Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

Witam

Chciałbym sam zrobić ,, wnętrze '' klatki dla szczurków , mój tato ma sklep zoologiczny to nie problem mi by było kupić sobie ,,bajerancką'' klatkę , chce się trochę pobawić w majsterkowanie .Chodzi mi o zrobienie jakiś huśtawek linek drabinek domków dla szczurka , czy ktoś by mi mógł doradzić jak by to mniej więcej to zrobić i ewentualnie jakieś zdjęcia . Chce żeby moim rodzicom szczena opadła jak skończę to robić :D
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

Aha zapomniałem z góry dzięki ^^ ;) ;)
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: Becia23 »

"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

No .. ale nie oto mi chodzi , tam nie ma takich rzeczy o jakich ja myślałem ale dzięki ;)
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

No i tak jak myślałem nikt nie odpowie . :-[ A taki prosty temat ???
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: Gecko »

Zamiast się oburzać lepiej poczytaj forum. Jest masa tematów o tym, z czego robić półki, co szczury lubią zjadać - psuć, jak zrobić hamaki, rękawy, rury, kieszenie, domki (z masy papierowej, butelki 5l, doniczek etc.) Czy warto mieć w klatce kamienie, jak przerobić drzwiczki, czy stare szczury będą w stanie wchodzić po kratkach itp. itd. Dwa dni przeglądania forum i wiem już wszystko. Polecam tez tematy z fotkami klatek.

Pozdrawiam i powodzenia w "meblowaniu"! ;)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: bubu »

przecież cały dział jest poświęcony klatkom,wnętrzom,zabawkom itp.
wystarczy poszukać ::)
lab D.O.G.
Posty: 16
Rejestracja: pt cze 25, 2010 6:23 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: lab D.O.G. »

doradzałabym materiały bezpieczne, najlepiej materiałowe i drewniane.

Niektóre szczury uwielbiają obgryzać wszystko w zasięgu paszczęki i tego raczej trudno oduczyć.
Możesz wykorzystać akcesoria do zabawy dla psów. Z grubych plecionych kolorowych sznurków możesz zrobić

unikaj farb i klejów (chyba, ze jest to kej roślinny) - bo widziałam taki pomysł na forum w innym dziale ;>
oraz ostrych zakończeń

zbyt miękki plastik (np po butelce) może zostać nie tylko pogryziony ale i we fragmentach zjedzony, co może się zakończyć bardzo bolesną śmiercią (jest ostry i może porozrywać wenętrzności zwierzątka)

no i po każdej wizycie w toalecie, gdy zużyje się papier ;D , możesz zmagazynować kilka rolek, z których wybudujesz piramidkę z otworami, przez które Twoje (nie za grube) szczurki będą mogły przechodzić (niektóre uwielbiają wspinać się po czymś takim)

ponadto huśtawki i drabinki zrobione ze sznurka są o niebo lepsze od plastikowych

a być może masz i rację, niektórzy konstruktorzy może powinni zamieszczać linki do zdjęć swoich pomysłów - jako inspiracja dla innych uzytkowników ;>
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: bubu »

no i po każdej wizycie w toalecie, gdy zużyje się papier , możesz zmagazynować kilka rolek, z których wybudujesz piramidkę z otworami, przez które Twoje (nie za grube) szczurki będą mogły przechodzić (niektóre uwielbiają wspinać się po czymś takim)
albo możesz powkładać im tam smakołyki i sobie będą wyciągać . moje tak lubią ;)
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

Dzięki za te podpowiedzi i narysowałem kilka planów innych rzeczy , i te sznurki mam zamiar właśnie sobie kupić i rolki zbieram też ale te większe . Podoba mi się ten pomysł z rolkami papieru i tak zrobię ::) . Porobie domki , drabinki , taki jakby domek który jest złączony z drugim domkiem i między tymi domkami przejdzie gruby sznur .Hamaczek zawiesze , póki 2 są w tej klatce co chce sobie kupić i wszystko bedzie wykonane z drewna i gwożdzi ale mało i małych . :) ^-^
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: Gecko »

Nie demonizował bym wykorzystywania tworzyw sztucznych, pod warunkiem, że nie są to jakieś wyjątkowo trujące materiały. Elementy wystroju klatki kupowane w sklepach, markowych firm, są właśnie z tworzyw sztucznych. Generalnie odradzane jest PCV. Dziś byłem w markecie budowlanym i oglądałem różne rzeczy, w tym przy okazji rury. Na forum czytałem, by nie używać rur które służą do odprowadzania nieczystości z domu, ponieważ te, wykonane z PCV, mogą być szkodliwe. Jednak odkryłem, że takie rury robi się nie tylko z PCV ale też z PP (polipropylenu), który jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Myślę, że takie rury można spokojnie wykorzystać w tworzeniu tuneli dla szczurów (tylko dobrze by było zrobić w nich trochę dziur, by miały wentylacje, oraz zabezpieczyć ostre krawędzie, wygładzając je).

Opisy rożnych rodzai tworzyw sztucznych:

http://www.konsil.com.pl/pcvpp.html
http://www.konsil.com.pl/tworzywa2.html
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

Obrazek
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

h
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

trochę ucięte zdjęcie na stronie trzeba klinknac prawym przyciskiem myszy i wyswietlic obraz w calosci i takie mam plany , zrobienia .
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: s@kur@ »

i co w związku z tym ? ::)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”