[Akcesoria] - Hamak

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Sagitta0202 »

Ja zawieszam zwykłą bluzkę i podwieszam lekko tak jak mówi Aersnem, że jest wejście "do" i "na". Chłopcy nauczyli się, że do hamaków sikać nie można pod żadnym pozorem i co jakiś czas tylko samotne gówienko sprzątam. Ostatnio też przestali robić wywietrzniki (tzn. gryźć) w hamaku. Hamaczek zmieniam bardzo rzadko mniej więej raz na dwa tygodnie, bo teraz mają już drugi...
:)
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Filipw »

A ja zawieszam hamaki na agrafki. lub spinacze ;)wygodne, praktycznie nie do ruszenia, i do wielorazowego użytku ;D
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Izold »

Szczurfan, nie wiem co mysleć o agrafkach,może się jedna odpiąć, i wbić się szczurkowi np w brzuszek.Spinacze to bardziej bezpieczne wyjście.
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Filipw »

moje nie odpinają bo ostrza są na zewnątrz :) po prostu nie maja jak odpiac i sie tym nie interesują:P
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Ressa »

Ja odcięłam dolną część mojej starej, za małej polarowej bluzy, zszyłam końce i w rogach porobiłam dziurki przez które przewlekłam sznurki.Wystarczy podwiesić teraz na prętach i gotowe :d
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Izold »

Ja zrobilam norkę z kaptura polarowej bluzy - zszyłam dolną część kaptura,poprzewlekałam sznurki i zawiesilam.Niestety się tym nie interesowali więc podaruje to Tequili albo Burej :D . :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: pin3ska »

Ja zrobiłam ładne hamaki z małych ręczników do twarzy. Wydawalo mi sie, ze sa mocne, ale szczury poradziły sobie z nimi w 2 dni - poodgryzały rogi...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
WielebnyPatyk
Posty: 214
Rejestracja: wt cze 09, 2009 3:48 pm
Lokalizacja: Strzyżów (woj. Lubelskie)

Re: [Akcesoria] - wariacje hamaczkowo-pięterkowe :)

Post autor: WielebnyPatyk »

Ostatnio wpadłam na genialny pomysł w związku z hamaczkiem :) moje szczuraski jak zrobiłam jakiś hamak to omijały go szerokim łukiem, w koszyczku zbytnio spać nie chciały więc wysiliłam swój móżdżek i wymyśliłam :)
Oto mój przepis na hamaczek zajmujący mało miejsca:
1. Koniecznie trzeba mieć pięterko, ale nie narożnikowe, lecz o kształcie prostokąta.
2. Pójść do ciuchlandu i kupić jakiś sweter lub bluzę polarową rozmiaru XXXXL :D
3. Obciąć rękawy tak aby były długości pięterka.
4. Nałożyć rękawy na pięterko.
5. Zamocować pięterko-hamaczek.
6. I mamy coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mało pracy (w razie Wu uprać rękawki), mały wydatek (sweter maksimum 5 zł w łachu) oraz jaka radość ze śpiących słodko klusków w owym hamaku :)


p.s: na zdjęciu widoczna nogawka z mych niegdyś ulubionych spodni, bo nie miałam swetra a akurat musiałam zrobić przemeblowanie maluchom :)
Żyję łatwo , lekko i przyjemnie
Choć niektórzy mówią wokół,
że zostanie wielkie gó*no ze mnie,
a ja na to śmieję się HA! HA!
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Mycha »

Ja tu się chciałam pochwalić swoim patentem na takie coś:
Kupiłam w sklepie z gosp. domowym za 5,50zł (cała rolka). Jest zrobione z papieru ale dużo trwalsze (nie da się np urwać kawałka):
Obrazek
Obrazek
Można zrobić z tego wszystko - zszywać, łączyć, wieszać, robić pięterka, hamaki, rolki, domki ;D

Ale pomysł WielebnegoPatyka jest super zwłaszcza dla szczurków, które obgryzają rogi w hamaczkach :) :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
monczal
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 16, 2009 3:21 am
Lokalizacja: Opole

Re: [Akcesoria] - wariacje hamaczkowo-pięterkowe :)

Post autor: monczal »

Genialny hamak Wielebnego :D wykorzystam w nowej klatce :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Nina »

Pomysł na hamako-półke rewelacyjny :) Aż żałuje, że nie mamy prostokątnych półek ::)

Mycha, a jak toto chłonie wilgoć i jaką ma średnice? U mnie ręczniki papierowe są artykułem częstego użytku (przy każdym sprzątaniu, do koszyków itp) i wydaje na nie fortune, mimo, że kupuje te XXL (np Jumbo Velvet), które są bardzo wydajne.
U siebie nic takiego nie widziałam...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Nue »

A ja ostatnio kupiłam metr grubej flanelki i pocięłam na duże prostokąty. Na jeden hamaczek biorę dwa takie prostokąty i zszywam tylko rogi, jednocześnie wszywając pętelki z bawełnianej cienkiej tasiemki. Całość podwieszam za pętelki na malutkich karabińczykach, podwieszam też osobno górny prostokąt, żeby powstało coś w rodzaju baldachimu. Hamaczek wychodzi przewiewny, nie trzeba wygryzać wywietrzników ;D , bo jest otwarty z każdej strony, a jednocześnie zapewnia schronienie. A flanelka świetnie chłonie wilgoć i dlatego u mnie sprawdza się o wiele lepiej niż polar. Bo moim babom nie chce się schodzić na sam dół i sikają do hamaczka bądź na najbliższą półkę ;D
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Izold »

Moje przegryzają co chwile sznurki,małe bestie.A Tequila,Trufla i Piernik POŻARŁY hamak na małe kawałki i te konfetti zaniosły do koszyka.

Mycha: Nie wiesz gdzie można nabyć takiego szczurka,którego masz na zdjęciu?Biały z brązowym czymś wokół noska? ;>
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: tamiska »

To umaszczenie siamese i mozna nabyc u hodowcy :)
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: kremzwampira »

uszyłam ostatnio taki hamak :) materiały wyłącznie znalezione w domu (z wyjątkiem bloczków)
oto zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”