Z czego szelki?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
DolceVita123
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:18 am
Lokalizacja: Opole

Z czego szelki?

Post autor: DolceVita123 »

Bo mam parę pomysłów na szelki ale nie wiem który by mojemu ogonkowi nie zaszkodził, a by był dobry dla niego i jego skóry...
A mianowicie:
- ze sznurka
- z gumy ( nie ocierająca, taka która znajduje się w niejednych spodniach )
- z materiału ?
- sznurówki ( po butach lub nowo kupione w sklepie )

I takie małe pytanko, z czego mogłabym zrobić taki domek, bo z tego co wiem to ze zwykłego pudełka po butach bym mogła też zrobić ale to bym musiała w tedy odciąć to zamknięcie aby domek trzymał się na ściółce, sianie , aby mógł tam siusiać i się ogółem załatwiać... :D
Mam jednego małego łobuza, lecz jestem szczęśliwa że go wg mam :)
RudaWilczyca
Posty: 54
Rejestracja: wt lut 02, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Z czego szelki?

Post autor: RudaWilczyca »

Odpowiem pytaniem na pytanie: "PO CO szelki?" - masz jakąś konkretną potrzebę żeby taką "aparaturę" posiadać, czy po prostu sądzisz że fajnie byłoby ogonka na takich prowadzać? Miałam kiedyś szelki i parciane i takie pełne i powiem ci, że to nie działa. Moje ogonki walczyły z nimi zaciekle, przegryzały, rzucały się i ogólnie były w nich nieszczęśliwe. Więc jeśli masz jakąś konkretną potrzebę (typu nie ma możliwości wolnego wybiegu bo jesteś np. u kogoś w gości) to nie polecam.
Możesz odciąć, wtedy utrzyma się dłużej, ja od całej rodziny zbieram pudełka maści wszelakiej (po butach również) więc mam ich pod ręką kilka - robię dziurę w boku i kładę. W ten sposób mogę też szybko podnieść pokrywkę i wykaraskać stamtąd szczurka jeśli coś by się działo. Ale opcji jest maaasa :D Np, fajnie sprawdzają się tekturowe duże opakowania husteczek, możesz nawet postawić w klatce pełne i patrzyć jak ciury zabierają husteczki i robią sobie z nich gniazda, można zrobić z doniczki, wycinając w rancie półokrąg na wejście, można zrobić z pojemnika/miski plastikowej itepe itede ;)
Awatar użytkownika
DolceVita123
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:18 am
Lokalizacja: Opole

Re: Z czego szelki?

Post autor: DolceVita123 »

no tak ale ja mam problem bo jak u mnie w domu chciałabym go puścić to nie mogę bo jest pełno zakamarków gdzie by mógł wejść i utknąć, a nie bardzo mam pomysły czym je pozakrywać... np. nie mam drzwi od pokoju i może uciec wszędzie ( nie umiem go nauczyć aby się trzymał blisko mnie ), muszę go pilnować aby kot mu nic nie zrobił ( to były tylko przykłady, tak naprawdę powodów jest troszeczkę więcej )

To jak ja mam go pilnować? raczej na kolanach specjalnie nie będę za nim latała...
Mam jednego małego łobuza, lecz jestem szczęśliwa że go wg mam :)
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z czego szelki?

Post autor: olgapsiara »

No super... Nie wypuszczaszgo go?
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
RudaWilczyca
Posty: 54
Rejestracja: wt lut 02, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Z czego szelki?

Post autor: RudaWilczyca »

Polecam zrobienie wybiegu domowej roboty, jak np. ten. Wystarczy trochę starych kartonowych pudeł i taśmy klejącej. Oczywiście szczurki przy odrobinie zmyślności mogą przegryźć ściany i uciec, więc trzeba na nie patrzeć ale mogą sobie biegać wolno.
Sprawa kota - jak wypuszczasz szczurka to kot OBOWIĄZKOWO ląduje w innym pokoju, szczelnie zamknięty i nie ma że tata niechcący go wpuszcza bo chciał cię o coś zapytać. Kilka sekund i możesz się pożegnać z Kajtkiem.
Awatar użytkownika
DolceVita123
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:18 am
Lokalizacja: Opole

Re: Z czego szelki?

Post autor: DolceVita123 »

olgapsiara czy myślisz że ja jestem aż tak stuknięta ( za przproszeniem ) aby trzymać go non stop w klatce! W dniu dzisiejszym latał sobie po pokoju min. 2 lub 3 godziny, a mam zamiar go jeszcze wypuścić... a jak nie dzisiaj to jutro znowu go wypuszczę ale 2x dłużej będzie se latał ( wszystkie dziury pozakrywalam, udało mi się coś wykombinować ). Co najlepsze wpadłam na pomysł aby mój młodszy brat pilnował kota. I się udało tylko teraz muszę wykombinować czym zakryć szufladę przy biurku... ( pozakrywalam wszystkie zakamarki przy biurku ale on się wspina po tych książkach i włazi mi do szuflady gdzie mam książki... )

A jak go wpakowalam juz do klatki to chciał juz lecieć spowrotem na podłogę ale ja niestety musiałam iść do sklepu a tak bez opieki to bym go nie mogła zostawić bo by odkrył jakiś zakamarek i by tam utknął.. :-/
Mam jednego małego łobuza, lecz jestem szczęśliwa że go wg mam :)
Awatar użytkownika
DolceVita123
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:18 am
Lokalizacja: Opole

Re: Z czego szelki?

Post autor: DolceVita123 »

Mój ojczym się właśnie w tym momencie ośmieszył...
Powiedział, a raczej nawrzeszczał na mnie że takie zwierzątka to powinno być wyciągane tylko na 10 MINUT!!! To już lekka przesada, ciekawe jak on by się czul gdy by on siedzaial w klatce cały dzień a na wolna przestrzeń wychodził by tylko na 10 minut... Mam juz naprawde tego dosyć...
Mam jednego małego łobuza, lecz jestem szczęśliwa że go wg mam :)
Leonna
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 10, 2017 10:05 am

Re: Z czego szelki?

Post autor: Leonna »

Słuchajcie, a ja chciałabym Was prosić o małą pomoc. Moje dziecko marzy o szczurku, ale zanim jeszcze przygarniemy takiego zwierzaka, chciałabym się odpowiednio do tego przygotować, w tym właśnie kupić mu odpowiednią klatkę, jak i szelki. Jakiś czas temu znalazłam na tukan24.pl coś takiego https://www.tukan24.pl/trixie-szelki-pe ... -5231.html . Doświadczenia niestety nie mam żadnego, dlatego też powiedzcie mi, czy taki produkt się sprawdzi. Wygląda moim zdaniem jednak solidnie i estetycznie.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Z czego szelki?

Post autor: IHime »

Zacznij od zdobycia podstawowych informacji o szczurkach. Tutaj zebrano skrótowe informacje, które powinny Ci pomóc wystartować: ulotka, szczurze ABC.
W przypadku szczurzastych zawsze mówimy o szczurACH, bo to zwierzaki silnie stadne i trzyma się je minimum w parach tej samej płci. A szelki Ci się zupełnie nie przydadzą, szczury zwykle ich nienawidzą, mają elastyczną klatkę piersiową i wyjdą z dosłownie każdej uprzęży, a spacery to dla nich niepotrzebny stres, ryzyko chorób i ataku drapieżnika (serio).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”