Złamana szczęka

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Złamana szczęka

Post autor: gruszka1990 »

Pomocy ;(

Przed chwilą stała się tragedia. Moja szczurka zaczepiła się o moje spodnie i została strasznie niefortunnie przygnieciona... Byłam przerażona jak zobaczyłam co się stało. Mała chyba ma złamaną szczękę. Nie mogła w ogóle jej zamknąć. Krew po prostu leciała ciurkiem... Teraz jest w drodze do weterynarza z moim chłopakiem, całe szczęście zgodzili się poczekać z zamknięciem lecznicy, bo jest otwarta tylko do 11.. Jestem roztrzęsiona, boje się że mała tego nie przeżyje. Czy ktoś miał kiedyś podobną sytuacje? Nie mogę sobie wybaczyć, że stało się coś tak strasznego ;(
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Złamana szczęka

Post autor: gruszka1990 »

Weterynarz powiedział, że to tak niefortunne miejsce że nawet nie da się nic zrobić. I musi się samo zrosnąć. Boje się, że się nie zrośnie ;( dostała jakiś zastrzyk przeciwobrzękowy. Biedulka :( Trzeba będzie ją karmić i poić przez strzykawkę. Lecę do sklepu po gerberki, czy kupić jej coś jeszcze? nie mam pojęcia nawet czym ją karmić :( Myślę, że nie wpuszcze jej do klatki z innymi szczurami, żeby jej się nic nie stało jak będzie łazić po wszystkich tych drabinkach i półeczkach :( Póki co będzie siedziała w transporterze. Powiedzcie mi czy jest dla niej jakiś ratunek? :(
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Złamana szczęka

Post autor: Flaumel »

Nutridrinka też kup. Myślę, że rzadka kaszka dla dzieci zrobiona na wodzie też się nada. I będzie dobrze. Zobaczysz. Kciuki.
Obrazek
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Złamana szczęka

Post autor: gruszka1990 »

Mała normalnie rusza dolną szczęką, pije, je gerbera, ale nie ma zębów na dole a weterynarz nawet tego nie zauważył ! :/
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Złamana szczęka

Post autor: Magamaga »

Obawiam się, ze kiepski to wet. Grunt żeby mała dostała coś przeciwbólowego.
Masz jakiegoś lepszego weta pod ręką czy nie bardzo?
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Złamana szczęka

Post autor: gruszka1990 »

A był nawet polecany na forum. Może jest dobry tylko wtedy kiedy nie jest 5 min przed zamknięciem? bo odczucia są takie że zrobił to na odwal. Mała dostała tylko zastrzyk przeciwobrzękowy. Mamy możliwość pójść jeszcze dziś po południu do naszego zaufanego weta.
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Złamana szczęka

Post autor: Dulcissima »

Mój Kapselek też miał podobną sytuację, chociaż obyło się bez krwi. Też nie za bardzo mieli jak to poskładać, przez 2 tygodnie mieszkał w oddzielnej klatce i tylko gerberkami się odżywiał, nutridrinkiem, kaszką i rozciapanymi lub startymi warzywami/owocami. Do tego dostawał przeciwbólowe i przeciwobrzękowe zastrzyki, ale wyszedł z tego bez problemu.

OT: Chociaż po tym całym zdarzeniu miałam ochotę obciąć sobie tę nogę, którą go nadepnęłam :(
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Złamana szczęka

Post autor: Magamaga »

Ja bym poszła raz jeszcze do zaufanego weta.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Złamana szczęka

Post autor: gruszka1990 »

Myślę, że pójdziemy jeszcze dziś, najpóźniej jutro. Nie sprawia wrażenia jakby ją ta szczęka bolała, bo normalnie lizała strzykawkę, po prostu z takim apetytem jak nigdy. Sama nie wiem czy te ząbki jej wypadły, boje się ją dotykać żeby nie sprawić jej bólu. Teraz odpoczywa w transporterku, śpi cały czas. Prosimy o kciuki dla mojej Grubej, która ma takiego cholernego pecha i teraz jest już nawet najchudsza z całego stada, przez wszystkie choróbska co się jej czepiają!
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Złamana szczęka

Post autor: Ogoniasta »

matko kochana :( biedactwo...trzymam kciuki :(

Gerberki też możesz troszkę płynniejsze zrobić (przegotowanej wody troszkę....albo po prostu gerberkowe zupki kupuj).
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Złamana szczęka

Post autor: gruszka1990 »

Zupki wcina aż się uszka trzęsą :) zastanawiam się tylko nad jednym, czy jeśli będzie się lepiej czuła, czy wpuścić ją do klatki z pozostałymi szczurami? Nie mam chorobówki, została w domu u rodziców... Nie chcę też jej męczyć w transporterze.
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Złamana szczęka

Post autor: S. »

Dla swojego bezpieczeństwa, lepiej jak będzie sama w transporterze.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Złamana szczęka

Post autor: nausicaa »

może zapytaj kogoś, to Ci pożyczy chorobówkę?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Złamana szczęka

Post autor: gruszka1990 »

Ona tylko śpi na hamaczku, reszta szczurów nawet jej nie zaczepia, widać że jest ospała.. Jutro idziemy do weta. Martwi mnie to że ona cały czas jest napuszona taka, nie pije wody, ale je dużo gerbera
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Złamana szczęka

Post autor: nausicaa »

spróbuj jej dać wodę z sokiem malinowym, posłodzoną albo jakiegoś kubusia, może chętniej wypije:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”