[Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: nancy1989 »

Wiecie może czym mogę skleić plastikowy tunel? Od nowości jego poszczególne elementy nie chcą się trzymać. Czy nadaje się do tego silikon akwarystyczny?? warstwa silikonu byłaby pomiędzy dwiema warstwami plastiku - więc nie dostępna dla szczurka (mógłby ją zjeść dopiero po zjedzeniu plastiku). Rybą on krzywdy nie robi, ale szczurek teoretycznie może to skubnąć po czasie - czy znacie coś pewniejszego i bezpieczniejszego? Czy mogę nim skleić tunel by wisiał do czasu gdy zostanie pogryziony do stopnia umożliwiającego dotarcie do plastiku?

a jeśli chodzi i zabawki robione samodzielnie - u mnie sprawdzają się gotowce w postaci pudełek po chusteczkach, wszelkie kartony z powycinanymi dziurami oraz koszyczki z marketu (te z których wiele z Was robi pięterka) połączone ze sobą zaciskami do kabli oraz z wyciętą dziurą - daje to tani domek z dobrą wentylacją :)
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Venice »

Ja nawet miałam kiedyś taką starą skrzynię po pomidorach. Powycinałam dziury po bokach i na dnie po czym obróciłam ją do góry nogami. Położyłam kiedy miały wybieg. Bawią się tam i latają. :P
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Klara
Posty: 85
Rejestracja: wt sty 24, 2012 10:09 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Klara »

Zobaczyłam ostatnio coś fajnego:
http://www.zooplus.pl/shop/zwierzeta/pr ... ota/302111

Obrazek
Wprawdzie to dla kota, ale można zrobić z kartoników dla szczurka. Wydaje mi się, że byłoby dobre do postawienia gdzieś w pokoju (jeśli ktoś ma sporo miejsca oczywiście :-) ) jako plac do wybiegania się. Gdyby jeszcze pochować jakieś smakołyki, to szczurki miałyby zajęcie. Były tutaj wersje pudełkowe, ale może komuś przyda się jako inspiracja do ustawienia takiego labiryntu z pudełek. :-)
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: czekoladkaa »

Klara pisze:Zobaczyłam ostatnio coś fajnego:
http://www.zooplus.pl/shop/zwierzeta/pr ... ota/302111

Obrazek
Wprawdzie to dla kota, ale można zrobić z kartoników dla szczurka. Wydaje mi się, że byłoby dobre do postawienia gdzieś w pokoju (jeśli ktoś ma sporo miejsca oczywiście :-) ) jako plac do wybiegania się. Gdyby jeszcze pochować jakieś smakołyki, to szczurki miałyby zajęcie. Były tutaj wersje pudełkowe, ale może komuś przyda się jako inspiracja do ustawienia takiego labiryntu z pudełek. :-)
nawet nie koniecznie na wybieg, do klatki takie jedno pudełko wrzucić i jako domek też mogłoby służyć :) pomysł ciekawy, ale dla samców, znaczących teren to nie za bardzo... :-\ taka wersja tyle że z plastiku by była idealna, coby nie zasikały i nie zszadkowały.. :P ;D
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: nancy1989 »

Moje chłopaki to nawet plastik szatkują :[ dla JJ'a nie ma większej różnicy czy sieka papier czy plastik... ;) aczkolwiek pomysł fajny, za jakiś czas zmajstruje im coś w tym stylu (brzydszego :P) na wybieg :)
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: czekoladkaa »

nancy1989 pisze:Moje chłopaki to nawet plastik szatkują :[ dla JJ'a nie ma większej różnicy czy sieka papier czy plastik... ;) aczkolwiek pomysł fajny, za jakiś czas zmajstruje im coś w tym stylu (brzydszego :P) na wybieg :)
a tam brzydszemu od razu 8)
ja już nawet wiem jak to zrobić, gdzieś na necie znalazłam szablon, jak to wyciąć i była instrukcja jak to poskładać w kupe, tylko to było na telefonie i nie mogłam linka zapisać :(
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: majulina »

Kurcze wklej gdzies zdjecie poszatkowanych platikowych elementów:) ciekawi mnie to bardzo jak Twoje szczurki gryzą, poniewaz moje jedyne co wygryzły to kolejne wyjście z domq dla świnek morskich:).
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Klara
Posty: 85
Rejestracja: wt sty 24, 2012 10:09 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Klara »

To chyba nie w tym dziale, ale fajne do zrobienia półeczek są plastikowe panele. Zostały mi po remoncie i są świetne do klatki. Można je normalnie piłować, potem wyrównać papierem ściernym. Dopasowujemy tam, gdzie chcemy zamontować i wycinamy (nawet nożyczkami) rowki, w które wchodzą te pionowe pręty. Jeśli nie chcemy tak, to można wypalić gwoździem dziury i zawiesić na opaskach do kabli. Szybko, tanio i co najważniejsze - łatwo do sprzątania. I można sobie dobrać kolor. :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: wiewi »

Ooo fajny pomysł. To są takie jak boazeria na ścianę, tak? Czy podłogowe? (bo podłogowe to chyba nie bo są pesudodrewniane)
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Klara
Posty: 85
Rejestracja: wt sty 24, 2012 10:09 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Klara »

wiewi pisze:To są takie jak boazeria na ścianę, tak? Czy podłogowe?
Tak, takie jak boazeria. Chyba są też różnej szerokości, więc można sobie dopasować. Ja akurat miałam takie. Jedna listwa pewnie grosze kosztuje, a można zrobić półki do całej klatki. Mi wyszły 3 i pół.
Klara
Posty: 85
Rejestracja: wt sty 24, 2012 10:09 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Klara »

A tak wyglądają w klatce:
Obrazek
Awatar użytkownika
imagine
Posty: 21
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 5:25 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: imagine »

Fajnie to wygląda. Napisz później jak to funkcjonalnie się sprawuje ;)
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: wiewi »

No właśnie, koniecznie daj znać:) Chyba mam kolejny po rurach, łańcuszkach i linie powód do szczurzej wycieczki do praktikera czy innego obi ;)
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
imagine
Posty: 21
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 5:25 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: imagine »

Inspirujący temat ;) Czyli po wyposażenie nie do zoologa tylko lepiej do marketu budowlanego.. i lumpeksu :D
Już się nie mogę doczekać kiedy się zabiorę do kombinowania!
Klara
Posty: 85
Rejestracja: wt sty 24, 2012 10:09 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Klara »

imagine pisze:Czyli po wyposażenie nie do zoologa tylko lepiej do marketu budowlanego.. i lumpeksu :D
Na pewno będzie taniej. :-)
A półeczki są już w użyciu. Tu były zamontowane po kupieniu klatki. Trzeba je przyciąć troszkę dłuższe niż głębokość klatki, przymierzyć i w miejscu pionowego pręta - wyciąć ząbek. Ja wycinałam nożyczkami, bo jak widzicie, w środku jest pusto, więc wystarczy wyciąć kawałek na górze i dole. Potem wciskamy i już. Nawet nie musimy dodatkowo mocować, chyba, że zrobiliśmy trochę za krótkie. Są gładkie, szerokie i stabilne. No i nie trzeba rozmontowywać wszystkiego do mycia, jeśli np. ktoś wkłada klatkę całą pod prysznic. Łatwiej też je wytrzeć niż koszyczki, zwłaszcza kiedy leżą resztki jedzenia. Zaletą jest to, że możemy dociąć półki jak chcemy, np. nie wzdłuż a w poprzek klatki. Albo zrobić stopnie na sam dół. Można ustawiać jak chcemy.
W zasadzie to inspiracją były te drewniane półeczki, które przyjechały z klatką. A że miałam resztki paneli, to się przydały.
Właściwie w ten sposób można zrobić też pochylnie. Tylko jakieś paski plastików, albo matę pod prysznic przyczepić, żeby szczurki się nie ślizgały, zrobić otworki i przymocować kółeczkami jak do kluczy albo paskami do kabli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”