Basenik do zabawy dla szczurow?!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Basen?

Post autor: Joanka »

Szczury, które znałam do tej pory, bały się wody jak ognia. Wariatki od Niny natomiast nie boją się nic a nic, wręcz przeciwnie, wykorzystują każdą okazję do zamoczenia. Wczoraj Dżuma wykąpała mi się w szklance herbaty, całe szczęście, że zimnej. Myślałam, że się tylko napije, a ona wlazła z łapami i zaczęła się taplać. :D Musiałam ją potem wypłukać pod kranem, co przyjęła z zachwytem, nie zwracając nawet uwagi na to, że raz czy dwa wsadziła nos pod strumień wody. Dodam, że Ebola ma podobnie, kiedy pierwszy raz zobaczyła umywalkę, natychmiast zeskoczyła ze mnie i pobiegła do wody.
Jak myślicie, może im wstawić basen do klatki, jak kanarkom? ;)

Połączone z istniejącym tematem. /Agata
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [Akcesoria] - Basen

Post autor: Landrynka »

do klatki raczej nie, bo syf będzie, ale możesz nalać do miski, wanny wody i chwile je pokąpać. I radzę uważać z tym wsadzaniem nosa pod wodę.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Basen

Post autor: Nina »

Musze spróbować z Trishną i Bąblą, w końcu to siostry Dżumy i Eboli. Może one też lubią wode? Byłoby pięknie, chociaż dwa z moich szczurów można by bez problemu wykąpać :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
julka
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 08, 2008 5:43 pm

Re: [Akcesoria] - Basen

Post autor: julka »

moja sweeta boi sie wody :) ale sprubuje zamoczyc ja od gory :-X mam nadzieje ze polubi plywac, bo ja lubie bardzo 8) zreszta jesli nie lubi plywac no to szczura nie bede zmieniac :D
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Akcesoria] - Basen

Post autor: yss »

szczura trudno przekonać. a jeśli nie jest jeszcze dobrze oswojony, może się do ciebie zrazić.
lepiej zostawić miskę wody, wrzucić kawałki jabłka, niech sobie połowi - a jak nie zechce, to nie. zależy od osobnika. moczenie przemocą to tylko bezsensowne męczenie zwierzęcia...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Valium
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 29, 2009 7:49 pm

Re: Basenik do zabawy dla szczurow?!

Post autor: Valium »

Jeśli jak je myjecie to musicie uważać na to żeby nie zamoczyć ich uszu i oczu to raczej zostawienie ich w basenie bez opieki mądre nie jest
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Basenik do zabawy dla szczurow?!

Post autor: zalbi »

Valium pisze:Jeśli jak je myjecie to musicie uważać na to żeby nie zamoczyć ich uszu i oczu to raczej zostawienie ich w basenie bez opieki mądre nie jest
a masz jakiekolwiek pojęcie o szczurach?

widac nie.

szczury nurkują w wodzie, lubią pływac ale tylko wtedy, kiedy same zechcą a nie zmusza się je na siłę.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Basenik do zabawy dla szczurow?!

Post autor: glucjan »

probowalam z miskami, i nic, moi najwyrazniej maja wodowstret, dlatego pozostaly mi mokre chusteczki dla zwierzat. Niestety jak widza ze otwieram pudelko z chusteczkami, to mykaja w najdalsze dziury, i musze sie ostro pomeczyc zeby ich dorwac, i leciutko wytarzac co jakis czas...
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Basenik do zabawy dla szczurow?!

Post autor: Osna »

Odświeżam temat z racji sezonu. Umilacie swoim ogonom upał kąpielami w basenie?

Postanowiłam zrobić basen z dolnej części transportera, a że nie znałam reakcji na wodę moich szczurów, zostawiłam im kratkę i nalałam jedynie tyle, żeby zwilżyły sobie nogi. Dorosłe przyjęły nowość bez zachwytu, dając znać, że nie widzą nic przyjemnego w wodzie, ale maluchy czuły się zupełnie swobodnie. Wyjęłam kratkę, nalałam tyle wody, ile się zmieści, a im więcej było wody, tym więcej radości. Wskakiwały do basenu, wyskakiwały, latały na około, by wskoczyć z powrotem. ;D A o to ilustracje:
Obrazek
Obrazek
Polecam.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Shaggi
Posty: 34
Rejestracja: czw wrz 26, 2013 1:15 pm

Re: Basenik do zabawy dla szczurow?!

Post autor: Shaggi »

Moim za basen służy plastikowa dosyć mała szuflada ;D Nie były zachwycone dopóki na wsypałam do wody trochę groszku :D Teraz wielka radość, bo trzeba z dna sobie wyłowić. Fakt że oprócz szczurów wszystko na około też jest mokre ::) Super pomysł żeby je trochę ochłodzić kiedy na dworze 33 stopnie :P
Ze mną: Stefania, Dafne,Shadow i Lulu.
+ kot: Nala i 3 psy: Alfa, Hektor i Maniek.
Nasz temacik:Klik
Za TM: Ziuta, Pansy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”