Kamienie?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Maugosia »

Ja wstawiłam swoim szczurciom, taka szklana 'rybe' tzn ma ona kształt tej płaskiej ryby, co pływa na płasko, a oczy ma z jednej strony (płastuga chyba). Tak wiec, ona jest ze szkła o grubosci 1,5 cm, z pozaokraglanymi kantami, w sumie to nie ma kantow. : )
Obrazek
Obrazek
_ulcia_
Posty: 25
Rejestracja: pn lis 28, 2005 4:42 pm

KAMIENIE

Post autor: _ulcia_ »

Zastanawiam sie czy mozna wlozyc do klatki szczurciow dosc duzy kamien?bo pomyslalam ze moga tak zdzierac pazurki.czy to dobry pomysl??jak myslicie?
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Korlis »

Hmmm,nie ja nie wiem??Mozesz lepiej wozyć jakies konary,gałęzie :P
:P
_ulcia_
Posty: 25
Rejestracja: pn lis 28, 2005 4:42 pm

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: _ulcia_ »

tez o tym myslalam,ale gdzies(nie pamietam gdzie,pamiec zawodzi:-))przeczytalam,ze mozna wlozyc kamien.Ale co tam wloze jakies ga;ezie i niech sie cieszy moja mala
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Ania »

Najlepiej z miejsc, gdzie nie sikają psy ani koty (a te drugie po drzewach przecież łażą).
Jakieś łąki, pola... Gałąź najlepiej wyprażyć w piekarniku, kamień umyć i też wyprażyć, coby żadnego syfka do klatki nie włożyć ;-)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Korlis »

Ale nie tylko trzeba wyparzyć bo sa syfki,ale także wiele nieprzyjemnych robali :roll:
heh,taki jak np. kleszcze.Ehhh,nie lubie tych małych,pasożytów :diabel:
Ja osobiscie nie miałam ani jednego kleszcza ,ale mój pies aż 6 :wampir:
:P
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Lulu »

a >>TU<< dokladnie taki sam temat ;)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Beeata »

Polecam polny ,dosyc duzy ,plaski kamien .Dlaczego plaski? Zeby szczur mogl sie na nim polozyc.
Zwykle ,polne kamienie maja zdolnosci lecznicze .Najlepij polozyc w takim miejscu ,gdzie nie ma prawdopodobienstwa ,ze szczurek na niegospadnie np.z hamaczka .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Korlis »

A morskie kamienie też leczą?Bo znalazłam taki jeden morski duży,wyłowiony z wody :wink:
:P
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Beeata »

z tego co wiem to tylko polne ,z tych zwyklych naturalnie nie szlachetnych czy polszlachetnych :)
Z tego co pamietam to kamien polny jest dobry na bole reumatyczne ,ma pozytywny wplyw na przewod pokarmowy i zapobiega powstawaniu piasku w nerkch i woreczku zolciowym .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Korlis »

Acha, a to ja mam takie polne no ale chyba za wielkie :oops:
Bo takie takie gdzies o wym,a zaraz zmierze.
Ach,ma wymiary 41,3cm długości, 20cm szerokosci i 3 cm grubośći :shock:
heh-to chyba nienajlepszy kamień polny :wink:
Bede mósiała poszukać innego
A mam pytanie, a moze być leśny?Bo jutro jade do cioci do lasu,a tam jest pełno kamieni :D
Ale chyba też wielkich :roll:
:P
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: KAMIENIE

Post autor: Maugosia »

[quote="_ulcia_"]Zastanawiam sie czy mozna wlozyc do klatki szczurciow dosc duzy kamien?bo pomyslalam ze moga tak zdzierac pazurki.czy to dobry pomysl??jak myslicie?[/quote]

Można, taki wyparzony w piekarniku. Wielkość kamienia zależna od potrzeb, oraz od przeznaczenia.

Ja do klatki wstawiłam takiego średniej wielkości z lasu o strzukturze lekko szorstkiej pozwalającej scierać pazurki.
Szcuzrcie czesto po nim schodza z póleczki, albo na nim przesiaduja. Taki kamien tez moze sluzyc na lato do schładzania szczurków, tak jak to pisze w odsylaczu, który pdała LuLu ( temat o kamieniach).
Obrazek
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Korlis »

tylko moze byc problem ze beda na niego sie załatwiać.Mocz bedzie wsiakał
:P
AnNi
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 04, 2006 3:27 pm
Kontakt:

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: AnNi »

kamienie moga raczej byc do klatki bo szczury beda moze go gryzly:D
Za tydz. -SZCZURcia

Wreszcie sie doczekałam!
>
{[..]}
}{
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Maugosia »

tylko moze byc problem ze beda na niego sie załatwiać.Mocz bedzie wsiakał
Tak, one na kamień sikają i to systematycznie, i obficie : ), więc co jakiś czas trzeba go wyszorować mokrą szczotką i czyms do mycia (żeby sie pieniło), bo z kamiora nieładnie pachnie po jakimś czasie i uwaga: podczas mycia zapach ten sie nasila. Brr. Zaklejcie sobie nosy ; )

Dodano po 2 minutach:
kamienie moga raczej byc do klatki bo szczury beda moze go gryzly:D
Eee, może gryźć, to nie. Jak im w ząbkach coś zazgrzyta to sie pewnie zniechęcą. W ogole, nie da sie ugryźć kamienia.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”