ślepy szczurek?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
katarzyna101
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 21, 2011 11:25 pm

ślepy szczurek?

Post autor: katarzyna101 »

Mój szczurek ma około 4 miesiące. Po kupnie było wszytko dobrze, skakał, bawił się itp. Ostatnio zauważyłam, że jest bardziej ostrożny podczas wypuszczania, stawia niepewne kroki, trochę nadmiernie wącha, teraz nawet nie reaguje, gdy wodzę palcem niedaleko jego oczu, kiedyś ruszał głową ruchem mojego palca. Czy to są objawy ślepoty?
Nie wpada na szczęście na przedmioty ani nic. Obawiam się, że skutkiem tego mógł być upadek. Któregoś razu szczurek spadł ze średniej wysokości:(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ślepy szczurek?

Post autor: noovaa »

To czy jest ślepy można sprawdzić u weterynarza. Ale dla szczurków oczy są najmniej potrzebne ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ślepy szczurek?

Post autor: klauduska »

a czy twój szczurek ma kolegę?
katarzyna101
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 21, 2011 11:25 pm

Re: ślepy szczurek?

Post autor: katarzyna101 »

Szczurkowi nie przeszkadzałoby to jakoś bardzo w jego życiu codziennym?
Nie, nie ma kolegi
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ślepy szczurek?

Post autor: klauduska »

Szczury to zwierzęta stadne i trzeba zaadoptować szczurkowi kolegę, żeby nie czuł się samotny.

Nie przeszkadzałoby. Szczury poruszają się bardziej za pomocą węchu niż wzroku. Czerwonookie np. ślepną z biegiem czasu. Jeżeli twój teraz nie ma problemów z poruszaniem się normalnie, to nie powinien też później.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”