[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Wyposazenie] - Poide?ko czy miseczka

Post autor: roenna »

za niedługo bede miała szczurka:) Mojego pierwszego i mam mały problem.. nie wiem co wybrac.. Piodełko czy miseczke... słyszałam od kolezanki zze miseczka jest lepsza czy to prawda? Przepraszam jesli juz byl taki temat ale szukałam i nic nie znalazłam...
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 1:24 am przez roenna, łącznie zmieniany 1 raz.
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: ania85 »

wiesz, to zależy od tego czy szczurek umie pić z miseczki, a nie np. wsadza tam nosek i nie wie co ma zrobić ;) ale ogólnie lepsze jest chyba poidełko, bo nie zabiera miejsca w klatce i nie wpadaja do niego np. trocinki
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: jokada »

moim zdaniem lepsze na wode jest poidełko
ja swoim ogonom zmieniam wode co 2-3 dni
w miseczce trzeba by zmieniac codzinie, ponieważ często wpadają trociny, różne śmieci, szczurki często wsadzają tez tam łapki
ale dobrze jest mieć miseczke (wygodne sa takie do zawiesznie na klatce) w której można podać jakieś 'mokre' smakołyki - jogurt, sok, miekkie owoce, przeciery owoc./warz.
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: moni »

Moje jak były małe miały nawyk załatwiania swoich potrzeb do miski z wodą.Do niczego innego w misce nie sikały tylko do wody.I takiej wody rzecz jasna później nie chciały pić, a jak nalewałam świeżej to zamiast się napić to od razu sikały.I tak w kółko.
Dlatego zdecydowanie najlepszym wyjściem jest wiszące poidełko.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
hard
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 14, 2004 9:24 pm

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: hard »

U mnie Pamelka miała miskę tylko przez pierwszy dzień. I co jej nalałem wody, to ona koniecznie musiała odwrócić miseczkę do góry dnem, jakby chciała odczytać markę, jak na porcelanie :-) Po wylanych 5 czy 6 miskach wody w świeżo zmienioną ściółkę krew mnie zalała i poszedłem kupić poidełko. Przyniosłem, zainstalowałem, popukałem dwa razy w kulkę, szczurcia przyszła i zaczęła z niego pić.
Nie wiem jak poprzedni właściciel ją zaopatrywał w wodę. Szczurcię wziąłem z drugiej ręki jak miała 5 m-cy i dostałem razem z nią właśnie miski i mikroskopijną klatkę... Może w tej klatce nie było miejsca żeby wywrócić miskę :D
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: ania85 »

moje szczurki miseczki nie wywracały - była porcelanowa, chyba za ciężka do wywrócenia, ale za to czego ja w niej nie znajdywałam... :roll:
za to była świetna jak szczurków nie było w klatce a kot pilnie chciał się napić ;) - po prostu wchodził do klatki i pił z miseczki :D
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: Serika »

Moim zdaniem stanowczo poidełko^^. Co się u mnie w domu wyczyniało, jak musiałam szczurasy rozdzielić i jedna dostała picie w miseczce to już historia. Nie dosyć, że starsza zupełnie pić z miseczki nie potrafi (wsadza nos do środka --;) to w dodatku obie pasjonowały się jej przewracaniem --;. Wrzucały do niej co popadnie, siusiały.. ogólnie tragedia. A poidełko jest czyściutkie, nic sie nie wylewa (no.. prawie ^^).
---
Ogony: Mala, Besztyja, Gejsha
Odeszly: Lucky, Szczurcia, Mycha

---
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: roenna »

Ale szczurek którego chce kupić ma w klatce miseczke (i to nie małą bo szczurków jest w klatce kilka) jest jeszcze mały (trudno mi okreslić ile ma ale wyglada jak taka malutka myszka;) Boje sie, że skoro do tej pory pił z miseczki nie bedzie umiał z piodełka... A poza tym miseczke chyba mozna postawić na pięterku gdzie nie ma trocin wiec woda powinna byc chyba sporo czasu czysta.. Naprawde nie wiem co kupić. rodzice powiedzieli ze nie dadza grosza na tego szczura wiec wszystko kupuje z moich funduszy i nie chce nie potrzebnie wydawac piwniedzy:/
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: jokada »

szczurki bardzo szybko się uczą, wystarczy że raz zobaczy że tam jest woda, poliże wilgotne poidełko
i problemu nie będzie :)

u mnie Yasco od razu dostał podiełko do klatki, a najprowdopodobniej całe życie pił z miski (u poprzedniej włascicielki biegał luzem po mieszkaniu)

a miseczki mam takie
zawieszana na prętach - metalowe
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2004 11:32 am przez jokada, łącznie zmieniany 1 raz.
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: roenna »

Aha czyli problem z wodą mam rozwiązany:) A na jedzonko so jest dobre?? cięzka miseczka czy jakiś inny pojemniczek?
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: ania85 »

zdecydowanie ciężka miseczka - szczurki bardzo lubią siadać na bzegu karmidełka i po prostu 'przeważyłyby' i wywróciły żarełko ;) ... no chyba że taki jakby karmniczek zawieszany na kratkach ewentualnie :)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: krwiopij »

ja zamisat miseczki mam spory plastikowy talerzyk... dzieki temu ogony moga sobie grzebac i wybierac ziarenka do woli... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: roenna »

Ja chyba jednak zdecyduje sie na cięzka miseczke... Moze nie bedzie tak rozrzucał jedzonka ;) A w niedziele do zoologicznego po szczurka :) juz nie moge sie doczekac :D
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: ania85 »

tylko potem szybciutko napisz nam na jakiego się zdecydowałaś :)
kolorek... płeć... chcemy wiedzieć wszystko ;)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka

Post autor: roenna »

płec juz moge powiedziec: dziewczynka :) ale kolorek kto wie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”