone jabłuszko. :lol:

P.S. Firma jest Niemiecka i nazywa się chyba CHIPSI :?
Elessar
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 16, 2006 8:00 pm

[?ció?ka] Pacn?ca cytrynowa nirmieckiej firmy CHIPSI

Post autor: Elessar »

Moj kofany Fredzio który jest kobietą :P żyje sobie na trocinach tejże firmy ale b. często jakby kicha... Takie PŚCIkkkk sie wydostaje z klatki :D czy jest to normalna rzecz u szczurków czy musze zmienić trocinki na nie pachnące??? Fred jest moim pierwszym szczujkiem a mam go dopiero 10 dni plase pomożcie
Pozdro ;)

[ Komentarz dodany przez: limba81: Sro Paź 18, 2006 8:47 pm ]
Scalone z istniejacym. Co do trocin to zapraszam do poczytania forum.
limba81 mod
Elessar
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 16, 2006 8:00 pm

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Elessar »

Sorki że pisze 2 posta pod żąd ale nie moge już zedytować tamtego :cry: Dodam jeszcze że na moje oko cytronowe chipsi nie pylą i nie wiem dlaczego Fredzio kicha.
Ostatnio zmieniony śr paź 18, 2006 10:03 pm przez Elessar, łącznie zmieniany 1 raz.
Keyrane
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 9:05 am

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Keyrane »

Słyszałam o tych Chipisi czy jak one mają. Ale osobiście nie przepadam za zapachowymi trocinami. Raz, dlatego że te trociny zamiast pachnieć ŚMIERDZĄ intensywnie, a dwa, dlatego że szczurki mają, jak już wspomniała Ania, bardzo dobry węch i każdy zapach wyczuwają trzy razy mocniej niż ludzie. A poza tym nikt mi nie zaprzeczy, mimo iż jest to niehigieniczne, że każdy szczurek woli przebywać we własnym smrodku, a nie jakichś cytryn czy truskawek :D
Czy GMR jest nieuleczalne? Jeśli tak to biada mi i mojej rodzinie, która ma już dosyć dwóch szczurków. A to przecież tylko dwa szczurki! Ja chcę całą hodowlę, łeee!
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Matylda »

Elessar wedlug mnie trocinki sa beznadziejne, smierdzi po paru dniach, a i szczurek moze sie czyms od nich zarazic i moga podraznic drogi oddechowe, na Twoim miejscu calkiem zmienila bym sciolke, np na koreczki z kolb kukurydzy firmy chipsi, lub zwirek dla kota!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Elessar
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 16, 2006 8:00 pm

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Elessar »

Stwierdziłem że teraz będe sypał cieniutką warstwe trocin bezzapachowych jakiś najtańszych a na wierzch będę kład grubą warstwe sianka. Co do żwirków nie jestem zbytnio przekonany bo raz że są dość drogie, dwa nie zapewną takiej frajdy jak sianko w ktorym Fredzio będzie mógł sobie wykopać różne tunele itd. :hyhy:
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Matylda »

Tak ale zwirki nie uczulaja, a sianko i trociny tak, po co pozniej leczyc szczura jak mozna nasypac troche zwirku i dac mu papier toaletowy albo chusteczki?
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[Sciolka] - Trociny zapachowe

Post autor: Vella »

[quote="Elessar"]Stwierdziłem że teraz będe sypał cieniutką warstwe trocin bezzapachowych jakiś najtańszych a na wierzch będę kład grubą warstwe sianka. [/quote]
chyba najgorsze możliwe rozwiązanie.

Na sianko trzeba bardzo uważać, łatwo w nim o pasożyty - podobnie zreszta jak i w wiórkach. W dodatku dość szybko nasiąkają szczurzym moczem i niezbyt ładnie to pachnie.
Rozumiem, że wolisz wiórki bo są najtańszą możliwą ściółką. Postaraj się więc je chociaz odpowiednio przygotować: wypraż w kuchence mikrofalowej lub w piekarniku (5 minut w temperaturze 200 stopni), albo zamroź. Tak by wybić wszelkie paskudztwo w nich się kryjące.
Ostatnio zmieniony pt paź 20, 2006 7:13 pm przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”