[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gryska
Posty: 353
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:10 pm

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: Gryska »

Witam
Jako, że moja Emilka "wypięła się" na domek i hamak, wpadłam na pomysł innego wykorzystania szmaty do podłogi, którą kupiłam żeby przerobić w hamaczek. Spróbuje wytłumaczyć o co mi chodzi. Moje maleństwo w każdym razie, pokochało mój wynalazek i nie ma już mowy o spaniu gdziekolwiek indziej.

Przepis:
Potrzebna jest szmata. Miękka, z naturalnych włókien, najlepiej taka szara, za 2 zł, typowa szmata do podłogi z odpadów bawełnianych robiona. Do kupienia chyba w każdym osiedlowym sklepie gospodarczym.
Szmatę pierzemy i suszymy (pieron wie koło czego w sklepie leżała).
Następnie, składamy ją wzdłuż na 3 lub 4 części, tak żeby powstał nam dość szeroki pas. Następnie zawijamy ją tworząc "rure", "pierścień" czy jak by to sobie nazwać inaczej.
I już gotowe. Moja Emi wchodzi sobie w tą "rurę" szmacianą i jest wtedy najszczęśliwszym śpioszkiem pod słońcem. Miękko, ciepło i dość ciasno.... więc w sam raz norka dla niej :)

Mam nadzieję, że:
1. Nie zdublowałam czyjegoś już omówionego tu pomysłu;
2. Wyjaśniłam w miarę jasno na czym polega pomysł;
3. Ktoś skorzysta z niego na korzyść swojego Ogonka ;o)
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 8:44 pm przez Gryska, łącznie zmieniany 1 raz.
Emilciu.... Ty wiesz, że nie zapomnę!!!!
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: Lulu »

ja tylko podam jak to z naszymi ogonami (nie wiem jak z innymi, ale moje tak maja).

lubia wszelkie szmaciane gniazda, ale musza miec bardzo dobrze urzadzace wejscie. kiedy im robilam takie szmaciane cuda, i poprostu kladlam na poleczce w klatce to czasami sie ktores polozylo na tym, ale nigdy nie wchodzily do srodka. dopiero jak to podpinam agrafkami i witac, ze TO JEST WEJSCIE do gniazda to chca tam siedziec ;) i ciezko je wyciagnac :lol:
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: Maugosia »

Mój hamaczek tez na tym polega, tzn na tym co opisała Gryska i tylko w takim hamaczku chcą siedzieć, tzn w formie 'zamkniętej', bo na otwartej przestrzni nie lubią leżeć/spać.

Przez jakis czas miałam pomysł, azeby hamaczek zrobic z rekawicy kuchennej (np na zime, bo rekawice bywaja grube jak i chude)... ale do tej pory za ten pomysł się nie wziełam : / "na tapczanie siedzi leń (...) cały dzień"
Obrazek
Obrazek
Gryska
Posty: 353
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:10 pm

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: Gryska »

Moje Słoneczko nawet jak zadepta sobie taką norkę to pamięta (inteligentka w końcu :wink: ) że tam się wchodzi i sama odnawia wejście :)
Takie to sprytne moje Emisiątko :D
Emilciu.... Ty wiesz, że nie zapomnę!!!!
Tomek_N
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:03 am

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: Tomek_N »

Radze wam nie robic nic z agrafkami!
Szczurek moze otworzyc i sie pokaleczyc...
Tomek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: Ewqa »

Agrafki rzeczywiście sa niebezpieczne, natomiast ja wieszam hamak na rozgiętych spinaczach biurowych, są zagięte tak że nie ma ostrych końcówek, natomiast może sznurkożerne szczury nie moga ich przegryźć i zwalić hamaka na ziemię.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: czukukkcza »

ooo,to ja "opowiem" o rękawie z polarka który zrobiłam Pablowi :wink: .
kupujesz w ciuchlandzie polarek na dziecko wielkości ok metra[ :wink: ].
polarek rozkładasz na "czynniki pierwsze"-czyli rozcinasz szwy,aż rozstaną ok 2-3 większe szmatki[część przednia-część tylnia :wink: ]."nierozwalone" zostawiamy tylko rękawki.
wkładamy jeden rękawek do drugiego[by i wewnątrz i na zewnątrz był miękki polarek:)]
przyszywamy "szersze końce" do siebie ściegoem na okrętkę lub płotkiem.ale zszywamy je tak,żeby PRZYSZYĆ do siebie rekawy,a nie je ZSZYĆ,czyli ma być dziura :wink:
i teraz między dwa rękawy wkładamy wypełnienie-izolator.np.watę bawełnianą,ligninę,papier toaletowy,albo skrawki polaru z tej samej bluzy :wink:
zszywamy fastrygą rękawy jeszcze z "węższych końców"-tak żeby szczurek nie wchodził między rękawy.
mój Pablo bardzo lubi=)
moze ktos to jeszcze wykorzysta... :oops:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Desiree
Posty: 71
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 1:56 pm

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: Desiree »

moje wszystkie szczury(cale dwa do tej pory :wink: ) spaly zawsze w starej koszulce, tyle ze kladlam ja poprostu do klatki, a one sobie same ukladaly i robily wejscie:)tyle, ze z czasem musialam wymieniac na nowa o stara byla juz tak poszatkowana ich zebami ze wiecej jej nie bylo jak bylo :) teraz juz mi koszulek brakuje :lol: a hamaczek jak jej zrobilam to tez na wierzchu nie chce spac tylko weszla do srodke, miedzy dwie warstwy koszulki:)
Angie, Tequilla, Frida i Niunia:)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: Nakasha »

Hihi dobry pomysł :) ale tylko, jak ma się mniej szczurków :P

Ja moim po prostu wkładam do klatek stare, miękkie bluzki [mam ich 6, część wkładam, a część się w tym czasie pierze :D], a one same je układają tak, jak chcą i moszczą się w nich ;) Swoją drogą potrafią stworzyć bardzo ciekawe konstrukcje, a i mają zabawę :). Spanie w domkach, czy jakichś szmacianych norkach nie zdaje egzaminu, bo musiałabym ich zrobić chyba z 6, tak, żeby żaden szczur nie był pokrzywdzony ;).

Poza tym one lubią spać na kupie, a gdy do hamaczka wwalało mi się 7 dorosłych, grubych szczurów i zaczynały się wiercić - żadne umocowanie nie wytrzymywało....

Przynajmniej mam inteligentne szczury, bo nie gryzą szmatek, a tylko je łapkami układają ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Banditka
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 11:26 am

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: Banditka »

tez chetnie podziele sie moim pomyslem...moj ogonek spi w skarpecie.....w starej skarpecie ktora ma np dziure na piecie.....rozrywam ta dziurke zeby byla wieksza i wkladam skarpete do klatki....a ogonek sam sie zadomawia w niej pozdrowienia
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: grzegorz »

moje sipa tez w skarpetach ale lubia tez grube reczniki
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Akcesoria] - "Norka" ze szmaty...

Post autor: czukukkcza »

aaa,rękaw jaki ja proponuję mozna użyć w procesie oswajania szczurka z naszym zapachem :wink:
rękaw jest cieplutki,milutki,a w środku na dodatek jest ciemno-idealne miejsce do spania dla ogonka.
jeżeli "ponosimy" chwilę ten rękaw to w środku pozostaje nasza nutka zapachowa :wink:
zwierzak będzie kojarzył nasz zapach z czymś przyjemnym,ha!
przydatne przy bardzo młodych szczurkach :albino:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”