Problem z oczami.

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paradoks
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 07, 2011 2:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Problem z oczami.

Post autor: Paradoks »

Ostatnio od jakiegoś czasu często Mojej małej z oczów wypływa (zaiste) krew, bądź ropa. Dziś wchodzę do pokoju, patrzę i załamuje się jakże makabrycznym widokiem. Miała zlepione oko, przemyłam jej ziołami, i na razie czekam, lecz czy to słuszne?
Czy powinnam się martwić? Słyszałam że ponoć szczury mają tendencje do gryzienia w oczy, i ludzi i inne szczury.Czy to może wina drugiej szczurzycy?






PS. Nie wiem czy aby odpowiedni dział, na mój temat.
Gdyby były jakieś problemy proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.



Pozdrawiam i czekam,
ParadoX.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z oczami.

Post autor: Kluska123 »

Nigdy nie slyszalam o takiej tendencji szczerze mowiac ;) Ludzi lubia ugryzc w brew albo w powieke, ale to czysta ciekawosc, nie wredota :D Szczur szczurowi raczej w oko nie gryzie ;)
To porfirynka, przemywaj jej oczka, to wazne i idz z nia do weterynarza, prawdopodobnie jest oslabiona.
Czy cos gwiazdeczce jeszcze dolega? Kicha? Ma oznaki przeziebienia?
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z oczami.

Post autor: Cyklotymia »

Kluska123 pisze:Nigdy nie slyszalam o takiej tendencji szczerze mowiac ;) Ludzi lubia ugryzc w brew albo w powieke, ale to czysta ciekawosc, nie wredota :D
Dokładnie, przecież powieki i rzęsy się tak śmiesznie ruszają, aż trzeba sprawdzić co to jest ;)

Wpisz sobie w szukajce "porfiryna", znajdziesz jakieś zdjęcia i się przekonasz czy to jest to (a raczej na pewno to).
Awatar użytkownika
Paradoks
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 07, 2011 2:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z oczami.

Post autor: Paradoks »

Tak to porfiryna. Mam pytanie na co mam być przyszykowana w dniu pójścia do weterynarza?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z oczami.

Post autor: Paul_Julian »

Normalna ilośc porfiryny (taka niby krew) to tyle co w kąciku oka. A jesli jest rozmazane naokoło albo zlepia oczko, lub jest ropa , to wtedy trzeba iśc do weta.
Mozesz przemywac np. rumiankiem czy szałwią , kropelkami "swietlik" albo nawet osoloną wodą ( na 1/4 szklanki szczypta soli). Jak nie przejdzie za kilka dni, to wtedy do weta.
Może jej tylko cos wpadło do oczka, albo sie zadrapała i wtedy powinno przejśc bez leków (tylko ziółka).

A jak oprócz tych oczek cos jescze Cie niepokoi - dziwny oddech, chrapanie, guzki, osowialośc - to wtedy idz do weta od razu, bo porfiryna jest pzry stresie albo chorobie.
Aha , i obejrzyj te oczka , czy nie ma tam zmian - plamek, smug, czegoś wystającego. Jeśli cos takiego jest - też idź do weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paradoks
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 07, 2011 2:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z oczami.

Post autor: Paradoks »

Tak się dzieje z jej ślepkami raz na kilka tygodni, może co miesiąc bodajże.

A jak oprócz tych oczek cos jescze Cie niepokoi - dziwny oddech, chrapanie, guzki, osowialośc - to wtedy idz do weta od razu, bo porfiryna jest pzry stresie albo chorobie.
Oprócz krwi i ropy która pojawia się od czasu do czasu nie widzę nic innego, nie chrapie, nie ma dziwnego oddechu, nie posiada guzów ani nie jest osowiała- raczej tryska nadmiernie energią wraz jej przyjaciółką panną Lai Lai Zahen. Razem w górę podnoszą ziemię ;)

Cytat " obejrzyj te oczka , czy nie ma tam zmian - plamek, smug, czegoś wystającego. "
Nie, jedyne co w z nimi nie tak, to pojawiająca się ropa i krew.
Awatar użytkownika
Paradoks
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 07, 2011 2:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z oczami.

Post autor: Paradoks »

Edit.(Przepraszam lecz nie potrafię edytować postów)

PS. Jej oczy wyglądają na jak najbardziej zdrowe aczkolwiek, pojawiająca się ropa i krew nieco mnie niepokoi. Po przemyciu takim rumiankiem czy herbatą wszystko powraca do normy. - Niestety po jakimś czasie znowuż widzę ową ropę.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Problem z oczami.

Post autor: nausicaa »

idź na wszelki wypadek do weta, to może być jakiś stres albo zapalenie rogówki i trzeba będzie wpuszczać kropelki, ze szczurami to nigdy nie wiadomo. nie każdy wet będzie znał się na gryzoniach, poszukaj dobrego weta w dziale weterynarze
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Paradoks
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 07, 2011 2:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z oczami.

Post autor: Paradoks »

Spokojnie mam dobrego weterynarza który z przyjemnością gości mojego węża ;)





Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: Problem z oczami.

Post autor: Hooda »

Mój Vivaldi ma też jakiś problem :(
Wczoraj wszystko było ok, a dzisiaj budzę się i widzę coś takiego:
http://img267.imageshack.us/img267/824/vivip.jpg
Kilka dni wcześniej też u niego coś podobnego zauważyłam, ale o wiele wiele mniej, więc pomyślałam, że może się po prostu zadrapał przez przypadek. Zeszło bardzo szybko, ale to, co widzę dzisiaj... I to na obu oczkach :'( Co to może być?
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Problem z oczami.

Post autor: S. »

Może szczurek nie zdążył się umyć po obudzeniu się. Czy zabrudzenie szybko zniknęło?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Problem z oczami.

Post autor: akzi »

przeczytaj pare postów wyrzej to porfina
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: Problem z oczami.

Post autor: Hooda »

S. pisze:Może szczurek nie zdążył się umyć po obudzeniu się. Czy zabrudzenie szybko zniknęło?
Nie, do teraz się utrzymuje. Co prawda jest tego mniej, ale jednak.

Czyli pozostaje weterynarz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”