Zabawki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Varne
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 9:38 pm

Zabawki

Post autor: Varne »

Witam, dużo czytałem na forum i nie tylko ale nadal nie jestem dobrze doinformowany. Chodzi o zabawki w klatce lub poza nią. Co mogę zrobić, a co mogę fajnego kupić aby umilić życie mojemu szczurkowi? W grę nie wchodzi na razie drugi szczurek. Pozdrawiam i proszę nie odsyłać mnie żebym znowu czytał forum :/
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Zabawki

Post autor: dominick_black »

Rozumiem co masz na myśli, bo jeszcze trzy miesiące temu sama miałam taki problem XD. Po pierwsze, mam nadzieję, że klatkę masz dość dużą czyli min. 40x60x50. Po drugie, szczurki to zwierzęta bardzo silnie stadne i potrzebują towarzysza tego samego gatunku. Jeżeli nie możesz mu tego zapewnić teraz, to mam nadzieję, że chociaż w jakimś innym terminie. Ale do rzeczy. Szczurki lubią się wspinać i skakać, więc klatkę powinieneś zaopatrzyć w pięterka. Oczywiście drugim niezbędnym wyposażeniem są hamaczki, gdyż szczurki bardzo lubią w nich spać. Niektóre nawet lubują sobie je gryźć, jak moje więc muszę często wymieniać na nowe :). Do klatki możesz włożyć także jakieś rury PCV, gryzaki, a także konary drzew owocowych, żeby szczurek sobie po nich skakał i sobie je obgryzał tępiąc ząbki. Poza klatką przede wszystkim powinieneś zadbać, żeby żadne kable samowolnie nie leżały na podłodze. Na swoim przykładzie mogę to stwierdzić, gdyż moje dwie dziewczyny niby tak przez 3 miesiące się kablami nie interesowały, aż nagle, dwa dni temu przegryzły mi kabel od głośników i klawiatury, dlatego też, lepiej dmuchać na zimno. Poza klatką możesz mu robić także atrakcję w postaci jakiegoś toru przeszkód lub czegoś w tym stylu. Szczurki to także bardzo inteligentne zwierzątka , to nie chomik, więc możesz jego uczyć sztuczek. Nie wiem co jeszcze mam ci powiedzieć, po prostu zaopatrz klatkę w poidełko, miseczki, sputnik, hamaki, inne polarowe skrytki, domek, konary drzew owocowych i rury :). Gwarantuję ci, że szczurek będzie miał wiele atrakcji i radości, ale jednak twoja miłość i zabawki nie zastąpią mu drugiego towarzysza tego samego gatunku więc zadbaj w najbliższym czasie o przyjaciela dla twojego futrzaka. :D

Pozdrawiam,
Zuza :)
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Zabawki

Post autor: dominick_black »

A, zapomniałam jeszcze, niektóre rzeczy możesz zrobić sam. Rolki papieru możesz połączyć i stworzyć tunel, z pudełka po butach możesz zrobić domek, w sklepie możesz też kupić takie liny dla psów do przeciągania i je powiesić w klatce,m szczurek na pewno się skusi :). Ze starych szmatek, najlepiej polarowych możesz zrobić hamaczki i myślę, że w domu jest wiele ciekawych rzeczy, z których można coś pokombinować, wystarczy pomyśleć :)

Zuza:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”