kiwa główką..

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczurek z "chorobą sierocą"

Post autor: Paul_Julian »

Bujają sie czerwonookie , bo słabo widzą :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: szczurek z "chorobą sierocą"

Post autor: Paweł69 »

Leciutkie bujanie się szczurci nie musi być objawem jakiejś choroby, tylko lekką wadą wzroku.
Obserwój ogoniastą, jeśli jednak zauważysz inne niepokojące objawy, typu utrata rwnowagi, natychmiast skontaktuj się z weterynarzem. Co do drgań podczas zabawy, które opisujesz, może to być objaw rujki.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: szczurek z "chorobą sierocą"

Post autor: Magamaga »

Jeśli jest husky to ma oczka dark ruby a nie czarne.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Abaddon665
Posty: 63
Rejestracja: pt sty 30, 2009 2:31 pm
Lokalizacja: Kraków / Świdnik

Re: szczurek z "chorobą sierocą"

Post autor: Abaddon665 »

Okej : )
dzięki wielkie : ]
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

kiwa główką..

Post autor: `naatka »

moja elka, bez przerwy jak stoi kiwa głową na boki, ale nie lekko tak perfidnie .. Wolno i w prawo i w lewo i tak ciągle.. co to może być? ???
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: kiwa główką..

Post autor: Cyklotymia »

Ma czerwone oczka? U czerwonookich to normalne, łapią w ten sposób ostrość :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: kiwa główką..

Post autor: Paul_Julian »

A to wacik (albinos) ? Czerwonookie szczurki (lub rubinowookie) tak wyostrzają swój wzrok. to nie choroba. Po prostu bardzo słabo widzą :)
Mogą to być albinoski, może być husky (srebrny), szampanek( taki beżowy) -one mają czasem czerwone oczka.
Z czasem jak sie nauczy gdzie co jest to bedzie się kiwać mniej:)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: kiwa główką..

Post autor: `naatka »

to albinosek własnie :D a juz sie martwiłam z mamą że ma jakiś uraz czy coś. ;) dzieki
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: szczurek z "chorobą sierocą"

Post autor: Dulcissima »

Sheeruun pisze:
A czy szczuras nie jest przypadkiem albinosem? Albinosy się tak bujają łapiąc ostrość.
Nie tylko albinosy - u mnie wszystkie moje szczurasy się tak bujają, a albinosa nie mam.. jedynie czerwonookiego szampańskiego Artka.. ;)

Właśnie.. u mnie w taki sposób kiwały się do tej pory tylko albinoski. Parę dni temu przygarnęłam 4 szczurki z Kutna - dwie to czarne kapturki, dwie niebieściaste kapturki. Czarne nie bujają się, za to niebieściaki a i owszem. Podejrzewam wadę wzroku, ale z pozostałymi czynnościami babki nie mają problemów - normalnie skaczą, biegają, wspinają się. Zastanawiam się, czy iść do weta, czy może jeszcze spróbować zrobić im zdjęcie z użyciem lampy błyskowej pod odpowiednim kątem, żeby na 100% upewnić się, że oczka mają czarne, a nie ruby?
baryś
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 01, 2011 10:49 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: kiwa główką..

Post autor: baryś »

mmm też jestem z Dąbrowy :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: kiwa główką..

Post autor: nausicaa »

Dulci, ostatnio też jedni moi znajomi mówili, że ich blutka, taka dość jasna raczej silverka mimo czarnych oczek tak się kiwa. albo to przypadek albo może gen blutkowy daje też efekt słabszego wzroku? tak czy siak pewnie i tak mało da się zrobić...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: kiwa główką..

Post autor: Dulcissima »

trudno określić, możliwe, że to faktycznie genetyczne. Robiłam zdjęcie z lampą z kilku różnych kątów, oczka są czarne. Moje blutki ewidentnie mają wadę wzroku, mam nadzieję, że nie jest ona poważna.
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: kiwa główką..

Post autor: furburger »

och jak dobrze że czasem inni mają takie same obawy jak ja :D
Od wczoraj mam czerwonooką panienkę i właśnie dziś zobaczyłam jak kiwa się jej główka na boki w takim skupieniu jakby cała stoi tylko ta główka jej się tak kiwa i jeśli to rzeczywiście łapanie ostrości to już jestem spokojna :D
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: kiwa główką..

Post autor: molll »

moje smyki też tak robia mimo że jedna ma oczka bardzo ciemne a druga takie mocno ciemne bordo - nazwalabym :) przesłodko to wygląda jak przystają na chwilkę kiwają się a po chwili wystrzelają pędem do przodu :) przynajmniej wiem kiedy na mnie patrzą :D
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: kiwa główką..

Post autor: kaka958 »

Uff to mnie uspokoiliście :D Moja nowa mała też się kiwa już myślałam że ma coś z mózgiem a moją panikę wzmacniało to że jest z zoologa :/
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”