Przechyły w chodzeniu.

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Przechyły w chodzeniu.

Post autor: Lumi »

Przed chwilą zauważyłam u mojego Marcelka że chodzi przechylony na prawą stronę . Czytałam że to może być guz lub wylew i aż mam łzy w oczach . Piszę bo nie zauważyłam powiększenia ani nic innego . je normalnie , używa łapek . Proszę was poradźcie mi co robić . O tej godzinie nie zabiorę go do weta , tylko rano . Chcę wiedzieć na co się być może nastawić ...

Pozdrawiam .
Obrazek
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: tinanka »

Trudno cokolwiek powiedzieć, może być wylew, może coś z uchem. Pędź do weta, jak najszybciej. Możesz mu dać witaminę B 6 ,12, compleks.
Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: Lumi »

Uszko też sprawdzałam ( czy nic nie utknęło albo czy nie śmierdzi jak jest przy zapaleniu ) . Jeszcze szczęście chciało że dzisiaj weterynarz jest zamknięty a jemu ufam bo leczył wszystkie moje zwierzaki . Jeżeli przechył jest spowodowany upadkiem to może wiecie co będzie wtedy najlepsze ?

tinanka dziękuje .
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: Paul_Julian »

Kazdy wet poda witaminy i steryd, myslę że nie ma co czekać. Nie sądzę, zeby przechył był spowodowany upadkiem - pomysl logicznie, nie mógłby przeciez chodzić, gdyby to było np. od skręcenia łapy - zauwazyłabyś.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: Lumi »

Teraz zauważyłam u Marcelka że prawe oczko trzyma przymrużone ... Postaram sie znaleźć jakąś klinikę w warszawie bo za daleko to zaszło . Co do tego oczka to jakieś kolejne pomysły ?
Obrazek
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: tinanka »

Pedz do weta,masz tu dzial polecani weterynarze,w Wawie jest w czym wybierac.Powodzenia i trzymam kciuki za Marcelka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: Paul_Julian »

Jesli to cos neurologicznego, to może być to związane z jakimś nerwem, albo bólowe. Nie ma co czekac.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zuzkaaa
Posty: 22
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 4:45 pm

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: zuzkaaa »

Moja szczurzyca zdechła 2 miesiące temu. Mając takie same objawy jak twój szczurek, lekarz weterynarii stwierdził, że to zapalenie mózgu i przepisał antybiotyk. I tak przez całe dwa tygodnie podawałam jej antybiotyk i przedłużałam życie. Na marne gdyż umarła mając niespełna rok. Lekarz powiedział, że są przypadki kiedy szczurowi udaje się z tego wyjść aczkolwiek szansa jest znikoma. :(

Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i trzymam kciuki za twojego szczura.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: nausicaa »

przy zap. mózgu ważniejsze niż antybiotyku jest podawanie sterydu
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: Lumi »

weterynarz powiedział że póki co szczur nie cierpi więc mogę mu podawać pewne środki . powiedział też że takie małe zwierzątka bardzo rzadko z tego wychodzą ze względu na rozmiar i trudności w pomocy im . jestem przygotowana na najgorsze i to że jeżeli środki nie pomogą a szczur będzie cierpiał to będzie trzeba go uśpić . mam łzy w oczach kiedy o tym myślę ale pomimo tego mam nadzieję że dobrze spędzi ten czas . dziękuję wam wszystkim że zajrzeliście na temat i to że próbowaliście pomóc . nie wiem jak przeżyje jego dalsze losy ale i tak wam dziękuję .
Obrazek
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: Lumi »

nie napisałam a nie chce żeby wyszło że jest mi to obojętne , będę starała się mu pomóc jak tylko mogę . chodzi o steryd lub ten antybiotyk . jutro weterynarz dokladniej obejrzy marcela i postaramy się jakoś zacząć zwalczać to choróbsko .
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzkaaa
Posty: 22
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 4:45 pm

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: zuzkaaa »

Mam nadzieję, że się uda.
Bardzo trudno patrzyć jest na cierpienie ukochanego oganka.

Trzymaj się
Awatar użytkownika
zuzkaaa
Posty: 22
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 4:45 pm

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: zuzkaaa »

ogonka*
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Przechyły w chodzeniu.

Post autor: Lumi »

zuzkaaa pisze:Mam nadzieję, że się uda.
Bardzo trudno patrzyć jest na cierpienie ukochanego oganka.

Trzymaj się
dziękuję Ci bardzo ale na szczęście okazało się że to uraz przy bójce chłopców . nic się nie pogorszyło może nawet polepszyło więc na 95% to uraz . wiec wyjdzie z tego . póki co rozdziele chłopców i postaram się nigdy więcej do tego nie dopuścić . jeszcze raz wszystkim dziękuję :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”