Porfiryna z oczu?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Porfiryna z oczu?

Post autor: Tooru »

Witam. Od kilku dni moja Zosia ma problem z oczami. Z kącików leci jej coś, co trudno mi raczej nazwać krwią. Za mało intensywny kolor. Nie wiem, czy to porfiryna, wcześniej z Lolą było podobnie, Franka też to miała. Zaczerwienione, mokre w okół oczu. Nie wiem jak to nazwać. Poniżej wrzucam zdjęcia (trochę nie wyraźne, bo to wiercipięta, hehe), wiem, że pomożecie, lub doradzicie. Przy okazji przydałaby się też jakaś dobra klinika weterynaryjna na terenie Krakowa. Jestem z huty, ale, gdy będzie trzeba to dojadę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Co to za substancja?
Mam zgłosić się do weterynarza? (Jeśli tak to jakiego leczenia mam się spodziewać?)
Czy to groźne?

Będę wdzięczny za odpowiedź.
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Porfiryna z oczu?

Post autor: nausicaa »

tak, porfiryna wypływa właśnie z gruczołów za oczami i jest rosmarowywana po pysiu. polecam użyć szukajki:P jeśli szzcur nie jest osowiały, je, nie puszy się itd, to może byc np ze stresu. jeśli są inne objawy lepiej iść do weta.

najlepsza w krk jest wg mnie dr Banaś, przyjmuje na lwowskiej (podam Ci nr tel na pw, bo ona jest tam tylko w konkretnych dniach).jako drugą i do operacji polecam dr Lewandowską w oazie (wpisz sobie oaza weterynarz kraków w googlu i zadzwoń, bo trzeba sie umawiać na zapisy)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porfiryna z oczu?

Post autor: Tooru »

nausicaa pisze:tak, porfiryna wypływa właśnie z gruczołów za oczami i jest rosmarowywana po pysiu. polecam użyć szukajki:P jeśli szzcur nie jest osowiały, je, nie puszy się itd, to może byc np ze stresu. jeśli są inne objawy lepiej iść do weta.

najlepsza w krk jest wg mnie dr Banaś, przyjmuje na lwowskiej (podam Ci nr tel na pw, bo ona jest tam tylko w konkretnych dniach).jako drugą i do operacji polecam dr Lewandowską w oazie (wpisz sobie oaza weterynarz kraków w googlu i zadzwoń, bo trzeba sie umawiać na zapisy)
Rzecz w tym, że właśnie jest osowiała, ma mniejszy apetyt, i od niedawna ma tak jakby napuchnięty pyszczek, a dokładniej w okolicach nosa (konkretnie tam skąd wyrastają wibrysy). Nie wiem, czy to coś może znaczyć, ale wcześniej na pewno tak nie miała.

Czy ta Pani Weterynarz przyjmuje w jakiejś klinice weterynaryjnej, czy osobiście?
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Porfiryna z oczu?

Post autor: Paul_Julian »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=168& ... na#p793279
http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... ka#p771447

Szukajka. jestes juz tu na tyle długo, żeby wreszcie zacząć jej używać . Nie podajemy informacji na tacy, chyba , że w uzasadnionych przypadkach (czyli wypadki nagłe, albo kompletnie nowy użytkownik).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Głowa”