[Oko] Zaczerwieniona powieka

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

[Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: macik001 »

jakiś miesiąc temu zauważyłam przerzedzoną sierść na powiece Tago. Była lekko zaczerwieniona. Poszłam do weterynarza, nei wiadomo było co się dzieje. Może kaszak, zapalenia(?) Najpierw dostawał witaminy i czekaliśmy w którą stronę się rozwinie. Urosło więc dostał antybiotyki.. Po zastrzyku było lepiej, nie było zaczerwienia, wyglądał normalnie.
Nie mogłam iśc do weterynarza na jeden zastrzyk i wtedy zaczęliśmy pomykać na zastrzyki 5 dniowe.Ogólnie stan jego się poprawił, dostawał codziennie vibovit do poidełka. Jego sierść uległa znacznej poprawie. Nigdy nie widziałam jego sierści w tak dobrym stanie. Nie żółta, mięciutka... No ale oko. Wciąż to samo. Przedwczoraj dostał ostatni antybiotyk a dziś takie coś zauważyłam.. Jestem troszkę zaniepokojona, co to za cholerstwo się go tak trzyma??

Do tego doszło jego dziwne zachowanie. Może to czysty zbieg okoliczności. Zawsze był alfą, nie stracił pozycji nigdy. Dziś zauważyłam Ediego całego w strupkach i byłm świadkiem jak Tago ustawia wszystkich po kolei. Intensywniej niż zwykle. Może mi podpowiecie co mam robić, może Wasz szczurek miał cos podobnego ?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: Paul_Julian »

Moze spróbuj go dac osobno na same ręczniczki, zeby wykluczyć alergie. Albo razem ze stadkiem, ale wtedy nie wiadomo, czy nikt go nei drapnał przypadkiem w oczko.
Jesli go boli, to może być nerwowy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: macik001 »

Nie wiem na co miałby mieć tą alergię gdyż Zawsze są na tym samym żwirku. Ostatnioz mieniłam im trociny, ale to było tydzień temu a problem był zdecydowanie wcześniej. odizolować go?
Nie macie pomysłu co by mogło to być ?
Jutro przejdziemy się ponownie do weterynarza, może coś wymyślimy.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: sylwiaj »

a czy oko jako oko było badane a nie skóra do okoła oka?
moja Kamikaze miała podobne tyle ze w mniejszym stopniu, pani dr zakropila jej do oka cos zółtego co na oku zmieniło sie w zielone;) okazalo sie ze ma powieszchowne uszkodzenie oczka jak sa glebsze to w tym miejscu płyn tworzy zieloną np smugę.
dostala gentamycyne vet i po 3 dniach sladu nie było.
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: macik001 »

Dzięki, porozmawiać z wetem. jestem trochę zaniepokojona :-\
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: nausicaa »

spróbujcie z tą gentamycyną, może po prostu ma zap. oczka. i obejrzyjcie też dokładnie ucho po tej samej stronie, bo zdarza się, że szczur ma zap. ucha, a oczko po tej samej stronie porfirynkuje i jest właśnie takie zapuchnięte (infekcja może przejść z uszka), a szczur wcale sobie ucha nie drapie
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: macik001 »

Byliśmy u weta. Ucho niby czyste, choć wydawało się nieco bardziej zaczerwienione. Dostał kropelki, zakrapiamy dwa razy dziennie, jeśli do poniedziałku nie poprawi się, to idziemy znowu na wizytę i będziemy myśleć. jeśli będzie poprawa to kontynuujemy przed 7-10 dni.
Miałam nadzieję, że w uchu coś się znajdzie a znowu mamy jedną dość dużą niewiadomą. Jutro oddzielę go od reszty, bo reszta jest cała podrapana. Będę wiedzieć coś więcej napiszę. :)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: sylwiaj »

ojj wypluj z uchem jest masakra ja mojej doleczyc nie moge a jak oko było uszkodzone to raz dwa i przeszło;)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: macik001 »

KZakrapiam mu ucho, a oko się pogorszyło :(
Teraz wygląda jakby miał dwie gulki. Od wczoraj był rozdzielony z resztą stada, ale tamci się inaczej zachwoywali, nie chcieli wyjśc, głasków... więc wsadziłam dziś Tago do nich, chociaż na popołudnie.
Jeśli jutro weterynarz nic nie stwierdzi u nas, pójde do innego, może on coś poradzi, chociaż nei wiem...
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: sylwiaj »

powiedz mi jak wygladały badania ogonka?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: macik001 »

Hm..no raczej żadnych badań gdzie było coś pobierane nie było.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: sylwiaj »

a zagladal chociaz do uszu? badal oczko?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: macik001 »

Tak do uszu zaglądał z pomocą jakiegoś urządzenia. Oko było oglądane, sprawdzane podczas każdej wizyty.
Też mi wet powiedział, że może to być jakaś zmiana rakowa(o nie!) i możnabyloby to usunąć, no ale to jest blisko oka i byłoby ryzyko ze oko będzie wysychało(?), w związku z naciągnięciem skóry. Tak to przynajmniej zrozumiałam.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: sylwiaj »

ale oko było tylko ogladane czy badane roztworem?
ja idac z moim szczurem do weta łape bym sobie dała obciac ze ma pod okiem ropnia tak miał spucniete a tu okazało sie ze zatarcie
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Oko] Zaczerwieniona powieka

Post autor: macik001 »

Roztworem? Nie, to to o czym wcześniej wspomniałaś, tak ?
Ostatnio zapomniałam zupełnie o tym podczas wizyty, muszę sobie zapisać koniecznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”