[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: krwiopij »

wlasnie urzadzam nowa wielka klatke dla mojej wesolaj gromadki i pomysl na taki watek sam wpadl mi do glowy... sporo szperalam w sieci w poszukiwaniu pomyslow na ciekawy wystroj klatki, troche wymyslilam sama... jesli macie jeszcze jakies pomysly - piszcie... :) im wiecej ciekawych rzeczy wymyslimy, tym lepiej dla naszych ogonkow... :)

- wysoka kuweta z ziemia do kopania (tzw. digging box, jesli ktos na anglojezyczne strony zagladal :))
- pojemniczki z zasiana trawa
- domek z wiszacej doniczki,
- bambusowe gniazdko w ksztalcie kuli (zazwyczaj mozna dostac w sklepach z wiklina, ogrodniczych lub w kwiaciarniach)
- hamaki zwykle lub dwuwarstwowe z wejsciem do srodka
- podwieszane tunele z materialu (osobiscie polecam polar)
- szmaciane gniazdka
- tekturowe tuby
- rury pcv
- liny do wspinaczki
- drabinki druciane, plastikowe (zabawki dla ptakow) lub linowe wlasnorecznie zrobione
- tekturowe pudelka z otworami
- trzepaczka/ubijaczka (czy jak to nazwac ;)) do jajek (nie spiralna, tylko taka w ksztalcie drucianej lezki) do podawania salaty
- kuweta (jesli komus starczy cierpliwosci na nauczenie szczurka korzystania z niej :P)
- kuweta narozna (stosowana albo jako zwykla kuweta, albo jako poleczka)
- gniazdko z przerobionego kolka do biegania dla chomikow (swietny patent, choc moje male nie korzystaja ;))

hmm... inwencja mi sie skonczyla... ;) zapraszam do tworczego kombinowania... :)



Temat podzielony. Część o sklepie internetowym znajduje się >>TUTAJ<</ edit. mod. limba81
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 1:40 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Kamil (milka)

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Kamil (milka) »

jak by ktos dalej z tą ubijaczką nie skapowal ( ze mną tak było :wink: ) to chodzi o taką, która ma druty POZIOME tzn takie : ==== A NIE PIONOWE tzn takie: ||||||| :wink:
nosfera2
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 20, 2004 9:25 pm

Hu?tawka

Post autor: nosfera2 »

Mozna zrobic rowniez hustawke, która sluzy wsumie bardziej jako kladka do przechodzenia niz do hustania sie. Potrzebne do tego jest deseczka, najlepsza chyba jest sklejka o wymiarach gdzies 5x15cm okolo 1m linki (chyba najlepsza jest wspinaczkowa). Ta akurat którą ja zastosowałem ma okolo 1tony wytrzymalosci, ale chyba takiego nacisku niebedzie :D po rogach nawiercic otwory i przeprowadzic linki aha do zamocowania moga posluzyc takie kuleczka od kluczy albo takie male "karabinczyki", u dolu tez mozna przeprowadzic linke z suplami, moze akurat bedzie chcial sie po niej wspinac:) (proste nie!?)
AHA JAK KTOS MI POWIE JAK ZAMIESZCZAC ZDJECIA TO ZAMIESZCZE JAK TO WYGLĄDA:)
Fred , Fred , Stiu , Filutka
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: myszka »

Ja ostatnio zrobiłam huśtawke dla moich ognów. Wygląda to mniej więcej tak:
POtrzebny jest kawałek z metalowego pięterka, nie za duży nie za mały, w zależności od tego jak duża jest klata, do jego czterech boczków przyczepiamy sznur wykonany ze spinaczy biórowych :) podczepiamy do prętów klatki tak aby spinacz nie jeździł po całej długości klaty i gotowe :D
Co do rur pcv, to oststnio tato uświadomił mnie, że nie można dać ich zbyt wiele [jedno kolanko wystarczy] ponieważ pcv paruje i może zaszkodzić ogoniastym.
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Agata »

Niezłe pomysły. ( ^_^ ) A ja akurta szukam co moge dac do klati Dziuni :) Po raz kolejny spradza się że to bardzo pomocne forum.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
nosfera2
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 20, 2004 9:25 pm

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: nosfera2 »

Ta hustawka co o niej pisałem troszke wyzej tak wyglada jak w profilu moze troche slabe zdjecie ale cos tam widac (tylko w taki sposób jak narazie umiem wklejac zdjecia :D )
Fred , Fred , Stiu , Filutka
maggy
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 8:56 am

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: maggy »

siemka, super pomysły =] mogłybyście/moglibyście mi polecić też coś super do akwarium? mam klatke ale niestety bez spodu :( planuje kupić nową ale dopiero za jakiś czas...
PoZdRaWiAm WsZyStKiE mIśKi Z tEgO fOrUm I sErDeCzNiE cAłUjĘ wSzYsTkIe SzCzUrKi
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Kacha »

Jak się robi to gniazdo z kółka dla chomików? Oczywiście mam takie jedno z klatki i równie oczywiste jest, że szczur go nie używa.
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: OlaA »

Jak masz kolko plastikowe z jedną "scianką" zabudowaną to przewróc go na bok(tak zeby podstawą było koło zabudowane) i dja tam jakis szmatek czy czegos takiego. Acha i nie zapomnij przymocować tego do klatki :D Cos takiego widzialam u hmmm AniP to adres http://szczurek.magma-net.pl/ . Wejdz na zdjęcia "Bella i Skipi" :D
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Gucio »

Przyłączam sie do prośby maggy. Co mozna wrzucić do aqwa?? Niedługo (czyt. jak będe przy kasie) kupuje Teq klatke op wymiarach bodajże 70cm x 40cm x 60cm. A narazie aqwa dorodźcie coś!
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: ursiulka »

superowskie pomysły musze je jakos pomieścic w klatce :) wiadomo co za duzo to nie zdrowo :)
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: majlena »

piszecie duzo o hamakach
ja jak narazie nie mam takiego typowego hamaka dla szczura
ale wzielam kwadratowa chuste tzw. wandamke i na gorze klatki przeciagnelam przez kratki i zwiazalam tak ze z jednek str wzielam wiecej materialu z rogu chusty a z drugiej mniej i drugie wiazanie tak samo
i wyszlo mi tak ze szczurka widac tylko przez wejscie
a calosc wyglada bardziej jak kula jak siedzi w tym szczur
mojej Fidze bardzo sie tam podoba
z takiej zwyklej wandamki wychodzi norka dla jednego szczurasa
chyba ze sie wezmie wieksza

troche sie zaplatalam mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi
ale trudno sie cos opisuje lepiej jest cos pokazac albo chociaz gestykulowac ;)
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: majlena »

a i jeszcze jedno chyba tu tego nie bylo
wzielam drabinke (odczepilam jedno pietro z klatki to mi zostala) i przymocowalam ja na gorze klatki do kratek tak ze zwisa swobodnie i szczur moze sobie na nia wchodzic albo po niej wychodzic z klatki (mam 1 wyjscie w suficie klatki)
a ze ona sie husta to musi sie szczuras troche natrudzic

a co do galezi w klatce
to widzialam gdzies ze mozna ta galaz tak spiralnie owinac sznurkiem to wtedy szczur moze sie po nim wspinac jak po drabince :]

PY.SY. mam pytanko! kupilam sznur taki kolorowy z suplami no i teraz mysle jak go wyczyscic? czy uprac w pralce czy recznie w proszku do prania czy plynie do mycia naczyn czy moze wygotowac?? poradzcie!!!!!!!

a i jeszcze jedno! wlasnie to podpatrzylam...
ktos napisal ze jak sa dluzsze rury pcv to paruja to zeby temu zapobiec mozna w nich porobic dziurki :] najlepiej nie na dnie zeby szczurkom lapki nie powpadaly :] a czestosc dziurek i ich wielkosc wedlug wlasnych upodoban
+ takich dziurek ze widzicie ze szczurek siedzi w rurze :]

[jak dobrze ze jest opcja "zmien"]
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: ursiulka »

z tym sznurkiem to sadze ze chyba najlepiej wygtowac bo prac w proszku jest nie bezpieczniew moim zadniem, a skod wiesz o tych rurkach a te dziurki naprawde daja rezultaty???
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: majlena »

szczerze powiem ze nie wiem czy daja w praktyce rezultaty no ale teoretycznie to jak najbardziej jest to poprawne i wydaje sie ze powinno zadzialac pozytywnie bo zadnych negatywow w tym nie znalazlam
sama mam dlugie rury (troche inne niz pcv.. nie wiem nie znam sie..) i nie zauwazylam zeby mi parowaly a szczuraski sa bardzo zadowolone :]
a i tak mysle sobie zeby takie dziurki chociaz kilka malych porobic dla wlasnej satysfakcji zeby wiedziec ze szczurki sa w rurze :]

a sznurek zalalam wrzaca woda i wymylam dokladnie w plynie do mycia naczyn a potem jeszcze kilka razy wyplukalam we wrzacej wodzie zeby zmyc plyn - wydaje mi sie ze to wystarcza..
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”