[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ann
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 16, 2004 2:08 am

[Akcesoria] - Szmatki, papiery itp do klatki

Post autor: Ann »

Zaobserwowałam, że ulubionym miejscem na podsypanie  mojej szczurci w czasie hasania po mieszkaniu jest zakopywanie się pod narzutę na sofę. Od pewnego czasu znalazłam rozwiązanie co robić z spranymi z koloru ręcznikami, piżamami czy np.: zużytymi dżinsami. Moja szczurcia ma trzy poziomową klatkę. Na pierwszym poziomie ma pocięte sianko i domek, na drugim wyjście i drewniane kijki, gałęzie ( czasem obgryza je ), na trzecim właśnie wkładam jej sprany (zniszczony) ręcznik, albo części piżamy, bluzy czy dżinsów. Wkładam tylko rzeczy czyste i z bawełny, lnu albo z wełny. Szczurcia uwielbia zakopywać się w nich i drzemać w ciągu dnia (sama sobie je układa, czasem część ręcznika zwija sobie w poduszeczkę pod brodę albo przykrywa się cała szmatką). A ja w końcu mam powód by pozbyć się niechcianego ręcznika czy bez wyrzutów zrezygnować z nie używanych czy podniszczonych ubrań iiiiiiiiiiiii  puste miejsce w szafie czeka na nowe szmatki ;)))))))))
Ostatnio zmieniony czw lut 22, 2007 9:59 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Ann
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 16, 2004 2:08 am

[Akcesoria] - Szmatki, papiery itp do klatki

Post autor: Ann »

Ojej włąśnie oglądnełam personal gallery of Asiek :). Ona nawet robi hamaki swoim szczurkom z ręczniczków :), wiec ja ameryki nie odkryłam .
Proszę o usuniecie mojego postu bo jest zbędny :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Akcesoria] - Szmatki, papiery itp do klatki

Post autor: jokada »

nie, no usuwac nie trzeba ;)

sądze że wiele osób używa starych ciuchów itp

z moich obserwacji wynika że akurat na hamak ręcznik jest kieskim materiałem
jezeli szczurki maja w zwyczaju sikać tam gdzie śpią
bo materiał dość długo schnie

ostatnio w ramach atrakcji ;)
zrobiłam tunel z długaśnej skarpety
kartonowe kółko - pojednej i drugiej stronie - żeby można było łatwo wejść
niestety Moria nie doceniła mojej pracy i wyrąbała dziure na środku :roll:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Akcesoria] - Szmatki, papiery itp do klatki

Post autor: Ania »

Odnośnie ręczników - ostrzegam, bo tę najczęściej, jesli rwą się w jednym miejscu - dosłownie "leci" resztya materiału. Tak właśnie mój szczurasek (całe 600 g) zaliczył ostrą spadkę skacząc na hamak roboiny z ręcznika ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Akcesoria] - Szmatki, papiery itp do klatki

Post autor: Beeata »

Moj ostatnio pogardzil cos spaniem w hamaku ,wiec na polce polozylam mu kawalek nogawki od zimowych spodni syna . Wiekszej radosci nie moglam mu sprawic,z updobaniem wchodzi w ten tunel i spi .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Vileyka
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 24, 2004 6:29 pm

[Akcesoria] - Szmatki, papiery itp do klatki

Post autor: Vileyka »

Moja Szczurietta nigdy nie docenia mojej pracy :( za hamak który dla niej zrobiłam to sie nawet na mnie obraziła.... Jak jej daje jakieś szmatki żeby w nich sobie siedziała te je zrzuca na sam dół klatki :(
w sumie... to moja szczura jest odemnie o wiele mądrzejsza...
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

[Akcesoria] - Szmatki, papiery itp do klatki

Post autor: Gucio »

A ja nie mam co włożyć do klatki Teq. Jak jej daje rurki od papieru toaltetowego to nie włazi. Na hamaku nie lubi :evil:. Jedyne co lubi to pólke z płyty pilśniowej[chyba pilśniowej](ale jej czasami musze wyjmować bo starsznie gryzie przykrycie klatki i soac nie daje :evil:
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Post autor: olaihekate »

Mampytanie jak mogę ,, ogrzać" mojego szczurka. Obecnie mieszka ona w sianku,a ono nie grzeje jej domku tak jak trociny. Malutka marźnie w nocy. Czy macie jakieś pomysły w jali sposób mogłabym sprawiś ,żeby nie marzła. (jak miała trociny to zasypywała domek trocinam i było jej ciepł, niestety sianko nie daje ciepło)
Ostatnio zmieniony pn lut 20, 2006 11:20 am przez olaihekate, łącznie zmieniany 1 raz.
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Post autor: ESTI »

Proponuję szmatki z koszulek bawełnianych lub ręczników oraz papier, ręczniki papierowe - ona sobie zrobi z tego gniazdko i będzie jej ciepło.
Obrazek
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Post autor: olaihekate »

dzięki :)
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
pueblo
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:28 am

[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Post autor: pueblo »

tak szmatki, papierki a ja bym jeszcze proponował braciszka załatwić szczurkowi...:) nie ma to jak drugie ciepłe futerko :D
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Post autor: Beeata »

a moj spi w czapce polarowej albo... niemowlecej bluzie polarowej,zalezy co wygrzebie w szmateksie:-P Przywiazuje dana czesc garderoby do kratek ,zeby nie wyciagnal i moj paszczurek ma cos na ksztalt spiwora:)))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Post autor: Korlis »

moje to spią w wełnie.Kiedyś dawałam im papier i szmatki ale po nocy ich już nie było 8) Pozostałości z nich to były same nitki.Ale jakoś w wełnie śpia,
:P
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Post autor: Beeata »

welnie? masz na mysli welniane nitki? Nie radze!!! Zadna welna,wata itp.Jak oplacze sie to wokol nozki to moze dojsc do zamartwicy . Dla malutkiego szczura mozna poszyc hamaczki z kieszonka ,moj w kazdym razie korzystal z czegos takiego.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Post autor: nenya »

moje mają poszewkę z jaśka+hamak polarkowy,w którym pomimo smakołyków nie chcą spać i czapkę z jakiejś starej lalki-cos a'la kaszkiet,tylko daszek zawinełam na prętach klatki i tak sobie wisi-nie w tym ani w tym nie chcą spać-jkedynie słusznie-to wtulenie się w siebie-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”