KULA dla szczura-- zabawa czy męczarnia?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Mycha »

Ja sie nie spotkałam z przeźroczystą kulą... U nas wszystkie są albo matowe albo jakieś kolorowe z brokatem :roll:
Jak wiadomo szczurkowi nie sprawia przyjemności np bieganie w kołowrotku, a kula to to samo. Szczur nie lubi ciągle biegać, tylko oglądać, obadać- upewnić się czy jest bezpiecznie, a w tekiej kuli? Może lepiej na spacer brać transporterkę? Pozatym w lecie może być w niej gorąco...
Nie włożyłabym do niej żadnego zwierzaka.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Yo!Asia

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Yo!Asia »

Ja miałam taką kulę i mój chomik ją uwielbiał, ale szczurom nie spodobała się. Połaziły trochę i chciały wyjść, bo nie są tak tępe jak chomik, żeby łazić w kuli nie mogąc z niej wyjść.
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

kulka dla szczura...

Post autor: Nokeg »

...taka do któej wkłada sie gryzonia i chodzi sobie po domu:-) zamówiłem taką u aniołka pod choinke i dopiero teraz zaczołęm sie zastanawiać czy szczurek bedzie chciał w tym chodzić. Macie coś takiego?? szczurek sie spokonie w tym zmieści i w przeciwnieństwie do kołowrotków czy karuzeli (zwał jak zwał) nie chodzi on w miejscu tylko chodzi po mieszkaniu. Będzie on chciał w tym chodzić, bez problemu sie w niej mieści...
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

kulka dla szczura...

Post autor: Mycha »

Podobny temat był. Nie sądzę żeby mu się to podobało, bo szczur nie jest wogóle na tyle głupi żeby się dał do tego wsadzić, a jak już Ci się uda... To przecież co z zapachami które poznaje na spacerze bez kuli... Myślisz, że będzie się tak toczył i toczył i obijał o meble... Eeee... Zrezygnuj z tego prezętu... W kołowrotkach dorosłe szczurki też się nie kręcą, a nie sądzę, żeby bieganie nie w miejscu tylko w plastiku po pokoju o czym szczurek pewnie nie będzie do końca wiedział będzie przyjemne :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

kulka dla szczura...

Post autor: Nokeg »

no właśnie tak sie zastanwiałem:-) najwyzej odsprzedam koleznace któa ma chomika:-)
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

kulka dla szczura...

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Szczury nie odczuwaja radochy z samego lazenia po domu (otwartej przestrzeni) -jak to maja chomiki :wink:
Szczury sa (jakby nie bylo :wink: ) inteligentniejsze,wola same poznawac-powachac,dotknac (wziac w zeby 0_o ) no i wcisnac sie do kazdej dziury-ja w ogole nie widze powodu,dla ktorego nie mozna by wypuszczac szczura normalnie po domu... (jak wiekszosc z nas robi)
Wiec z kulki lepiej zrezygnij (a chomicz sie pewnie ucieszy)
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

kulka dla szczura...

Post autor: ursiulka »

a co najważiejsze szczur moze sobie złamac krzyrz bo te kule choć wydaja sie duze to i tak dla szczurusiów sa za małe
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

A ja sam niewiem!!!

Post autor: Maksym »

Mi babka w zoologicznym powiedziała że mozna mu kupic kule.KOsztuje 15 zł i powiedziała ze jest duża! A w sumie to kulka najbardziej potrzebna by mi była do przenoszenia go gdzieś;) Zadałem też takie pytanko ale większosć osub powiedziało że to zły pomysł...A więc sam już niewiem!
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

kulka dla szczura...

Post autor: Mycha »

[quote="ursiulka"]a co najważiejsze szczur moze sobie złamac krzyrz bo te kule choć wydaja sie duze to i tak dla szczurusiów sa za małe[/quote]
Eee... nie sądzę. Można kupić bardzo duże kule, bo są w różnych wielkościach.
Kula jest zła ze względu na to, że szczurek nie będzie się w niej dobrze czuł i nie będzie mu sprawiała żadnej przyjemności.
Do przenoszenia dużo praktyczniejszy jest plastikowy transporter w którym można zamontować poidełko i wstawić jedzenie jeśli byłaby jakaś dłuższa wycieczka.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

kulka dla szczura...

Post autor: Paula_13 »

[quote="pomarańczowy jelcz"]Szczury nie odczuwaja radochy z samego lazenia po domu (otwartej przestrzeni) -jak to maja chomiki :wink:
Szczury sa (jakby nie bylo :wink: ) inteligentniejsze,wola same poznawac-powachac,dotknac (wziac w zeby 0_o ) no i wcisnac sie do kazdej dziury-ja w ogole nie widze powodu,dla ktorego nie mozna by wypuszczac szczura normalnie po domu... (jak wiekszosc z nas robi)
Wiec z kulki lepiej zrezygnij (a chomicz sie pewnie ucieszy)[/quote]

Lepiej tego nie można było ująć. Ja bym jeszcze dodała tylko jeden mały szczegół- a mianowicie brak kontaktu z człowiekiem. Co by nie było- szczury są tak "zaprogramowane" żeby nas kochać/wielbić/wąchać/gryźć/lizać*, że taka kula to dla nich największa kara.

*niepotrzebne skreślić
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

kulka dla szczura...

Post autor: Sandrex »

Przez niewiedze na poczatku mojej szczurzej znajomosci zakupilam kule dla chomika. Jednak moje ogony nigdy w niej nie biegaly, sluzy im jako skrytka, w szczurzym kaciku.
Wake Up Little Sparrow
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

kulka dla szczura...

Post autor: agusia850 »

ja sobie nie wyobrazam w ogole wkladanie moich ogonkow do takiego czegos. mam problemy z wlozenie do transporterka a co dopiero do kuli...
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
tavion
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 12:12 pm

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: tavion »

eh... moja mama [ wielka przeciwniczka ogonkow xP ] kupila taki wynalazek aby Diesel nie biegal po domu spuszczony... i wiecie szczurek to polubil xD no ale biega w tym tylko jak rodzice wroca do domku [ a w dzien slodka wolnosc ^_^ ]
Tav
Baron
Posty: 131
Rejestracja: sob sty 15, 2005 12:49 pm

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Baron »

Uważam że kula to zły pomysł, co ma szczurek z spaceru gdy wszystko jest za szybą ?? SMYCZ SMYCZ I JESZCZE RAZ SMYCZ, tylko tyle :P
JEST PYSZNIE! KFC
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Nokeg »

miłem i nie polcam dla szczura;/ szczurek tylko sikał w niej ze strachu. Ale chomikom sie podobała dopuki nie pękła :) chętnie w niej biegały...i wydaje mi sie ze zadnej krzywdy sobie nie zrobia kiedy udezą w mebel...prędkość nie jest zabujcza
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”