KULA dla szczura-- zabawa czy męczarnia?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Agatka  =)

KULA dla szczura-- zabawa czy męczarnia?

Post autor: Agatka  =) »

Ostatnio moja kumpela opowiadała mi o takiej przezroczstej kuli( nie wiem może o niej słyszeliście). Wkłada się do niej szczurasa i on tak w niej chodzi żeby nie wlazł za żadną szafę ani niczego nie pogryzł. Kosztuje podobno od 12-26 zł. I teraz pytanie, czy to męczarnia czy nawet dobre wyjście??? Zjednej strony pomyślałam super, mam już pogryziony kabel od kablówki i magnetofonu i troszke mebli i to nawet dobry pomysł, ale z drugiej strony jaki biedny musi być szczuras zamknięty w takim kloszu. Co o tym sądzicie??[/b]
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: jokada »

uważam że nie jest to dobty pomysł
kierunek porusznia się jest raczej przypadkowy i oprócz pewnej ilosci ruchu nic nie daje
bieganie (luzem) o pokoju daje mozliwośc poznania terenu, obwąchania, zaznaczenia (poobgryzania ;) )
sądze że jeżeli juz decydujemy sie na szczurka to można mu tak zabezpieczyć pewna przestrzeń żeby szkód nie narobił (
(to oczywiście moje zdania)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Ania »

Widziałam takową. Największa jest dla średniej wielkości szczura, przykładowo - mój George mógły ledwo się przecisnąć przez otwór i jest dłuższy bez ogona, niż średnica takiej kuli ;(
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: krwiopij »

zdaje mi sie, ze Aś i Ania maja racje... po pierwsze taka kula jest dla szczurka za mala (docelowo jest przeznaczona dla chomikow i myszek, o ile pamiec mnie nei myli)... poza tym nie wydaje mi sie, zeby zwierzakowi sprawialo to przyjemnosc... co za radosc sieciec zamknietym w plastikowym pudelku, niewiele slyszec, niewiele widziec, nie moc wydostac sie na zewnatrz i normalnie sie poruszac?

widzilam taka kule na filmie dokumentalnym o szczurkach (z discovery chyba)... kobieta puszczala w podobnej kuli swojego ogonka, zeby pobiegal po podworku... sam nie wcisnalby sie nigdzie, a i zadne zwierze by mu krzywdy nie zrobilo... mimo wszystko - jakos nie jestem do pomyslu przekonana...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: ESTI »

Szczerze to nie bardzo mi to się podoba.
Nie jestem przekonana.
Wystarczy, że maluch siedzi w klatce jak nas nie ma, albo nie możemy się nim zająć.
Jak już jest zamiar go wypuścić, to myślę że największą przyjemnościa jest bycie z nim, a nie trzymanie go w jakiejś kuli.
Takie moje skromne zdanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Angua »

Moim zdaniem to głupota i brak wyobraźni- pomyslcie tyko: szczur zamknięty w przeroczystej kuli, z której nie moze sie wydostać i nie wie co jest grane - przecież to wielki stres dla zwierzęcia. Co z tego, ze kula jest przezroczysta, skoro wzrok jest najmniej ważnym ze zmysłow szczura, a wszystkie inne - nos, uszy, wąsy - mówią mu, ze jest zamknięty. Idiotyczny pomysł :evil:
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: IVA »

Pomysł z kula uważam za chybiony. Ogonek potrzebuje duzo przestrzeni i po to wyposzcza się go z klatki a kula zamist mu to dać (przestrzeń) to ogranicza ją ponad niezbędne minimum, Jak chcesz żeby sie rozwijał, był przyjazny i nie zestresowany.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Marcin »

Inna sprawa jest to, że szczur z natury jest 'szperaczem' a nie biegaczem, dlatego pokoj bez mebli i mozliwosci wspinania sie jest dla niego powiedzm lekko... nieatrakcyjny. A kula to typowy wymysl dla chomika, nie dosc ze faktycznie ciezko dostac na tyle duza zeby zwierze moglo sie do niej zmiescic, to jeszcze ograniczenie mu mozliwosci wejscia na kanape/szafke itd. zdecydowanie mu nie sluzy. Mysle ze lepiej takiego szczurka wypuscic na pokoj na kilka minutek pod opieka, niz na pol dnia w takej kuli.

Zabezpieczenie pokoju a nawet mieszkania (wiem co mowie, przechodzilismy to ostatnio :D ) nie wjest wcale ani specjalnie ciezkie, ani kosztowne. Trzeba tylko pamietac o kilku sprawach, w przypadku kabli przedewszystkim o tym, ze szczur zwykle nie przegryza ich z nudow, tylko 'toruje sobie droge' czyli wycina te ktore spotyka w atrakcyjnych dla siebie przejsciach. Krotko mowiac kabelki spinamy, i pilnujemy zwierzaka, a nic nie powinno sie stac.

Osobna sprawa jest to, ze w takiej kuli i tak trzeba o zwierzaku pamietac, bo jak ma on sobie poradzic kiedy bedzie mu sie chcialo pic, albo jesc? :]
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: lajla »

a wedlug mnie czasem cos takiego moze sie przydac np. jak wychodzisz na pole... a widzalm takie duze tez i dla szczurkow
sama takiego nie mam i nie zamierzam nabywac bo jest mi calkiem to niepotrzebne
ale zgadzam sie z tym co mowicie bo szczur jest taki i taki jest odkrywca lubi sie wspinac biegac itp... ale taka kula nie musi byc wcale taka zla oczywsiscie bezzsensem jest puszczanie zwierzatka w pokoju w takim czyms ale na polu czemu nie niehc sobie troche bezpiecznie pobiega w tym a potem cielesnie na trwace

agatko ajch chcesz to sobie to kup zobacz jak twoj szczurek sie w tym czuje itp moze kiedys Ci sie to przyda??

a w ogole jesli dla szczura steresem jest wejscie do takiej kuli ktora jest zamknieta nie ma wyjscia to w pewnym sesie klatka tez powina byc stresem bo jest zamkniety moze teraz ktos powie zeszczur wieze klatka to jego dom- ale jesli bys wsadzala szczura na troche do takiej kuli tez by wiedzal ze nic mu niegrozi

takie moje odmienne zdanie :)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Marcin »

lajla pisze:a wedlug mnie czasem cos takiego moze sie przydac np. jak wychodzisz na pole... a widzalm takie duze tez i dla szczurkow
sama takiego nie mam i nie zamierzam nabywac bo jest mi calkiem to niepotrzebne
Na dwor i owzem, moze to i dobry pomysl

a w ogole jesli dla szczura steresem jest wejscie do takiej kuli ktora jest zamknieta nie ma wyjscia to w pewnym sensie klatka tez powina byc stresem bo jest zamkniety moze teraz ktos powie zeszczur wieze klatka to jego dom- ale jesli bys wsadzala szczura na troche do takiej kuli tez by wiedzal ze nic mu niegrozi
Tak, tylko powiedzmy powierzchnia jest nieco inna, pozatym to troche jakby z czlowiekiem, nie boi sie domu, ale w zamknietej skrzyni tez niebardzo sie pewnie bedzie czul. Mimo wszystko nie bardzo pomysl mi sie podoba, chociazby patrzac na to, jak szczury reaguja na wsyzstkie kolka wstawiane do klatek, to raczej domena chomikow itp. szczur biega w czyms takim 10-15 min i nigdy iecej do tego nie wchodzi (chociaz sa wyjatki :-) )
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: lajla »

chodzilo mi o to ze do wszystkiego mozna przyzwyczajil ale masz racje niektorzy ludzie beda sie zle czuli w skrzyni ale niektorzy dobrze ;)

i tez racja ze wiekszosc takich rzeczy jest dla chomikow ale jesli cos nie jest bardzo szkodliwe i jednak wyprodukowane na wielkosc szczura czemu nie?

ja tez nie jestem wielce za tym bo uwazam to za zbedne ale nie jestem tak odrazy calkiem na minus
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: krwiopij »

Na dwor i owzem, moze to i dobry pomysl
eee... nie zdaje mi sie... w takim czyms, to szczur nawet nie wie, za jest na dworze... gdyby kula byla z siatki, to co innego... wtedy moze sama bym sie na taka skusila...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Angua »

[quote="lajla"]a wedlug mnie czasem cos takiego moze sie przydac np. jak wychodzisz na pole... a widzalm takie duze tez i dla szczurkow
[/quote]
Eee...ja tam jestem na "nie" :wink: Jedno z dwojga - albo uznamy, ze samo wyjscie na dwór (obcy teren, nowe zapachy, nieznane zagrozenia) jest dla szczura stresem - w takim razie po co w ogole go zabierać? - albo przeciwnie, jest to dla niego duża frajdą - w takim razie nie bedzie miał zbyt duzo uciechy siedząc w kulce przez którą nic nie moze powąchac ani ugryźć. Kula z siatki byłaby moze lepszym rozwiazaniem, ale jezeli boimy sie o szczura, to chyba najlepsza jest smyczka
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: lajla »

ja jestem za wyprowadzaniam szczura za smyczka i z atymi duperelami bo sie moga przydac
smyczka no tak rozwiazanie ale zaraz ktos CI znow powie ze to duzy stres... tak sie patrzac to dla szczura to wsyztsko jest stresem najlepiej wsadzic do klatki i neich tam siedzi bo przeciez jak go dajemy peirwszy raz np na lozko biorko to tez stres....

ale masz racej angua pop co go brac w kuli jelsi chcemy w ogole wziasc na pole choc ktos z takim czyms moze czuc sie bezpiecznie choc ja tez uwazam ze z szczurem najlepiej wyjsc ze smyczka ale jesli mamy np. ogrodzone podworko siatka a te dziury sa tak duze ze szczur przechodzi sobie jak chce mozemy go wypuszczac w takiej kuli, krzaki moze obszukiwac przy nas heh tu wycodiz ze te wszystkie wynalazki sa do niczego niepotrzebne... no ale kto chce ten kupuje kto nie chce nie kupuje co z aprobrem ale mysle ze z tego mozna zrobicm fajny okragly domek :wink: jesli kupimy dosc duza kule
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: jokada »

według mnie wychodzienie w kuli na dwór sensu nie ma
zerowe wartościo poznawcze :?
mozna sie potoczyć i tylko tyle...
ja jestem zwolennikiem spacerów, o ile szczur sie nimi nie stresuje
no i w szelkach które ruchów nie krępuja, a na swobode ruchów, porusznania pozwalają
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”