[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: sauatka »

no wlasnie mam pytanko wpadlam na pomysl ze do klateczki ze scoorkami dam im troche ziemi do kopania i powsypuje jedzenia... bo jak czytalam posty to piszecie ze wlasnie wsze gryzonie maja doniczxke z ziemia :) i odnosnie tego mam pytanie jaka to ma byc ziemia ? czy takla zwykla jak do kfiatkow czy jakas specjalna ?
Ostatnio zmieniony czw lut 16, 2006 1:47 pm przez sauatka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: jokada »

przede wszystkim czysta !
czyli skądkolwiek ona by nie była powinna być dobrze wypieczona :/
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: krwiopij »

moje zwierza mialy przez pewien czas gleboka kocia kuwete wypelnona torfem... kopaly sobie w niej od czasu do czasu, ale nie wiedziec czemu kwiatki zawsze bylt dla nich bardziej atrakcyjne... :roll: teraz w kuwecie jest siano, bo torf wszedzie roznosily i robily niewyobrazalny syf w klatce...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: Mycha »

W sklepach zoologicznych jest torf gucio. Kupiłam go kilka razy i robiłam w klatce kilka warstw: [od dołu] słoma, torf, trociny i siano. Efekt był taki, że szczurki tak sobie kopały, że cała warstowa ściółka traciła swe zastosowanie i w klatce było brudno nie mówiąc już o tym jak wyciągałam szczura z klatki i miałam białą bluzkę.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: endru_ »

Kurde ludzie ale tu chodzi o zabawe dla szczurkow a nie o czysta klatke czy bluze ?! Ja tam stwierdziłem że moje szczuraski będa miały Diging Box, Plan mam taki, dzisiaj zbudowałem pudło 57cmx49cm wys 40cm, stwierdziłem że połącze je z moja klatka czyms w stylu mostu obudowanego siatka. No wiec mostek mam, Pudło z siatka tylko u góry, na boki nie dawałem żeby nie rosypywała się ziemia wiec same scianki. jutro wywierce dziure w klatce i połącze. Polaczenie bedzie o tyle sprytne ze bede mogl zawsze odlaczyc Diging Box a przejscie zamknac :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: lajla »

dobry pomysl :D ctylko zrob zdjecie ;)

u mnie floyd mial mala kuwete z ziemnie a w niej bylo zakopane zarcie zeby floyd sobie pokopal, jakos na balagan nie narzekam bo wszedzie ziemi nie bylo ;) teraz zamiast ziemi zasadzilam floydowi, przenice bodajze ajkies w kazdym arzie nasiona moze owies nie wiem :D no ale czeka az urosnie i dam floydowi, moze sobie podje roslinke i zawsze bedzie mogl z ziemi korzonki wykopac :)
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: Gucio »

[quote="Mycha"]W sklepach zoologicznych jest torf gucio.[/quote]
Mycha czy chodzi o nazwe torfu czy o mój nick? :lol: :wink:
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: Dona »

raczej o nazwę torfu... :roll:
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: endru_ »

Zrobiłem fotki mojego diging box i przejscia. Wejdzcie na tego posta http://szczury.org/showthread.php?pid=40921#40921

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: moni »

Ile Cię w przybliżeniu kosztowała budowa klatki?I ile czasu ją robiłeś?
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: endru_ »

Hmm.... Ciezko powiedziec wiekszosc materiałów miałem z odzysku, jakies stare szafy itd. Powiedzmy ze gdybym kupował wszystko bez odzysków :
- płyty paździerzowe 56zł [około, i kupione w hurtowni, jak odrazu przycinałem u nich to ceny Hurtowe mi dawali dzieki czemu placilem okolo 16zl za 1 metr kwadratowy]
- Siatka metalowa okolo 17zł za metr bierzacy [ czyli u mnie okolo 34zł bo wziąlem 2m gdyż widzieałem ze na diging box mi sie przyda]
- zawiasy, wkrety do drewna, gwoździe, coś do zamknięcia drzwiczek - powiedzmy na do kolo 15zł
No i na samą klatke wypada okolo 100zł, zawsze trzeba brac pod uwage ze cos możesz mieć sowjego i można zaoszczedzić. Potem w sumie najwazniejszy jest środek, jak go zagospodarujesz. Na do pułek przyczepiłem zsywaczem tapicerskim katonowe paski zeby nie wysypywały się wiory z pułek.
Na górna duza pułke przybilem gwoździami troche wiekszy kawałem takiej płyty tekturowej [nie wiem jak to sie nazywa] o grubosci okolo 3mm. Dół zabiłem wiekszą decha aby mi nie rozsypywały wszystkiego na około [sprawdza się]. Ogolnie szczurasy nie obgryzaja mi klatki, chyba uwazaja że swojego nie warto psuc a dobrze im tam.
- do srodka wstawiłem rure aluminiowa, koszt to 15zl. jest o tyle dobra ze nawet jak szczurasy by ja obgryzly to ona nie ma ostrych kantow dzieki czemu sie nie pokalecza.
- jezeli chodzi o sam diging box to zrobiłem go ze skleijki, a od srodka zabiłem tapeta, aby ochronic drewno przed piachem, i mozliwa wilgocia.
- plyty paździerzowe sa laminowane wiec ich nie trzeba bylo tapetowac, jednakze od zewnatrz dalem gdym plyty kupilem białe [bo najtansze] i chcialem zeby jakos to wygladalo.

Sama robota zajela mi okolo 3 dni, a codziennie po okolo 7 godzin. Ale to tylko dlatego że mialem brak materialów i ciagle musialem wymyslac cos inego, kombinowac, i szukac materiałów. Szczerze ci powiem że jezeli wszystko dobrze zaplanujesz i oczywiscie bedzie posiadala odpowiednie narzedzia i materialy to budowanie klatki nie zajmie ci wiecej niz 5 godzin. Potem tylko wnetrze a to juz nalezy do twojej wyobraźni :]
Ostatnio zmieniony pt wrz 24, 2004 2:08 pm przez endru_, łącznie zmieniany 1 raz.

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: ESTI »

A może masz jeszcze za dużo czasu i masz ochotę zrobić jeszcze jedną. Obrazek

Baaardzo bym się odwdzięczyła. Obrazek

:lol:
Obrazek
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: moni »

A może dwie ? :roll:
ESTI może się odwdzięczy i za mnie :wink:
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: myszka »

i za mnie :P
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Akcesoria] - Ziemia do digging box'u

Post autor: sauatka »

ojojoj biedna ESTI :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”