Kołowrotek i inne zabawy

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Shatra
Posty: 37
Rejestracja: śr lut 26, 2014 6:09 pm

Kołowrotek i inne zabawy

Post autor: Shatra »

Jeden z moich szczurów (rok i 7 miesięcy) ma lekką nadwagę i powoli wprowadzam nową dietę. Zastanawiam się, czy zakup kołowrotka byłby dobrym pomysłem. Czy szczur w tym wieku nauczyłby się korzystać z tej zabawki? Czy jest to bezpieczna forma aktywności?
Co jeszcze można zrobić, żeby Ogonek aktywniej spędzał czas na wybiegu?

link do kołowrotka, który wydaje mi się odpowiedni:

https://animalia.pl/trixie-kolowrotek-d ... oly/26531/
Za TM: GaGa, Janis, Chanel, Blue, Perpetua i Ludwik Kluś
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Re: Kołowrotek i inne zabawy

Post autor: Paula_13 »

Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kołowrotek i inne zabawy

Post autor: smeg »

Kołowrotki o średnicy 30 cm są bezpieczne, małe nie. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że najchętniej korzystają z nich maluchy albo dorosłe szczury, które jako maluchy się tego nauczyły. Nie sądzę, żeby 1,5 roczny szczur z nadwagą chętnie zaczął go używać :P Poza tym to raczej forma aktywności w klatce, na wybiegu najlepiej urozmaicić otoczenie na tyle, żeby szczur sam zechciał je eksplorować. Można go zabawiać piórkiem, zachęcać do polowania, ganiać - byleby się ruszał. A i tak najważniejsza jest odpowiednia dieta - karma nie powinna być stale dostępna w misce ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”