[OCZY] Zwichnięcie soczewki

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] Zwichnięcie soczewki

Post autor: Paul_Julian »

To normalne po śmierci, nie jest powodowane zaćmą. Nie wiem, czym to dokladnie jest powodowane, ale po smierci ustają wszystkie funkcje zyciowe. Oczka nie są już ukrwione, nie dostają tlenu, nie ma nawilżenia i po prostu powoli obumierają komórki.

Szczerze to dla mnie patrzenie na oczka to 1sza rzecz jaką sprawdzam, gdy chcę wiedzieć czy szczur żyje. Jak masz chorego szczura , to i tak będzie miec błyszczące oczka. Czasem jest tak, że wiesz, ze szczur może umrzec w każdej chwili. I żeby nie przeszkadzać, gdy jest zakopany w papierki - patrzysz na oczka - jak się świecą, to znaczy, że jeszcze żyje.

Oczka po śmierci i zamglone wskutek choroby wyglądaja inaczej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: [OCZY] Zwichnięcie soczewki

Post autor: tuśka »

To w takim razie pierwszy raz sie z tym spotykam choc chowalam juz i myszki i świnki morskie i psa itp i żadne z nich nie miało tak. No ale ok, dziękuje za szybką odpowiedź :)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] Zwichnięcie soczewki

Post autor: Paul_Julian »

Z tego co zauwazyłem, to zalezy tez od ogólnego stanu zdrowia - inaczej będzie wyglądac chory szczurek po śmierci, inaczej zdrowy. A, i przy albinosach i po śmierci z choroby płuc zauwazylem bardzo grubą tę "łuskę" posmiertną.

Ale to temat na inną dyskusję , jak ktos coś ciekawego doda, to najwyżej się wydzieli temat.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [OCZY] Zwichnięcie soczewki

Post autor: nausicaa »

moje szczury z kolei często tak mają, szczególnie po przetrzymywaniu ich w zamrażarce te plamki się pojawiają
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: [OCZY] Zwichnięcie soczewki

Post autor: tuśka »

a ja znowu chciałabym zapytać o te plamki...
trochę ponad tydzień temu moja szczurzyca miała operację. kiedy siedziałam przy niej gdy się wybudzała, zauważyłam że na obu oczkach pojawiły się białe plamki. tu macie zdjęcie(chodzi o tą dużą plamkę, ta mała to błysk):
Obrazek

po jakiejś godzinie te wielkie plamy zamieniły się w dwie maleńkie plamki na każdym oku po czym zniknęły po około półgodzinie. pierwsze skojarzenie-zaćma. szczurcia ma ponad dwa lata więc zbytnio się nie przejmowałam. pomyślałam że najpierw jeszcze poobserwuje a jak co to pójdę do weta na załagodzenie tego stanu. jak już pisałam minął od tego czasu ponad tydzień a te plamki jak zniknęły tak się do tej pory nie pojawiły. codziennie wieczorem przez kilka godzin sprawdzam czy się pojawiają, ale znaku nie ma. w takim razie co to było ? dlaczego pojawiło się to tylko raz ? czy to jednak zaćma ?
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”