przechylanie ciala- ocieranie- drapanie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
natt155
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 07, 2011 10:28 pm

przechylanie ciala- ocieranie- drapanie

Post autor: natt155 »

Witam. ostatnio zauważyłam ze mój 1,5 r szczurek dziwnie drapie podłogę w miejscu.. tzn biega sobie po pokoju nagle sie zatrzymuje i zaczyna dziwnie drapać. dzisiaj gdy biegał zaczął dziwnie przechylać głowę z wiekszością ciała równoczesnie dziwnie sie ocierał o różne rzeczy i przy tym znowu drapał podłoże. Spotkał sie ktoś może z czymś takim ? Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: przechylanie ciala- ocieranie- drapanie

Post autor: unipaks »

A czy zetknął się z jakimiś nowymi zapachami, które mogą go intrygować lub niepokoić?
Nasze dziewczyny robiły podobnie, czując woń tymczasowiczek ::) Na wszelki wypadek poobserwowałabym, czy nie ma jakichś objawów neurologicznych: czy nadal pewnie trzyma jedzenie w przednich łapkach, nie ma problemu z twardym pokarmem, nie zaczyna rotować wokół własnej osi, nie utrzymuje mu się to skrzywienie główki , nie trzepie nią. Przyjrzyj się, czy jego chód nie stał się przypadkiem inny, np taki jakby "sztywny".
Podobne objawy lub przekrzywiona stale główka to sygnał, że dzieje się coś niedobrego i trzeba poszukać pomocy u dobrego weta od gryzoni ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: przechylanie ciala- ocieranie- drapanie

Post autor: StasiMalgosia »

Unipaks myslę że tym razem to chodzi o dziwne zachowanie a nie objaw neurologiczny identycznie zachowują się nasze dwa tymczasy. Nie wiem co to jest do końca i poco ale wydaje mi się że ma to związek z oznaczaniem terenu ew chęcią uzyskania zapachu jak otoczenie. To dziwnie wygląda ale twój opis jest dokładnie tym co widzę u naszych DT.

Oczywiście obserwowanie zachowania szczura nigdy nie zaszkodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: przechylanie ciala- ocieranie- drapanie

Post autor: unipaks »

Dlatego pisałam, że nasze dziewczyny robiły tak w reakcji na tymczasowiczki i pytałam, czy szczurka nie intryguje jakaś woń :)
Jako powód do niepokoju wskazywałam na ewentualne zauważone objawy wymienione przeze mnie później, podczas obserwacji szczurka. Chyba nieskładnie to zrobiłam :D można było odnieść wrażenie, że uważam to ocieranie się i "wcieranie zapachu" całym ciałem za niepokojące :P ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: przechylanie ciala- ocieranie- drapanie

Post autor: StasiMalgosia »

Wiesz nie da się zaobserwowac szczura na śmierć więc to zawsze warto robić :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”