[Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
djoaza
Posty: 21
Rejestracja: czw lip 05, 2012 8:35 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: djoaza »

Właśnie zaprojektowałem i stworzyłem stojak na poidełko
Obrazek
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: czekoladkaa »

djoaza pisze:Właśnie zaprojektowałem i stworzyłem stojak na poidełko
Obrazek
No nie, no!!! Świetne jest :D
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: majulina »

tu znalazłam różne różności do zrobienia samemu dla szczurka:D

http://www.craftster.org/forum/index.ph ... cs;tag=rat
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: iwciunia11 »

A u mnie w klatce bardzo popularna i lubiana rzecz to...CZAPKA !
Moge w niej zrobic dziury i powiesic (teraz tak maja i caly czas w niej spia).
Albo poprostu polozyc, zamiast domku poprostu na jakiejs poleczce. Szczury moga sie w niej schowac, albo poprostu na niej polozyc.
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Imbira »

My dzisiaj zrobiłyśmy szczuraskom dwie kule z szarego papieru, czyli dmuchamy balon, moczymy rolki szarego papieru i owijamy delikatnie balon i przyklepujemy. Na domek dla dwóch szczurków musimy dosyć mocno nadmuchać balon i użyć 2-3 rolek papieru. Taką kule suszymy na kaloryferze, aż wyschnie, u nas jeden dzień. Później wypuszczamy powietrze z balona, wyciągamy go i tu zaczyna działać nasza wyobraźnia. Czasami wycinam tylko dziurę i mają kule do spania, czasami przecinam na pół i jest domek, czasami podwieszam jako kule, albo jako połówki- takie hamaczki. Generalnie nasze tego nie gryzą od początku, tylko jak z czasem papier mięknie i zaczyna odchodzić to kończą go ok tydzień. tania i szybka do wykonania zabawka dla szczuraska :D
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
Ksyna
Posty: 136
Rejestracja: czw gru 27, 2012 1:25 pm
Lokalizacja: Słupsk

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Ksyna »

Sama robię hamaki dla klusek ;) np: z takich skarpet/kapci. Obcinam to co mi niepotrzebne, doczepiam druty i przyczepiam w klatce. Również dużo frajdy sprawia szczurkom nurkowanie w misce z letnią wodą w której pływają np: winogrona, groszek lub coś innego co można łatwo złapać i co pływa :) Potrafią się zanurzyć nawet do połowy swoich ciałek ::)
Moje dzieci: Sassy, Pansy, Rifle, Sky
Za TM: Nena 15.12.2012 - 16.03.2013, Mia 14.06.2012 - 05.01.2015, Joy 12.09.2012 - 09.03.2015
Nasz temat: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38876
Awatar użytkownika
kajmunia
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:41 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: kajmunia »

A więc dziś wpadłam na pomysł wykorzystania dzierganych rękawiczek jak ja je nazywam "łapki" (te takie z dwoma paluchami tylko :P ) wzięłam obcięłam tego palucha mniejszego zszyłam pozostałą po nim dziurę dodałam sznureczki a w środek tak mniej więcej do połowy wsadziłam rolkę z papieru toaletowego :) powstała mi norka, jednak moje dwa diabełki Nero i Zeus, gdy tylko zawiesiłam im w klatce wzięły się za rozplątywanie sznureczków a zwłaszcza czerwonej wstążeczki :D

Obrazek

Obrazek
Ze mną: Nero, Ares
Za TM: Szczurkoś, Młody.
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: kaka958 »

Ja za chwilkę zrobię kartoniki na rzemyku. Pomysł zaczerpnęłam stąd: http://www.youtube.com/watch?v=IFgkn-LeXG8
Polecam bo jest tam kila pomysłów. Później biorę się za szukanie starych grzechotek i innych plastikowych zabawek, mogę również jakiegoś pluszaka wyprać i przerobić na podobnego do tego słonika z filmu :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: kaka958 »

Dobrym pomysłem jest dawanie starych dziecięcych grzechotek są interesujące a jak szczury lubią odgryzać sznurki od hamaków to takim czymś powinny się zainteresować :D

Daję zdjęcie zabawki z kartoników z poprzedniego postu i kostka z zabawki dopasuj kształt:

Obrazek

Mój mini plac zabaw:

Obrazek

Rura z butelek, mi się na nic nie przydała chyba że macie jakieś pomysły jak ją wykorzystać :P

Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: emi2410 »

Trzymasz szczury w akwarium?
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: kaka958 »

emi2410 pisze:Trzymasz szczury w akwarium?
Tak, w moim temacie jest napisane że czekam aż ktoś kupi wózek i postaram się im załatwić wolierę. Mam upatrzoną taką 65x65x140 jeśli nikt nie kupi :D Ale większość czasu mają te akwarium otwarte jak tylko przychodzę ze szkoły do czasu aż kładę się spać. To są leniuchy i i tak większość czasu spędzają w swym "tipi" :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolapola39
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 5:02 pm
Lokalizacja: ŻORY WOJ.ŚLĄSKIE

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: wiolapola39 »

atomówka pisze:
shagia pisze:może macie jakieś propozycje na zabawki które moga służyć jak szczuras biega po pokoju?
Fajne są takie piórka na patyczku (dla kota w zoologicznych to jest) do zabawy ze szczurkiem. Widziałam już kilka jak za tym kijkiem biegają głupole małe :D Muszę swoim to sprawić, ale samemu też pewnie można zrobić ;)
Ojej,moje szczurki uwielbiają takie piórka na patyczku.Też kupiłam w sklepie zoologicznym za 4,90.Szczuraski czają się,tupią łapkami przez skokiem za piórkami,biegają jak kotki. Świetny widok i zabawa dla mnie i dla nich.Polecam wypróbować tę zabawkę. Ja często zaglądam na inne działy w sklepie zoologicznym ,bo zawsze można coś wyszperać dla królika,kotka czy pieska ,a nawet ptaszków co może się przydać i wykorzystać dla szczurków. Z działu ptaki wykorzystałam pojemniczki półokrągłe na karmę z haczykami,wieszam je w różnych miejscach ze smakołykami.Szczurki ich nie wywracają ,bo one wiszą na prętach i zawsze z ciekawością zaglądają co dziś im tam wsypię. Pozdrawiam.
Ze mną Luna Obrazek,Nika I Neska Obrazek
W moim sercu :Ineczka i Lili [*]
Awatar użytkownika
wiolapola39
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 5:02 pm
Lokalizacja: ŻORY WOJ.ŚLĄSKIE

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: wiolapola39 »

Afera pisze:A nie łatwiej agrafką zamocować? Ja mocuję agrafkami. ;)
Ja hamaczki i inne akcesoria montuję za pomocą najmniejszych karabińczyków jakie znalazłam w Castoramie. Są tam na sztuki.Sprawdzają się idealnie.
Ze mną Luna Obrazek,Nika I Neska Obrazek
W moim sercu :Ineczka i Lili [*]
Anetis
Posty: 16
Rejestracja: sob maja 18, 2013 3:57 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Anetis »

ja zrobiłam samodzielnie hamak i hangar <jaskinię>
hamaczek zrobiony z ochraniacza na kolano <doczepiłam sznureczki,doszyłam materiał żeby miały miękko i wyszło wspaniale ! ;D >
a jaskinia to już więcej roboty :D wzięłam starą piłkę od siatkówki i wycięłam otwór u góry zrobiłam dziurę i włożyłam sznurek ,całkiem spory, zawiązałam supeł w środku wysmarowałam ścianki silikonem elastycznym i przykleiłam polarek ^-^ wsadziłam nienapompowanego balonika do środka i zaczęłam go pompować , zawiązałam i poczekałam 24h pękłam balona i wszystko się świetnie trzymało :D

POLECAM!!! :D
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: zalbi »

gorzej będzie, jak szczury przegryzą się przez polar do silikonu...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”