[Wyposażenie] Jakie półki?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Wyposażenie] Jakie półki?

Post autor: jokada »

Zanabyłam dość dużą klatkę (za niewielkie pieniądze), która ma jedną wadę- a mianowicie plastikowe póleczki/pieterka
czy ktos ma może jakiś pomysł :
- jak najłatwiej utrzymać je w czystości? (niestety kiepsko się wyjmują)
- z czego ewentualnie zrobic samemu pieterka?(jak materiał)
- jezeli nie robić samemu to czym wyłożyć te plastikowe?
Ostatnio zmieniony czw lip 15, 2004 3:18 pm przez jokada, łącznie zmieniany 1 raz.
karolinaw
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 25, 2003 11:57 am

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: karolinaw »

Pietrka są z dsiurkami, czy po prostu z plastikowej płyty?
Jeśli klatka ma odczepiane dno, zawsze możesz wziąć Olafa na ramię, a górę klatki zabrać pod prysznic bez konieczności wymiany trocin.
Jeśli dno się nie odczepia -napisz -będziemy myśleć.
Nie wiem czy wysypywałabym coś na półki. Zawsze łatwiej jest wziać klatke do łazienki i przepłukać, niż śćiągać z półek siano i trotki.
Z resztą nawet jak wymościsz czymś półeczki, i tak będziesz musiała za każdym razem je wyczyścić - fakt, że trochę rzadziej.
Może w sklepie ogrodniczym znajdziesz coś miłego na półeczki. Jakąś siatkę -pplastikową czy metalową.
Karolina
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: jokada »

klatka ma odczepiane dno
a póleczki wyglądają jak tacki
faktycznie najwygodniej to wszystko razem pod prysznic wsadzić

tylko im bardziej ja to będę myła tym bardziej Olaf bedzie na to siusiał :?
( no bo przecież musi pachnieć nim :wink: )
PALATINA

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: PALATINA »

Ja ma klatkę, która była dla szynszyli, więc miała drewniane półeczki (moja druga, nowa klatka nadal je ma).
Takie półki oczywiście dla szczurków się nie nadają.
Dlatego zmieniłam je na plastikowe. Wykorzystałam do tego celu deski do krojenia. Kupiłam takie pod kolor klatki.
Oczywiście dziewczyny musiały je troche ponadgryzać, ale w pewnym momencie uznały, że wystarczy i już je zostawiły w spokoju.

Na te półeczki nic nie sypię, spłukuję prysznicem, nie są odczepiane, więc myję z całą klatką. Dziewuchy na nie siusiają, ale na całą resztę też, więc nie ma sprawy.
Półeczki są o.k., w nowej klatce też takie zamontuję, tylko muszę znaleść odpowiednie deseczki do krojenia.
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: niemfa »

Wroce do tematu... Czyli klatka dla szynszyli (nie wiem jakie one sa u was ale w Braniewie to takie duze cos z dwiema dreniwnanymi polkami) nadaje sie? oczywiscie bym musiala zmienic poleczki na plastikowe...a ile by sie tam szczurkow zmiescilo?
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
PALATINA

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: PALATINA »

Dokładnie taką, jak opisaujesz, mam dla swoich dwóch chłopaków.
4 dziewczynki miałam w klatce szynszylowej połaczonej ze "szczurzą".
jagna

plastikowe pó?ki

Post autor: jagna »

Całe szczęście,że macie plastikowe półki, bo szczury zdecydowanie lepiej się na nich czują. Po pierwsze mniej przeciągów, po drugie wygodniej, nie wpijają sie w brzuchy. ja w plastikowych półkach wydłubałam dziurki na środku i w rogach, czasem sypie troche granulek i tyle. Myje pod prysznicem. Nie rdzewieja, nie łamia się na ostro(szczur mi sie kiedys skaleczył o wystajacy pręt). Klattki z drucianymi półkami nie są najlepsze dla szczurów.
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: jokada »

nie wiem czy sie lepiej czują, ja sie z tym czuje nie fajnie
niestety ale z takich półek wolniej paruje
Olaf który sika w jednym miejscu, jak nie miał jeszcze hamaka kładł sie na takim zasikanym żwirku i zapaszek szczura był mocno średni
(w poprzedniej klatce na prętach miał położona szmatkę, łapki mu nie wpadały, no i nie było takiej nieprzyjemnej woni
Moria, która dzis właśnie zrobiło koronke z 1/3 hamaka tez na tymczasowe spanie (ze wzgledu na brak hamaka) wybrała sobie miejsce gdzie sika- na półce...

ech... ide kolejną koszulke poświecić na szczurzy hamaczek :roll:
ADA
Posty: 112
Rejestracja: pn paź 13, 2003 11:38 am

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: ADA »

Dorzucę tu swoje pytanie.

Czy znacie jakieś sklepy w Wrszawie, które miałyby w sprzedaży wyposażenie do klatek. Odziedziczyłam całkiem fajną klatkę dwupoziomową dla Klarci ale nic w niej nie ma poza drabinką łączącą piętra. Sklepy które odwiedziłam (mieszkam na Mokotowie) nie mają żadnych ciekawostek po za kołowrotkami i domkami z drewna zresztą. A ja chętnie kupiłabym jakieś tunele, drabinki itp.Anna Zoo w Galerii Mokotów też nic fajnego nie ma.

I jeszcze pytanie do Aś.
Hamaczek rozpinasz między prętami klatki tuż nad podłogą czy zdecydowanie wyżej?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: jokada »

i Moria i Olaf maja hamaki pod "sufitem"
(wybieraja najwyzsze miejsce do spania)

niestety nie wiem czy gdzieś mozna kupić jakieś drabinki
(moje nie maja żadnych i tak wspinaja sie po klatce)
czasem mozna znajeść jakieś tunele dla chomików, no ale dla dorosłych szczurzastych bedą za małe :(
moje maja kartonowe rury (po papierze) srednicyok 8 cm
jak bys taka chciała to daj znać
jagna

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: jagna »

To jednak prawda, że szczurasy lubia sikac tam gzdie śpia i zapach potrafi być intensywny. Ja jednak zdecydowanie wole klatki z plastikowymi półeczkami.Wystarczy jednak zrobić kilka dziurek w półeczce i mocz spływa.
Daję też miom szczurom chusteczki i papier do domku i wymieniam to codziennie.
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: Gucio »

No ale dlaczego nie mogą być z drewnianymi półkami? Z czego mogę zrobic półki do klatki szerokości 41 cm?
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: Beeata »

bo kazdy szanujacy sie szczur zasiusia je zeby zaznaczyc swoje terytorium. Mocz wsiaka w drzewo i nie daje sie umyc,smrodek pozostanie na wieki wiekow:) Chyba ze pomalujesz je lakierem bezbarwnym (takie ekologiczny na bazie wody ,nie szkodzi zwierzakom)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
olek
Posty: 66
Rejestracja: pn gru 08, 2003 6:27 pm

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: olek »

a moj ma polki z paneli zmywam codziennie mocz z polek i juz sprzatam w klatce co 2 dni i szczur p


achnie
pozdrowionka od moich ogonków
Szatana,Diabła,Henia,Gucia i Maciusia
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

plastikowe pieterka / metalowe pięterka (str.2)

Post autor: Gucio »

Dobry pomysł. Mi zostało trochę paneli z remontu pokoju to coś może wykombinuje. Bo panekle jak na razie to sie świetnie spisują na króliczej klatce na dworku :) :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”