[PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[PORFIRYNA] a moze krew

Post autor: Ratata »

A jesteś pewna, że krew pochodziła z prącia? Czy może tylko było nią przybrudzone?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[PORFIRYNA] a moze krew

Post autor: ESTI »

Agatic17, obserwuj, jesli plamki ciemnej krwi beda sie pojawiac, to oznacza to porfiryne, jesli natomiast znowu zobaczysz krew w okolicach narzadow plciowych, to pisz i najpeiej idz do dobrego weterynarza.
Obrazek
Agatic17
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 05, 2006 8:56 pm

[PORFIRYNA] a moze krew

Post autor: Agatic17 »

jestem pewna ze ta krew pochodzila z pracia. mial ja na samym praciu.zachowuje sie jak najbardziej normalnie.gania po klatce,skalcze...czy to jest powazne???:( ledwo sie do mnie przyzwyczail mam go niecale 2 tyg:(

oglądłam go teraz tez dokładnie i niewidze śladu zranienia czy zadrapania... niedaje mi spokoju ta krew..:( :sad3:

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Nie Paź 22, 2006 2:38 pm ]
Posty scalone. Przez 60 minut od wyslania posta mozesz go edytowac - korzystaj z tego kiedy chcesz cos dopisac.
/ mod. LuLu
Ostatnio zmieniony ndz paź 22, 2006 1:38 pm przez Agatic17, łącznie zmieniany 1 raz.
Juni
Posty: 534
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 11:01 am

[PORFIRYNA] a moze krew

Post autor: Juni »

Agatic17, edytuj swoje posty. Możesz to robić przez godzinę od napisania. A jesteś pewna, że to nie żaden uraz mechaniczny? Np. że nie obtarł sobie skóry?
Dyrekcja ZOO ogłasza:
Prosimy nie karmić Trolli!
Sezon polowań na Trolle rozpoczęty! 8)


***
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[PORFIRYNA] a moze krew

Post autor: Piter »

obejrzyj okolicę prącia i popatrz czy włosy przypadkiem nie oplotły go, wtedy chcąc oczyścić je szczurek potrafi nieźle tą okolicę rozgryźć
są tam postrzępione włosy?
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[PORFIRYNA] a moze krew

Post autor: Elbereth »

A może ta krew nie jest z prącia, tylko z moczu? Jeżeli tak, to możliwe, że to jest kamica pęcherza moczowego. Temat o tym http://szczury.org/viewtopic.php?t=5051 .
Z tego tematu:
[quote="krwiopijka"]niedawno kolejne objawy jednak sie pojawily (niemal ksiazkowe):
[...]
- krew w moczu (widoczna na chusteczce higienicznej lub, bezposrednio po oddaniu moczu, w okolicach penisa), [/quote]

Najlepiej idź z nim do weterynarza (tylko takiego, żeby się znal na szczurach, poszukaj jakiegoś z Twojego miasta w dziale "Weterynarze"). Nawet jeśli to nie krew, tylko porfiryna, to i tak nie jest z nim dobrze :-( .

Jeszcze rada na przyszłość: dawaj jakieś czytelniejsze tematy, jak widzi się "pomózcie!!!!!!!!!!!!:(((", to nie wiadomo, czy szczur złamał sobie łapkę, choruje na serce, czy jeszcze co innego.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
dziuch
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 05, 2007 12:45 pm

:(

Post autor: dziuch »

potrzebuje waszej pomocy!
moja mala miala wycieki polifiryny z oczek i z noska wsumie ich nie widzialam poniewaz starannie sia zawsze myla, ale zeby sprawdzic czy to ustaje dalam jej do domu chusteczke higeniczna i zauwazylam ze wycieki nie znikaja...a w dodatku dzis patrze ze pojawily sie jakies nowe zolte...!! nie wiem co robic a i dodatkowo miala drgawki :( ide do weta jutro ale moze i wasze szczuraski mialy cos takiego?

moja sara cierpi:((

a je normalnie biega itp
kocham moje 2 skarby
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: ESTI »

dziuch, ciezko cos stwierdzic. Objawy moga swiadczyc o wielu sprawach, od stresy poczawszy do zblizajacej sie choroby.
Do jakiego weta idziesz?
Obrazek
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: PaulinaK »

Przed chwilą, gdy Puśka (mój pies) przez pręty wąchała Miśie zauważyłam, że mała ma wokół nosa ma duzą czerwonawą plamkę, co to może być ?

Poryfiryna?

_________
Post zostal polaczony z istniejacym tematem o podobnej tresci.
Prosz korzystaj w przyszlosci z opcji SZUKAJ i SPISOW TRESCI.
ESTI adm.
Ostatnio zmieniony czw sty 25, 2007 1:51 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: Czerwona plama wokół nosa

Post autor: ESTI »

PaulinaK - poczytaj tematy o porfirynie, na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Czerwona plama wokół nosa

Post autor: PaulinaK »

Tak, wiem. Tylko się wystraszyłam trochę :D
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
suspense
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 23, 2007 4:45 pm

Porfiryna/Krew wokół oczu

Post autor: suspense »

Szczura mam od niedawna. Od samego początku cicho kichał, raz częściej, raz rzadziej, normalnie się zachowywał (jedzenie etc.)
Dzisiaj zobaczyłam u niego dość duże ślady wokół oczu krwi ? nie jestem pewna czy to krew.
Gdzie po godzinie – odkąd weszłam do domu – ślady owej wydzieliny znikły. Poczytałam trochę na forum, już się uspokoiłam.
Po upływie jakiegoś czasu posprzątałam mu klatkę, wydzielina znowu się pojawiła.
Nie wiem o chodzi. Szczur (albo ja jestem przewrażliwiona) niby leży dziwnie [sądzę, ze może jest mu po prostu gorąco] – nic poza kichaniem i właśnie tą niepokojącą krwią [?] nie ma. Nadal zachowuje się normalnie, je, biorę go na ręce, żywo chodzi ….


???
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Porfiryna/Krew wokół oczu

Post autor: maua_czarna »

sprobuj zmienci sciolke - kichanie moze byc wynikiem alergii. jesli to nie pozmoze,wybadaj po jakim pozywieniu pojawia sie kichanie -to takze mozliwe,ze ma alergie na jakis pokarm.
skoro masz go od niedawna,to najprawdopodobniej porfiryna-zwierze sie stresuje. ile poswiecasz mu czasu?wyjmujesz go z klatki, puszczasz na kolana?

co do lezenia -gryzonie zle znosza temperatury takie,jak dzis.postaw klatke w cieniu,otworz okno(byle nie stal na przeciagu!) mozesz tez polozyc mokry recznik na klatce(jednak wez taki niepotrzebny-moze zostac wciagniety do klatki)
powodzenia!mam nadzieje,ze to nic powazniejszego,a tylko takie najprostsze wytlumaczenie jego zachowania:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

RE: Porfiryna/Krew wokół oczu

Post autor: lxxx »

Nic dodać, nic ująć do postu maua czarna. Proponuję jeszcze tylko skorzystanie z okazji i znalezienie w okolicy weterynarza znającego się na gryzoniach. Forumowicze chętnie doradzą ale leczyć może tylko lekarz.
Mam nadzieję, że ciurek wyzdrowieje i może doczeka się towarzysza np. z interwencji. Na pewno by chciał :hoprat:
PS Zapraszamy do lektury forum
Ostatnio zmieniony śr maja 23, 2007 5:21 pm przez lxxx, łącznie zmieniany 1 raz.
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: Porfiryna/Krew wokół oczu

Post autor: KEN-KON »

Ja też tak uważam jak wy.Może wystarczy po prostu zmienić ściółkę.I wszystko powinno wrócić do normy. :-)
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”