kiwa główką..

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nitescense
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 17, 2008 5:41 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kiwanie głową

Post autor: nitescense »

Od poniedziałku mam Lunę. Nie mam doświadczenia ze szczurami, więc chciałam najpierw oswoić ją, a później przygarnąć jej koleżankę dla towarzystwa, aby nowa szczurka nauczyła się już trochę od Luny, było by łatwiej.

Była jedyną dziewczynką wśród braci, przypadkiem poznałam dziewczynę, która mi ją zaoferowała, bo widziała, że kupuję klatkę i szukam szczurki. Nie kupowałam jej w sklepie zoologicznym. Gdy ją dostałam Luna miała delikatny katarek, myślałam że to przez chwilę na dworze, gdy przenosiłam ją do samochodu, a później do domu, ale nie chce jej przejść. Czasem w ogóle nie kicha a innym razem robi to non stop.

Drugą rzeczą jaka mnie niepokoi jest jej kiwanie główką. Czasem jak stoi i się w coś wpatruje to kiwa głową na boki, całe ciałko jej tak delikatnie chodzi, jakby nie mogła złapać równowagi. Za to nie ma problemu ze wspinaniem się, skakaniem, zabawami, nigdy nie upadła, jest zwinna i bardzo żywa, a jednak dziwnie wygląda to kiwanie główką, wygląda jak w transie.

Od dwóch dni przeszukuję tematy z weterynarzami w okolicy i w poniedziałek się z nią wybieram do weterynarza mojego psa (Molicki & Molicki w Dąbrowie Górniczej), jednak dalej się niepokoję o nią i jej dziwne zachowanie. Czy to może być coś poważnego?
"...droga do szczęścia jest ciemna i nieznana...., ale rozświetla ją nadzieja!"
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kiwanie głową

Post autor: Cyklotymia »

Czy to jest szczur z czerwonymi oczkami? One ogólnie mają słaby wzrok i kiwają się, żeby złapać ostrość. Tak więc jeśli masz albinoska, to nie masz się czym martwić.
Awatar użytkownika
nitescense
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 17, 2008 5:41 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kiwanie głową

Post autor: nitescense »

Nie, Luna wygląda tak:
Obrazek

Kolor oczu to chyba dark ruby? Tylko dlaczego kiwa całym ciałem?
"...droga do szczęścia jest ciemna i nieznana...., ale rozświetla ją nadzieja!"
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kiwanie głową

Post autor: Paul_Julian »

Masz mozliwosc nagrania filmiku ? Może ona słabo widzi i dlatego sie kiwa ? Jest w koncu jasnym szczurkiem , może nie widzi całkiem dobrze, skoro ma ciemnoczerwone/brązowe oczka (w koncu to nie czarny) ?
I to kiwanie własnie tak wyglada jakby była w transie , moja to sie nawet czasem prawie przewróci od tego kiwania .
Nie udało mi się znaleśc na youtube filmiku , ale moja wtedy stoi na 4ch łapkach i się buja . Tylko tyłek jej sie nie buja .

Normalny łaciatek kiwa łebkiem jak ocenia odległość np. do skoku . Moze stac na dwóch łapkach i "niuchać" i kiwać łebkiem .
Luna jest malutka , a świat jest wielki , więc trzeba się mocno nakiwać , zeby go uchwycic :)

Jest śliczna , wygląda na zdrową ciekawską szczurzynkę . Moja poprzednia labinka sie nie kiwała , a Florka się kiwa .
Być może , jak ogonki się oswoją z półeczkami i tym co jest w klatce , będą się poruszać bez kiwania , na węch i pamięc .

Mam nadzieję , że przejdzie jej katarek . Mozesz jej na razie wymienić ściólkę na reczniczki , bo może kicha na sciółkę .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nitescense
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 17, 2008 5:41 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kiwanie głową

Post autor: nitescense »

Dzięki za pocieszającą odpowiedź :) rzeczywiście może ocenia co gdzie jest :)

a katarek hmm raczej nie przez ściółkę, czasem jak jest w klatce to ani razu nie kichnie, a potem wyjdzie i jest kichanie non stop :) to już zostawię weterynarzowi w takim razie, żeby ocenił czy to przeziębienie etc.

Uspokoiłaś mnie bardzo z tą główką :) mam nadzieję, że jej szybciutko minie, więc zaczynam na poważnie poszukiwania koleżanki ;)
"...droga do szczęścia jest ciemna i nieznana...., ale rozświetla ją nadzieja!"
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiwanie głową

Post autor: Hanka&Medyk »

Nasza Omega (rubinowe oczka) też czasami wykonuje takie gesty główką, jakby "radarowała" okolicę :) Wygląda to komicznie, bo czasem ma się wrażenie, że zaraz się przewróci.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiwanie głową

Post autor: isia28 »

skoro ma katarek to moze miec tez zapalenie ucha srodkowego. bardzo czesto wystepuje to razem. na pewno osluchanie nie zaszkodzi. ale szczurci jest przepiekna :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kiwanie głową

Post autor: zalbi »

może ja napisze inaczej: szczury czarnookie maja lepszy wzrok od tych czerwonookich.

więc nie bój się, ona "łapie ostrośc". ja to w czerwonookich ogonach uwielbiam. zauwazyłam jednak, że moim szczurem przechodziło to z wiekiem.


a jeżeli weźmiesz jej jak najszybciej oswojoną koleżankę z adopcji, to i ona będziesz szczęśliwsza i Tobie będzie łatwiej z oswajaniem.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
nitescense
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 17, 2008 5:41 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kiwanie głową

Post autor: nitescense »

zalbi pisze: a jeżeli weźmiesz jej jak najszybciej oswojoną koleżankę z adopcji, to i ona będziesz szczęśliwsza i Tobie będzie łatwiej z oswajaniem.
ehh... czyta się całość. w moim ostatnim poście pisze, że wszystkie obawy rozwiane, więc szukam koleżanki.
"...droga do szczęścia jest ciemna i nieznana...., ale rozświetla ją nadzieja!"
Awatar użytkownika
Abaddon665
Posty: 63
Rejestracja: pt sty 30, 2009 2:31 pm
Lokalizacja: Kraków / Świdnik

szczurek z "chorobą sierocą"

Post autor: Abaddon665 »

Witam : )

może ktoś sie spotkał z taką pewną dziwną przypadłością...
a mianowicie, moja szczurcia (3-4miesiące) od samego początku jest jakby lekko "trzepnięta", kiedy stoi i przygląda się czemuś, buja się na boki, delikatnie ale jednak zauważalnie. w normalnym funkcjonowaniu jej to nie przeszkadza. zmartwiłem się jednak, kiedy dzisiaj podczas zabawy i karmienia dostawała "tików" całym ciałem, podskakiwała lekko jakby wbrew swojej woli (na 90% jestem przekonany, że to coś anormalnego).

Ma ktoś jakieś rady, pomysły?
Może tylko uaktywniły się geny przodków - szczurów okrętowych?
Dzisiaj jeszcze sprawdzę, czy bujanie wzmaga się przy szantach.

Dodam również, że szczurcia jest jak nabardziej żywotna, apetyt ma i to spory-spory, bawić się lubi, po nocy tak harcuje, że spać nie daje. : )

Co to może być?
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: szczurek z "chorobą sierocą"

Post autor: Sheeruun »

Bujanie się jest normalną cechą szczurów. Z powodu swojego słabego wzroku często muszą "łapać ostrość" aby coś zobaczyć - i dlatego się kiwają na boki.
Nie jest to nic anormalnego ;)
A swoją drogą..taki temat juz jest... :P
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Abaddon665
Posty: 63
Rejestracja: pt sty 30, 2009 2:31 pm
Lokalizacja: Kraków / Świdnik

Re: szczurek z "chorobą sierocą"

Post autor: Abaddon665 »

tematu podobnego szukałem, acz nie znalazłem.

a zdziwiłem się dlatego, bo u swoich dwóch pozostałych ogonów nigdy nie zaobserwowałem czegoś podobnego ;)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: szczurek z "chorobą sierocą"

Post autor: lavena »

Abaddon665 pisze: Może tylko uaktywniły się geny przodków - szczurów okrętowych?
Dzisiaj jeszcze sprawdzę, czy bujanie wzmaga się przy szantach.
I jeszcze rumu jej polej :P

A czy szczuras nie jest przypadkiem albinosem? Albinosy się tak bujają łapiąc ostrość.
Awatar użytkownika
Abaddon665
Posty: 63
Rejestracja: pt sty 30, 2009 2:31 pm
Lokalizacja: Kraków / Świdnik

Re: szczurek z "chorobą sierocą"

Post autor: Abaddon665 »

lavena pisze:
Abaddon665 pisze: Może tylko uaktywniły się geny przodków - szczurów okrętowych?
Dzisiaj jeszcze sprawdzę, czy bujanie wzmaga się przy szantach.
I jeszcze rumu jej polej :P

A czy szczuras nie jest przypadkiem albinosem? Albinosy się tak bujają łapiąc ostrość.
Nie, ewidentnie nie jest albinosem - jest szaro-siwa, taka "przydymiona" i ma czarne oczy :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: szczurek z "chorobą sierocą"

Post autor: Sheeruun »

A czy szczuras nie jest przypadkiem albinosem? Albinosy się tak bujają łapiąc ostrość.
Nie tylko albinosy - u mnie wszystkie moje szczurasy się tak bujają, a albinosa nie mam.. jedynie czerwonookiego szampańskiego Artka.. ;)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”